Skocz do zawartości
Gość shrek

wymiana żarówek w kierunkowskazach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shrek

witam,

czy możecie mi napisać jak wyjmuje się kierunkowskazy , żeby wymienić żarówkę?

przeczytałem całą instrukcje, nic tam nie ma, a nie chcę czegoś połamać...:(

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co pamietam musisz odkrecic ramke od halogenu ktora jest na 3 srubach i od spodu migacza bedziesz mial otwor w ktorym jest sruba wykrecasz srube i wyjmujesz migacz. z ta ramka nie jestem do konca pewny czy trzeba ja wykrecac po prostu zajrzyj od dolu migacza jak zobaczysz otwor ze srubka to tylko ja wykrecasz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soory że się wcinam, ale może ktoś wie jak wymienić kontrolkę sygnalizująca działanie kierunkowskazu bo u mnie przestała działać i mruga tylko lewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale juz Ci ktos odpisal w innym watku ze tam nei ma zarowki tylko diody i bez lutowania to sie niestety nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się do tego dobrać?

Czy mogę sam to naprawić czy tylko serwis?

Edytowane przez Gepard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis to niekoniecznie bo oni beda chceili pewnie wymienic caly licznik wiec jak juz to kumaty elektornik, nei powinien Cie skasowac wiecej jak z 20 zloty. Wyciagnij sobie ramke od licznika jest na zatrzaski tylko, to bedizesz widzial jak to wyglada i czy sam sie tego podejmiesz czy dasz do elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moze jeszcze jedno pytanie z gatunku oswietlenia, konkretnie chodzi o zarowki w zwyklych swiatlach wyczytalem gdzies ze o sa jakies specjalne H7s (do lamp projekcyjnych)

czyli zwykla H7 za 15 zeta juz nie pasuje tutaj?

A sama wymiana z obu stron jest jakos klopotliwa i czy warto inwestowac w cos takiego jak Philips Night Guide?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Roger

Jeżeli to jest kierunkowskaz w lusterku to moze byc walnięty kontroler który jest zamontowany w drzwiach, koszt około 1200 w serwisie VW, ale mozna kupic uzywany za 300-400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy możecie mi napisać jak wyjmuje się kierunkowskazy , żeby wymienić żarówkę?

przeczytałem całą instrukcje, nic tam nie ma, a nie chcę czegoś połamać...

 

Jeśli Cię to nadal interesuje to mogę Ci pchnąć instrukcje na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to jest kierunkowskaz w lusterku to moze byc walnięty kontroler który jest zamontowany w drzwiach, koszt około 1200 w serwisie VW, ale mozna kupic uzywany za 300-400 zł.

 

a jeżeli to nie kontroler to jaka żarówka i jak się do tego dobrać bo nie działa kierunek w lusterku od pasażera

 

i jeszcze jedno pytanko a mianowicie w drzwiach mamy takie czerwone lampki , czy one powinny świecić czy to są tylko odblaski

 

dzięki za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie mazarowek, tylko diody led, co do

jeszcze jedno pytanko a mianowicie w drzwiach mamy takie czerwone lampki , czy one powinny świecić czy to są tylko odblaski
zalezy jedni maja odblaski jedni lampki, jak masz podswietlenei w dolach lusterek to na 100% odblaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbe chodzi mi o lampe tylnią passat kombi jak wymienic zarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś schemat jak jest zamontowany kierunek w zderzaku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam prośbe chodzi mi o lampe tylnią passat kombi jak wymienic zarówki

 

Tam są diody, a nie żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam są diody, a nie żarówki

 

Przez 3 lata chyba zdążył się już zorientować... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, że spaliła mi się żarówka przedniego kierunkowskazu i chcę ją wymienić, tylko że mam drobny problem... ramka kierunkowskazu jest najprawdopodobniej przyklejona;/ a cały kierunkowskaz jest w środku zaparowany, myślicie że będę musiał wymienić cały kierunek z ramką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taki problem, że spaliła mi się żarówka przedniego kierunkowskazu i chcę ją wymienić, tylko że mam drobny problem... ramka kierunkowskazu jest najprawdopodobniej przyklejona;/ a cały kierunkowskaz jest w środku zaparowany, myślicie że będę musiał wymienić cały kierunek z ramką?

 

Na pewno nie jest przyklejona tylko trzeba użyć siły. Kierunek może parować ponieważ odpowietrznik jest zapchany lub zagięty. Ja tak miałem. Wężyk odpowietrznika znajdziesz, wyczujesz palcami pod gumowym deklem zasłaniającym żarówkę pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam prawie w temacie... :D Jaka żarówka siedzi w halogenach? H3, H1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że tak spytam prawie w temacie... :D Jaka żarówka siedzi w halogenach? H3, H1?

 

HB3 albo HB4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HB3 albo HB4

 

A co to takiego? :zeco Można to kupić na stacji benzynowej? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności