Skocz do zawartości
adamianeta1

Piszczenie spod maski

Rekomendowane odpowiedzi

No, i wychodzi na to, że to piszczypasek jednakże z winy napinacza, a wygląda to mniej więcej tak, że napinacz się delikatnie przekrzywił i pasek trze o rowki napinacza, stąd też rozwalony napinacz.. ktoś (poprzedni właściciel) zakladajac pasek aż za mocno go naciągnął..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniony jest pasek od klimy i cały rozrząd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeże temat. ja zauważyłem taki objaw, podczas dodawania gazu pisk ustepuję a jak puszcze gaz(hamowanie silnikiem) lub hamuje normalnie piszczy coś z pod maski. pewnie to jakiś pasek, ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za piski w wspomaganiu. Przy skręcie do oporu tak piszczy a jak dam więcej gazu to cisza normalnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Widmo> oglądając filmik zauważyłem, że pasek klinowy na alternatorze mocno skacze, dałbym winę tej usterki na uszkodzone sprzęgło alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jednokierunkowe alternatora. Po wymianie trzeci raz paska i rozsypaniu w drobny mak napinacza w końcu została znaleziona prawdziwa przyczyna problemów z dziwnymi dźwiękami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się to samo, metoda kumpla, nie ręczę, że działa

"Kapnij trochę wody na pasek, jak przestanie piszczeć to znaczy, że pasek pewnie stary i trochę się zeszklił"

 

Tak otóż zrobiłem i jak ręką odjął :) a więc pasek do wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co to może piszczeć. Jadąc prosto kieruje kierownicą lekko w prawą strone to piszczy i to robi tylko czasami. nie zawsze. Niektórzy mi mówią że to mogą być klocki hamulcowe a wy jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzieje się to samo, metoda kumpla, nie ręczę, że działa

"Kapnij trochę wody na pasek, jak przestanie piszczeć to znaczy, że pasek pewnie stary i trochę się zeszklił"

 

Tak otóż zrobiłem i jak ręką odjął :) a więc pasek do wymiany??

 

Panowie wymieniłem pasek i wszystko wróciło do normy więc jeden problem z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzaski piski szum spod maski Passat b5:

Witam prosze o pomoc bo po sciagnieciu paska nida sie jednoznacznie stwierdzic co jest przyczyna z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. U mnie się pojawił podobny problem - po uruchomieniu zimnego silnika piszczy, głośniej, gdy wkręcę na wyższe obroty. Co ciekawe, piszczenie pojawiło się dopiero teraz, po wymianie rozrządu (wraz z pompą wody, napinaczem, paskami alternatora i klimy i napinaczami do alternatora oraz do klimy) Czy może jakiś pasek został za słabo naciągnięty po wymianie? Zamontowane części to zamienniki ale porządne - SKF i Continental. Piszczenie nie ustaje w miarę rozgrzewania się silnika tylko ciągle występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podlacze sie pod temat

problem u mnie podobny, slychac pisk/swiergot z okolic paska klinowego

 

moze ktos podpowie co jest przyczyna?

pasek byl wymieniony okolo miesiac temu, przy wymianie rolki wydawaly sie byc wporzadku

halas jak na filmiku pojawil sie okolo 3dni temu

 

dodam ze po tym jak silnik pochodzil moze z 5m, gdy dotknelo sie rolki alternatora ta byla bardzo goraca, czy to normalne?

 

ps: klima na czas nagrywania filmu byla wylaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy napinacz okazał się wadliwy. Objawy były podobne. Wykręć swojego i sprawdź czy się swobodnie obraca czy się nie zatarł czy nie ma dużych oporów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miesiąc temu przy zakładaniu nowego paska napinacz nie wykazywał dużych oporów... Czy przez ten czas mogło się to tak drastycznie zmienić?

Martwi mnie ta gorąca rolka alternatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może rolka alternatora jest gorąca od tarcia o pasek? A pasek trze bo rolka alternatora ma problemy z obracaniem się? Nie wiem tak tylko po moich problemach coś szukam zależności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzone wymienione i dziala

winne bylo lozysko alternatora, a dokladniej zerwana tulejka wewnatrz sprzegielka

rolka sie po niej obracala dosc swobodnie, stad ten metaliczny pisk i wysoka temperatura elementow (do tego stopnia, ze stopieniu ulegla plastikowa oslona lozyska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny przypadek co widmo. passat b5 1.9tdi 90km bez klimmatyzacji, pod koniec grudnia zostal wymieniony napinacz wraz z paskiem klinowym tydzien pozniej zrobilem alternator itd. ale jakies 2 tyg temu pojawil sie problem z piszczeniem napoczatku slabe popiskiwanie jakies 30s po odpaleniu na zimnym do zlapaniu tenperatury przestawalo. na obecna chwile piszczenie jest duzo glosniejsze, i nie przestaje na nagrzanym silniku piszczen jedynie jest troche slabsze, poza t jesli dodam gazu to przestaje oraz gdy otworze maske nie slychac tak bardzo jedynie przy zamknietej dzwiem tak jak by sie nasila, nasluc***ac sie dochodzi gdzies z okolicy chlodnicy

 

czy spotkal sie ktos juz z takim problemem ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam mam podobny przypadek co widmo. passat b5 1.9tdi 90km bez klimmatyzacji, pod koniec grudnia zostal wymieniony napinacz wraz z paskiem klinowym tydzien pozniej zrobilem alternator itd. ale jakies 2 tyg temu pojawil sie problem z piszczeniem napoczatku slabe popiskiwanie jakies 30s po odpaleniu na zimnym do zlapaniu tenperatury przestawalo. na obecna chwile piszczenie jest duzo glosniejsze, i nie przestaje na nagrzanym silniku piszczen jedynie jest troche slabsze, poza t jesli dodam gazu to przestaje oraz gdy otworze maske nie slychac tak bardzo jedynie przy zamknietej dzwiem tak jak by sie nasila, nasluc***ac sie dochodzi gdzies z okolicy chlodnicy

 

czy spotkal sie ktos juz z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez piszczalo. Pojawiło się z nienacka.

Pierwsza myśl to że coś nie tak ze srzęgiełkiem alternatora, że jakiś wadliwe się trafiło bo było wymieniane ostatnimi czasy. Potem pomyślałem o piszczącej pompie wspomagania bo teź użytkownicy zgłaszali.

Przyczyną pisków okazał się padnięty napinacz paska wielorowkowego. Dokładnie padło łożysko siłowniczka(amortyzatora) patrz zdjęcia.

Spowodowało to ocieranie koła o amortyzator i piszczenie w poczatkowej fazie rozruchu jak i czasami pożniej.

 

Napinacz1.jpg

 

Napinacz2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem takie rolki z aluminium i plastyku u doświadczonego tokarza i śmiga jak nówka pod warunkiem że siłownik jest sprawny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
photo-14a0213f-d4ff-4b4b-860d-8fec6fc19aab-for_zoom.jpg tylko że mój napinacz wygląda tak, i był wymieniany na nowy (zamiennik z niższej póki 130zł) zastanawiam się nad psiknięciem wd40 może trochę ucichnie a jak tak to bd wiadomo czego to wina, tylko zastanawiam czy mogę przez to coś popsuć skoro to jest obok paska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności