Skocz do zawartości
kubelt

Gadżety - zmiany w dystrybucji

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze

Postanowiliśmy kompleksowo zająć się jednym tematem, który budził od dłuższego czasu sporo kontrowersji - gadżety forumowe.

Wiele uwag pojawiło się z Waszej strony, miały miejsce również nieporozumienia i konflikty - staraliśmy się wziąć wszystkie pod uwagę. Na ich podstawie oraz po dłuższej dyskusji zdecydowaliśmy, że produkcją i dystrybucją wszystkich gadżetów zajmie się tylko i wyłącznie jedna firma z jednym przedstawicielem opiekującym się naszym gronem. Jako, że taki jest kierunek działalności tej firmy, jej doświadczenie i zaplecze techniczno-logistyczne pozwoli uniknąć dotychczasowych problemów.

Dzięki temu rozwiązaniu oczekujemy, iż pojawi się przejrzystość w procedurze zamówień (jedna osoba zajmująca się wszystkim, niezależnie od przedmiotu)oraz przyspieszy i usprawni się procedura wysyłki. Ponad to dystrybucją zajmować się będzie firma z zarejestrowaną działalnością gospodarczą, co czyni jej pozycję wiarygodną a jej działania zobowiązujące.

Wiemy, że na dzień dzisiejszy parę osób zajmuje się sprzedażą wybranych przez siebie gadżetów. Dzięki Waszym bezinteresownym staraniom forum jest tym, czym aktualnie jest. Pomogliście rozpropagować nasze logo w przeróżne sposoby, i za to jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Zdajemy sobie sprawę ile wymagało to wszystko pracy i zaangażowania, poświęcania Waszego czasu. Zmuszeni jesteśmy jednak prosić, byście nie rozpoczynali kolejnych produkcji oraz wysprzedawali ew. aktualne stany tak, by wprowadzenie nowej firmy nie spowodowało żadnych strat dla nikogo.

Rozruch tego rozwiązania planujemy na przełomie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla na minus:

Ludziska się starali by było wszystko na tip top (zadowolenie kupującego i wszystko co z tym związane ) zostali podeptani , sorki za wyrażenie ale jakoś pasuje mi do sytuacji (nie brać dosłownie).

Czemu Pan np Arcady ma cierpieć za niekompetencję Pana np. O.

Na plus:

Będzie gwarancja

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wlepy powinny zostać tak jak jest. Jak Pablo jest zajęty lub coś tam mu wypadnie to zawsze można zgłosić się do Łukasza i Arka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pomysl do d...

Tylu ludzi wlozylo tyle staran, telefonow, znajomosci, bezinteresownosci w wiekszosci, aby teraz sprzedac to "jakiejs" firmie?

Jak dla mnie paranoja, jak z prywatyzacjami stoczni itd itp.

Ale to tylko moje zdanie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto sobie zadać pytanie jaki jest rzeczywiście odsetek niezadowolonych forumowiczów i czy są to uzasadnione zażalenia, a dopiero potem zlecić gadżety Firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monopol ?-zawsze myślałem , że konkurencja to rozwój

-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wiemy skąd zmiany również TUTAJ ;)

Coś czuję, że do dyskusji za wiele nie mamy gdyż moderacja podjęła już decyzję i ten wątek jest tylko informacyjnie...

Cóż, pożyjemy zobaczymy... Przykro mi jedynie ludzi, którzy z takim zaangażowaniem i poświęceniem starali sie umilić nam szare życie biorąc się za gadżety. Mam tylko nadzieję, że ta wybrana Firma po kilku tygodniach/miesiącach nie podziękuje nam za współpracę nie uzyskując przewidywanych dochodów - "business is business"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zająć się tematem dywaników z logo forum, bo już byłem dogadany z producentem, ale z tego wynika, że już mi jednak nie wolno...

Zajęło mi to wszystko troche czasu a i producentowi zrobienie odpowiedniego loga dla nas a teraz okazuje się, że muszę mu powiedzieć, że niepotrzebnie.

Podzielam zdanie kolegi, również myślałem, że konkurencja prowadzi do rozwoju i lepszych cen.

Poza tym uważam, że wprowadzenie monopolu spowoduje znacznie większy odsetek niezadowolonych forumowiczów niż jak to było do tej pory.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monopol to nic dobrego. Podejrzewam, że Wam (administracji) chodzi o prawny aspekt gadżetów, ale nie trzeba od razu robić monopolu. Zawsze można się dogadać. Zamiast pośredniczących użytkowników można wciągnąć w to sklepy/producentów. Kilka firm będzie rozpowszechniać inne rzeczy, jedna np. wlepki i smycze, druga kurtki i czapki, itp...

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze troche inny rodzaj organizacji - ktos jeden zbieral by zamowienia, kase ...

i zamawial u konkretnych producentow

czyli np pan X jest jedna osoba organizujaca wszystko i powiedzmy raz w miesiacu wysyla zamowienia do firmy progukujacej np dywaniki pozniej pan X rozsyla zamowienia w paczkach zbiorczych do opiekunkow grup od ktorych uzytkownicy odbieraja swoje zamowione rzeczy

 

takie rozwiazanie zapewnia zamowienia hutrowe - mozliwosc negocjacji cen, zmniejszenie kosztow transportu ...

i wiele wiele innych plusow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za opóźnioną odpowiedź.

 

Chciałbym, żeby jedna rzecz była jasna - decyzja ta w żaden sposób nie jest ukierunkowana osobowo w któregokolwiek z użytkowników a tym bardziej w osoby zajmujące się produkcją gadżetów. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za bezinteresowne zaangażowanie w życie i rozwój forum. Dzięki takim właśnie postawom takie forum jak nasze ma rację bytu i osiągnęło taki a nie inny poziom.

Przestaliśmy jednak być małą grupką fascynatów passata, jesteśmy bardzo pokaźnym gronem. Sami spójrzcie na statystyki - 17 tys użytkowników (prawdziwych, nie wirtualnych gdyż my w przeciwieństwie do wielu innych for usuwamy nieaktywne konta). Okiełznanie takiego organizmu i pilnowanie porządku na taką skalę wymaga jednak proceduralnego podejścia i nie można dogodzić każdemu - trzeba niestety czasem stanowczo zareagować. Przykro mi, jeśli ktoś się poczuje urażony, nie taki jest nasz cel. Chciałbym, żebyście wierzyli, że naprawdę działamy na korzyść forum i Waszą.

 

Jedną z przyczyn tej decyzji była ilość skarg, jakie spływają na realizację gadżetów. Mimo świadomości, że produkcja i dystrybucja działa na zasadzie non-profit a osoby się tym zajmujące poświęcają swój własny czas i środki, to wiele skarg dotyczyło terminów realizacji bądź braku przesyłek. Dodatkowym aspektem - i mówię to z wielką przykrością - jest zauważalny wzrost oszustw na forum. Jesteśmy bardzo łakomym kąskiem (duża grupa odbiorców) dla oszustów z pomysłami i tak, jak już czytaliśmy o "ofertach sprzedaży" które nigdy nie dochodziły do skutku obawiamy się, że pewnego dnia pojawi się na forum bardzo przyjacielski nick, który zaproponuje wspaniały pomysł na gadżet, jednak potrzebuje przedpłaty na rozpoczęcie produkcji. Zanim pojawią się pierwsze podejrzenia sprawa nabierze tempa i kto wie, jaką kwotą zostanie zasilone konto pomysłowego kolegi. Mimo względnej anonimowości w internecie użytkownicy tego forum ufają sobie nawzajem - i niestety zaczęło to być wykorzystywane. Przykre, ale prawdziwe.

 

Firma ma tą przewagę, że ma NIP i adres i jest przez to wiarygodna.

Krok ten ma charakter outsourcingu - odpowiedzialność i działanie przejmuje dedykowana persona, wszelkie kroki i działania z tym związane są klarowne i przejrzyste. Również wszelkie kwestie prawne leżą po tamtej stronie - zarówno z punktu odpowiedzialności za niezrealizowanie zamówienia, jak również rozliczania się z przychodu przed odpowiednimi organami.

 

Ja wiem, że zmian mało kto lubi ale dajcie nam szansę - nie robimy tego by złościć innych, lecz by długofalowo osiągnąć korzyści dla forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba wiemy skąd zmiany również TUTAJ

Coś czuję, że do dyskusji za wiele nie mamy gdyż moderacja podjęła już decyzję i ten wątek jest tylko informacyjnie...

 

aha, ja tylko powiem, że gadżety nie mają nic wspólnego z finansowaniem forum. to są dwie odrębne sprawy.

 

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

 

Podzielam zdanie kolegi, również myślałem, że konkurencja prowadzi do rozwoju i lepszych cen.

Poza tym uważam, że wprowadzenie monopolu spowoduje znacznie większy odsetek niezadowolonych forumowiczów niż jak to było do tej pory.

 

Skąd wyciągasz takie wnioski? Z własnego doświadczenia na forum porównywalnym do naszego? Poza tym gdzie w gadżetach była konkurencja do tej pory? Możesz mi to wskazać? Przecież nie było żadnej konkurencji. Pojedyncze osoby zajmowały się tymi gadżetami, których produkcję i dystrybucję były w stanie zorganizować. To jest konkurencja? Nie, to jest rozdrobnienie. Było wiele pojedynczych monopoli.

 

Cóż, pożyjemy zobaczymy... Przykro mi jedynie ludzi, którzy z takim zaangażowaniem i poświęceniem starali sie umilić nam szare życie biorąc się za gadżety. Mam tylko nadzieję, że ta wybrana Firma po kilku tygodniach/miesiącach nie podziękuje nam za współpracę nie uzyskując przewidywanych dochodów - "business is business"...

Jednak przecież nikt im zasług nie odbiera. Nie rozumiem zupełnie tego "lamentu". Wcześniej pojedyncze osoby musiały się tym zajmować, bo nie było pomysłu na kompleksową realizację całej sprawy. Teraz pomysł jest. Czy zarzucamy komuś cokolwiek? Sami zajmowaliśmy się na początku gadżetami - z różnym skutkiem - więc o ilości pracy i zaangażowania naprawdę nie musicie nas zapewniać. My to doskonale wiemy i jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Może teraz osoby, które wykazały się zaangażowaniem w życie forum w formie pomocy przy gadżetach uda nam się zachęcić do przelania tego zaangażowania w inne aspekty. Jak widzicie, powoli staramy się porządkować wszystkie rzeczy na forum i jeszcze kilka ciekawych tematów mamy w zanadrzu.

 

Powiązania o finanse z gadżetami są śmieszne - w jakiej formie mielibyśmy się z tego niby rozliczać? Forum to nie firma. Jeśli tak bardzo boli Was temat finansów, za chwilkę odpiszę w tamtym temacie, by była jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubo rozumiem, że chcecie poprawić w ten sposób bezpieczeństwo odbiorców gadżetów.

Jeżeli tak jest za. Niestety zmienił bym formę tego. Zacząłbym od zmian w regulaminie gadżetów. Dodałbym klauzurę aby osoba rozpowszechniająca dany gadżet musiała mieć x postów, mieć przynajmniej rok na forum i powinna być uczestniczyć w spotach tak aby osoby z danego regiony mogły coś o tej osobie napisać. Dodatkowo osoba ta powinna informować o stanach i czasie przybliżonej realizacji tak aby wiedziała przed zakupem ile to potrwa zanim dostanie to do rączek.

 

Taka forma moim zdaniem już zaostrzy i zmniejszy krąg osób zajmujących się tym.

Podkreślam. Pomysł bardzo dobry aby coś z tym zrobić ale nie od razu w taki sposób.

 

Jeżeli wprowadzicie Wasz pomysł w życie od razu to niestety kalendarzy coś czuje, że mogę zapomnieć o kalendarzu.

 

Z tego co wiem to ja z wlepkami zawaliłem. Był to jednorazowy incydent i mam nadziej, że się nie powtórzy. Czas dostawy był długi i nie znalazłem pokwitowań, ale odbiorcy wlepki dostali te co zamówili + gratisy w ramach wynagrodzenia za czekanie. Jeszcze raz za to opóźnienie przepraszam.

I problem był z breloczkami. To te ostatnie sprawy co można przeczytać w gadżetach. O innych nie wiem (wiadomo wiedzieć o wszystkim nie można). Ale tych przypadków nie było dużo (chyba, że o czymś nie wiemy)

 

A co do finansów to sorka ale finanse idą na forum i na to aby ono dobrze działało. Moim zdaniem to aktualne wydatki typu utrzymanie serwera i licencja VB to tylko część kosztów. Ja bym się finansów nie czepiał. Stan konta widnieje, środki na jakiś czas są zabezpieczone i wsio ok. A pamiętajmy o tym, że opłaty od kupujących za gadżety zostały wstrzymane z woli administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubo przyznaję rację w tym po piszesz ;).

1. Pierwsze pytanko czy odrębni userzy będą mogli odrębnie coś sprzedawać np. poprzez serwis aukcyjny ?? Niby zabraniać nie ma co ale patrząc z drugiej strony używali by znak naszego forum więc aprobata administratorów moim zdaniem jest konieczna.

2. Wiadomo już jaka osoba z forum będzie patronem owego pomysłu :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wyciągasz takie wnioski? Z własnego doświadczenia na forum porównywalnym do naszego?

 

Nie Jędrusiu nie wyciągam takich wniosków z żadnego innego forum i nie bardzo wiem skąd pojawiło się takie pytanie. Po prostu czytam teraz posty niezadowolenia, ale tez rozumiem to co piszesz i na pewno w pewnym sensie Wasza decyzja jest słuszna i w to nie wątpię.

Z pewnością wiecie o wielu przykrych niespodziankach czy przekrętach, jednak moje wątpliwości pojawiają się po czytaniu m.in. postów właśnie w tym temacie.

Ponadto są naprawdę bardzo wartościowe gadżety takie jak kalendarze, które Miłosz robił a teraz ośmielę się podejrzewać, że ich nie będzie.

Natomiast jeśli chodzi o monopol czy konkurencję, to źle mnie zrozumiałeś albo ja źle napisałem, bo nie tyle chodziło mi o to, że teraz jest konkurencja na forum, ale o to, że jedna firma będzie miała monopol na wszelkie gadżety i choć ufam, że wybierzecie dobrą firmę, to i tak będzie mogła narzucić sobie cenę znacznie wyższą od wartości.

Tak więc nie odpieraj tego jako zarzutu w Waszą stronę, po prostu napisałem co o tym sądzę.

Zgadzam się też z propozycją lukisia, że można też zrobić pewne ograniczenia w wystawianiu gadżetów do ilości postów, obecności czynnej na forum czy na spotach.

Wydaje mi się, że wtedy znacznie zmalałaby ilość oszustw i przede wszystkim niezadowolonych użytkowników, ale finalnie i tak jak to było w pewnej reklamie Ty tu urządzisz ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał tony_w

No to chyba wiemy skąd zmiany również TUTAJ

Coś czuję, że do dyskusji za wiele nie mamy gdyż moderacja podjęła już decyzję i ten wątek jest tylko informacyjnie...

 

aha, ja tylko powiem, że gadżety nie mają nic wspólnego z finansowaniem forum. to są dwie odrębne sprawy.

Do tej sprawy odniosłem się TUTAJ

Cytat:

Napisał tony_w

Cóż, pożyjemy zobaczymy... Przykro mi jedynie ludzi, którzy z takim zaangażowaniem i poświęceniem starali sie umilić nam szare życie biorąc się za gadżety. Mam tylko nadzieję, że ta wybrana Firma po kilku tygodniach/miesiącach nie podziękuje nam za współpracę nie uzyskując przewidywanych dochodów - "business is business"...

 

Jednak przecież nikt im zasług nie odbiera. Nie rozumiem zupełnie tego "lamentu".

To nie jest lament a jedynie obawy. Wiadomo, że Forum ciągle się rozwija i bez zmian trudno byłoby "to ogarnąć". Nie jestem im przeciwny. Ważne jest jedynie to by mu nie zaszkodziło...

Tak jak napisałem: "Pożyjemy, zobaczymy...". Jeśli firma się nie sprawdzi bądź pojawią się wątpliwości na pewno znajdziemy kolejną, zainteresowaną współpracą z nami.

Powiązania o finanse z gadżetami są śmieszne - w jakiej formie mielibyśmy się z tego niby rozliczać? Forum to nie firma. Jeśli tak bardzo boli Was temat finansów, za chwilkę odpiszę w tamtym temacie, by była jasność.

Jak powiedział tak zrobił :) Teraz jest wszystko jasne, brak niedomówień i domysłów. Po części ja wywołałem tą "burzę" wokół fianasów za co teraz się kajam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem pomysł o jednym producencie wszystkiego jest nie możliwy. Jeżeli ktoś jest od wszystkiego jest ... No ale jak widzę administracja już postanowiła. Szkoda na wiosnę myślałem o pewnym nowym gadżecie dla forumowiczów no ale w takiej sytuacji odpuszczam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nietrafiony pomysł, ale zobaczymy...

 

Dystrybucją miała by się zająć firma produkująca gadżety? czy ktoś z/poza forum?

 

Jeśli jedna osoba to czy ten ktoś da radę z taką ilością gadżetów by wyrobić się bezzwłocznie ze wszystkim, zwłaszcza gdy swoje prywatne sprawy (praca, szkoła) będą priorytetowe

 

już kiedyś chyba bimbol zajmował się gadżetami na szerszą skalę i nie podołał

 

na tym forum duuuużo planów już było, większość dała w łeb, zobaczymy tym razem :D

 

a co do tej firmy, czy wyprodukuje ona wszystkie nasze zachcianki? od okładek na dowody rejestracyjne, poprzez długopisy, smycze, naklejki, koszulki, kurtki, flagi, breloczki, pluszaki, kalendarze, czapki, ramki, zapachy i sam nie wiem co jeszcze...

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co tyle zamętu

Zobaczymy co sie bedzie działo. Przecież administracja nie chce działać na naszą szkodę, tylko chce zapobiec, aby nie znalazł sie kolejny prezes-vip który wiecie sami jak nas wkur**ł.

Przecież nikt nie zabroni zrobić nam gadzetów w grupie. Jeśli ktoś np: z grupy łódzkiej zrobi dywaniki, koszulki, ramki czy inne wymyślne gadzety to chyba administracja nie bedzie nas za to karać. Ja przynajmniej tak to rozumiem.

Z drugiej strony jeśli nowa firma zrobi gadzety i po dobrych kosztach to dlaczego nie??

Pożyjemy zobaczymy. Peace & love :580:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności