Skocz do zawartości
Maciej_OLS

Jaki komputer do TDI 1,9 (110KM) AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa się wyjaśniła.

Padł komputer ! :przestraszony:

Pozatym okazało się że komputer był już wymieniany a ten który jest zamontowany pochodzi ok 90 konnego silnika ( AFN ma 110 KM o ile się nie myle).

 

Teraz optrzebuje informacji jakie numery powinien mieć prawidłowy komputer.

 

Passat Variant 1.9 TDI (1999r)

3B5 355 AFN

81KW (110 KM)

 

Nie wiem co jeszcze?

 

_________________

1.9 TDI (110KM) `99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug ETKI to bedzie tak:

 

 

2c39d8a8e5d4112b.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że auto nie ma ESP pozostają 4 możliwości .

Jak ustalić który komputer pasuje na 100 % ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej_OLS, zadaj sobie pytanie dlaczego komputer pochodzi od innego samochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcie, wole lepiej zadać pytanie jaki powinien być prawidłowy komputer.

 

Prawdopodobnie ktoś długo nie szukał tylko wstawił cokolwiek tak aby sprzedać auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz porównać numery z podanego zdjęcia z numerem VIN samochodu. IMO najlepiej jednak pojechać/zadzwonić do ASO i tam to ustalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcie, wole lepiej zadać pytanie jaki powinien być prawidłowy komputer.

 

Prawdopodobnie ktoś długo nie szukał tylko wstawił cokolwiek tak aby sprzedać auto.

 

Musisz porównać numery z podanego zdjęcia z numerem VIN samochodu. IMO najlepiej jednak pojechać/zadzwonić do ASO i tam to ustalić.

 

Nie znam detali ale z tego co powyżej zakładam wersję katastroficzną aczkolwiek realną - już spotkałem się z takim przypadkiem. Samochód był walnięty. Wstawiono do niego inny komputer - oczywiście przekodowany (tak to nazwijmy). W twoim przypadku padł komputer. W ASO ustalają w centrali VW jaki jest prawidłowy nr komputera dla danego vin-u (i odwrotnie) i tutaj mamy następujące wersje:

1. :evil: - komputer pochodzi od walniętego samochodu (mało realne)

2. :evil: - samochód jest walnięty (bardzo realne)

3. :evil: - 1 i 2 występują razem (realne)

4. :hurra: wszystko jest ok - poprzedniemu właścicielowi padł komputer i na szrocie kupił inny i go przekodował (!?! - tylko czemu nie zrobił tego w ASO)

 

punkt 1-3 - mało przyjemne - poczatek większych kłopotów :627:

punkt 4 - duża ulga a co z wątpliwościami :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko czemu nie zrobił tego w ASO

 

Bo w ASO mogło być za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko czemu nie zrobił tego w ASO

 

Bo w ASO mogło być za drogo

 

No niby i jest to jakiś argument tylko pojawiają się tutaj dwa pytania:

 

- dlaczego obecny komputer nie pochodzi od "bliźniaczego" passata (czyżby "specjalista od komputerów" przeoczył taki niuans ? - bardzo wątpliwe)

 

- czyżby można było wstawić dowolny komputer z inego pasata do innego pasata tak bez "modyfikacji" ? wydaje mi się że nie (nie wiem tego na pewno ale jak ktoś próbował to chętnie o tym poczytam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno się podstawiać komputera z innymi oznaczeniami ale w praktyce jest tak że Passat 1,9 TDI ma wyprodukowanych chyba z 15 komputerów.

Wszystkie mają podobne oznaczenia, tj.: i literkę na końcu np.: P, M, N, FE, FQ.

W moim przypadku wg numeru VIN komputer powinien mieć oznaczenia 038 906 018 P

Cały problem polega na tym że podstawiłem już dwa takie i na obu auto pracuje nieprawidłowo tj. brak mocy, przerywa po 3 000 obr.

 

Natomiast podstawiłem jeszcze jeden komputer który mieli na szrocie: 038 906 018 FQ. Usterka przeszła, auto jedzie normalnie natomiast komputer pochodzi z 90 KM silnika i przepadło mi 20 KM.

 

Teraz sam nie wiem czy szukać i podstawiać następne komputery czy dać se siana.

 

Znalazłem ciekawą stronę gdzie można odnaleźć symbole komputerów VW.

 

http://www.cth.be/shop/tuning_tabel.php?brand=30&fuel=diesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności