Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto już kilkakrotnie zrobiło mi się coś takiego a mianowicie po przekręceniu zapłonu klimatronik wogle nie reaguje. Nie ma nawet podświetlenia. Wszystko wraca do normy po ok. 10 minutach. W tym czasie nawet Vag-com 311.2 nie może się połączyć z klimatronikiem. Proszę o rady. co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąć panel klimatronika, sprawdzić i oczyścić wtyki.

Podmienić się z kimś na panele klimatronika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popo73 napisał :

Czeka Cię sprawdzenie magistrali danych CAN, na okoliczność zwarcia. Po prostu gdzieś masz przetarte przewody. Zacząłbym od przelotek drzwi.

 

Faktycznie drzwi od kierowcy mi nie działają jak należy tzn. nie ma podświetlenia listwy brak brzęczyka i nie zapala się światło w środku. A co to te przelotki drzwi?? Da się to sprawdzić bez ich rozbierania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez rozbierania będzie ciężko. Przelotki to tuleje w których są poprowadzone wiązki przewodów do drzwi. Za zapalanie się oświetlenia wnętrza odpowiedzialny jest moduł komfortu, a bezpośrednio nim sterują mikrostyki zamka.

Edytowane przez popo73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi . Niedługo zabieram się do roboty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś sposób na rozwiązanie błedu 25b da sie jakoś ten silniczek wyciągnąć od strony kierowcy bez demontowania całej deski ? jak go reanimować moze wystarczy jakos go z zewnątrz potraktować z kompresorkiem sprężonym powietrzem ?

 

w sumie to dziwi mnei ten błąd bo nawiew na szybę jest na nogi też wiec w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czasami wywala mi błąd 25b ale według mnie nie oznacza to że silniczek jest zły. Oczywiście może być zły ale nie musi. Ja u siebie po prostu kasuje ten błąd i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie.

Zmienilem panel climatronu z mojego starego rok 97 (zielone podswietlenie) na nowy rok 98 (czerwono niebieskie podswietlenie)i panel mi mruga przez pare sekund i potem dziala wszystko tak jak trzeba. Dziwi mnie ze moj wwczesniejszy nie mrugal a ten mruga. Zrobilem samodiagnoze i wyskoczyl mi blad:

4FA i 318

szukajka pomogla 4FA to silnik nastaw klapy nawiewu powietrza

318 to najprawdopodobniej za malo czynnika chlodzacego w ukladzie (mialem takie podejrzenia juz pod koniec wakacji).

 

Pomozcie co mam teraz zrobic aby zniknely bledy nabic klime i ??

Co mam kupic wymienic i jakie sa tego koszta ewentualnie jaka jest dokladna nazwa tego silniczka do nastawy klap powietrza ?

Orientuje sie ktos moze jaka jest tego cena lub moze jaki to ma numer w ETCE ?

 

Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery paneli się zgadzają ze sobą?

 

- samochody z kierownicą po lewej stronie, z niebieskim wyświetlaczem 3B1 907 044 A;

- samochody z kierownicą po lewej stronie, z zielonym wyświetlaczem 1J1 907 044 A

zastąpiono przez 1U1 907 044 A;

- samochody z kierownicą po lewej stronie, z niebieskim wyświetlaczem 3B1 907 044 C;

- samochody z kierownicą po prawej stronie, z niebieskim wyświetlaczem 3B2 907 044 A;

- samochody z kierownicą po prawej stronie, z zielonym wyświetlaczem 1J2 907 044 B

zastąpiono przez 1U2 907 044 A;

- samochody z kierownicą po prawej stronie, z niebieskim wyświetlaczem 3B2 907 044 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na jaka predkosc ustawia sie wam nawiew po wlaczeniu odmrazania szyb?? U mnie zatrzymuje sie na przedostatniej kresce. Recznie moge zwiekszyc.

Dodatkowo zauwazylem, ze nawiew na szybe mocniej podaje powietrze po stronie pasazera anizeli po stronie kierowcy.

 

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

 

Co mam kupic wymienic i jakie sa tego koszta ewentualnie jaka jest dokladna nazwa tego silniczka do nastawy klap powietrza ?

A kiedy robiles uzupelnienie czynnika? Teoretycznie minimum co 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czyli jaki musialbym do siebie kupic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jaki musialbym do siebie kupic ??

Chodzi Ci o panel?

Jeśli tak to masz wyjaśnione w moim poście jak rozpoznawać panele. Jedne zamiennie z drugimi mogą nie działać. Potrzeba by sprawdzić konkretne przypadki paneli na schematach połączeń i ewentualnie dopasować, jeśli będzie taka możliwość. Masz stary panel (ten z zielonym podświetleniem)? Podaj jego numer.

Edytowane przez popo73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, na jaka predkosc ustawia sie wam nawiew po wlaczeniu odmrazania szyb?? U mnie zatrzymuje sie na przedostatniej kresce.
to jest ok, bo mi w poprzednim passku i w tym i w golfinie dzieje się tak samo, przedostatnia kreska.

 

Dragi, napełnij klimę, silniczek na razie olej, jak masz możliwość podłączenia auta pod vag, to dowiesz się więcej, przy okazji sprawdź kodowanie klimatronika. Błędy podawane z testu nie są dokładne i nie mówią szczegółowo o problemie, vagiem sprawdzisz dokładniej co się dziej i np. będziesz wiedział, czy silniczek kaput, czy tylko błąd sporadyczny.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest ok, bo mi w poprzednim passku i w tym i w golfinie dzieje się tak samo, przedostatnia kreska.
Uff. Dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popo73

panel mi dziala chodzilo mi o ten silniczek

 

jjacekkx

dzieki nabije klime i podepne sie pod vaga i zobacze co wyskoczy

ciekawe czy jak nabije klime to zniknie mi to mruganie.

Najpierw sie przestraszylem ze to mruganie jest ze cos nie pasuje z panelem ale skoro po paru sekundach wszystko wyswietla sie tak jak powinno i wszystko dziala to napewno nie wina panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy jak nabije klime to zniknie mi to mruganie.
wyskoczyl mi blad:

4FA i 318

jeżeli te błędy wyskoczyły to mruganie zniknie, ale pewności się nabierze jak podepniesz auto pod kompa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dam znac jak nabije klime i podepne sie pod vaga. Mam mozliwosc w pracy ale nie wiem czy ten kolega ktory ma kabel nie jest na urlopie. Jutro sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragi, jesteś z Gdańska, ja mieszkam bardzo blisko ...

koło mnie nabijają i to całkiem za niewielkie pieniądze, a przy okazji podepnie się i zobaczy się co tam masz ... oczywiście jak chcesz ...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mieszkasz ? jak nazywa sie zaklad gdzie nabijaja ?

pewnie ze chetnie podjade i podepne sie pod Vaga u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim nawiewem/wyswietlaczem.

 

Prosze bez bicia ! :D

 

Wiec tak, od paru dni nie bylo wcale nawiewu nawet na najszybszym ustawieniu. Wlaczal sie dopiero po przejechaniu paru kilometrow sam z siebie. Za pierwszym razem pomyslalem ze to tylko samochod glupieje i juz sie uspokoil ale nic kazdego dnia zaczelo mi sie tak robic az tu dzisiaj wyswietlil mi sie blad, mianowicie wszystko zaczelo mrugac i pokazaly sie 888

 

Tu jest fotka

 

http://i157.photobucket.com/albums/t61/MarcinOvPoland/01042010462.jpg

 

Wiec pojechalem na zlom i kupilem nowy panel, fakt ze dziala ale jak przekrece kluczyk nie pokazuje sie skala predkosci nawiewu tylko musze wcisnac + zeby sie pokazala (sprawdzalem na zlomie czy dziala i dzialalo, potem jak dojechalem do domu to sie zje....)

 

Tak czy siak, na tym "nowym" panelu dostalem takie bledy:

 

214

 

4F7

 

4F8

 

4FA

 

332

 

318

 

Aha, teraz z nowym panelem tez czasem nawiew nie dziala, dopiero wlaczy sie po paru minutach sam z siebie.

 

Prosze o odpowiedz bo sie zalame ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności