Skocz do zawartości
dyzmond

Nie mogę otworzyć ani grotem ani pilotem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Jak w temacie nie mogę w żaden sposób otworzyć samochodu (passat sedan B5 2001 1.8 T 20V). Rano normalnie jeździłem, zamknąłem samochód, po południu już nie chciał się otworzyć. Passat nie reaguje na piloty (mam dwa). Nie otwiera zamkiem w drzwiach, kręcę w lewo, prawo, ciągnę za klamkę - nic. Wcześniej nie korzystałem z zamka w drzwiach, otwierałem pilotem. Dioda na drzwiach miga. Mogę kluczykiem (grotem) otworzyć bagażnik, nie pali się światło w bagażniku. Z akumulatorem nie miałem problemu, na światłach samochodu nie zostawiłem. Ostatnio pojawiła mi się woda z tyłu z prawej strony, pewnie ona jest przyczyną. Już po wykryciu wody sprawdzany był moduł komfortu i tam było sucho. Mam pytanie czy jak wezwę fachowca od otwierania awaryjnego to uda mi się odjechać? Stoję na dworze i nie chcę spać w samochodzie, ani niepotrzebnie wydać pieniędzy. Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś otworzyłem samochód.... przez bagażnik.. podłączyłem na krótko ..... drugi aku ...przez ... gniazdo zapalniczki ... w bagażniku.. okazało się że nie mam prądu ze swojego aku .. podładował się na tyle że centralny zadziałał ale czemu kluczyki nie działają ??:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś otworzyłem samochód.... przez bagażnik.. podłączyłem na krótko ..... drugi aku ...przez ... gniazdo zapalniczki ... w bagażniku.. okazało się że nie mam prądu ze swojego aku .. podładował się na tyle że centralny zadziałał ale czemu kluczyki nie działają ??:(

Nie wiem czemu grot nie działa, możliwe że tak miałem zawsze ale o tym nie wiedziałem. Elektronika ma wpływ na otwieranie drzwi grotem? Chyba nie, prawda? Dzięki za pomysł z podładowaniem akumulatora przez gniazdo z bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się cala elektronika działa właśnie przez drzwi .... kierowcy .. tam jest mechanizm ale bardziej elektroniczny niż mechaniczny .. bez prądu chyba nic nie zrobisz... ale bagażnik pewny na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy u mnie padł bezpiecznik modułu komfortu, mogłem otworzyć drzwi scyzorykiem. Odryglowywały się tylko drzwi kierowcy i pasażera. Tylne sie nie otwierały, szyb nie dało się opuścić, bagażnika też nie dało sie otworzyć ani z pilota ani guzikiem wewnątrz.

W każdym razie przednie drzwi mogłem otworzyć kluczykiem.

 

Jak już uda Ci się dostać do środka, posprawdzaj wpierw bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator był sprawny, sprawdziłem przez gniazdo zapalniczki w bagażniku. Dostałem się do samochodu przez bagażnik. Po jakimś zwarciu wysiadł bezpiecznik, pilot działa! Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się cala elektronika działa właśnie przez drzwi .... kierowcy .. tam jest mechanizm ale bardziej elektroniczny niż mechaniczny .. bez prądu chyba nic nie zrobisz... ale bagażnik pewny na 100%

Przy rozładowanym akumulatorze pilotem oczywiście się nie da otworzyć, ale drzwi kierowcy kluczem otworzyłem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy rozładowanym akumulatorze pilotem oczywiście się nie da otworzyć, ale drzwi kierowcy kluczem otworzyłem bez problemu.
być może ja nie mam zamków w drzwiach dlatego bagażnik to jedyne rozwiązanie w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator był sprawny, sprawdziłem przez gniazdo zapalniczki w bagażniku. Dostałem się do samochodu przez bagażnik. Po jakimś zwarciu wysiadł bezpiecznik, pilot działa! Dziękuję.

 

sprawa niby juz rozwiazana ale pozostaje pytanie dlaczego padl bezpiecznik? sprawdz modol komfortu. pozatym jezeli nie miales nic robione z zamkami (zabezpieczenia przed kradzieza) to nie ma mocnych ze nie da sie otworzyc drzwi kluczykiem. masz cos skopane w autku i lepiej to sprawdzic bo np w trasie wysiadziesz po gumy do żucia i po zawodach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawa niby juz rozwiazana ale pozostaje pytanie dlaczego padl bezpiecznik? sprawdz modol komfortu. pozatym jezeli nie miales nic robione z zamkami (zabezpieczenia przed kradzieza) to nie ma mocnych ze nie da sie otworzyc drzwi kluczykiem. masz cos skopane w autku i lepiej to sprawdzic bo np w trasie wysiadziesz po gumy do żucia i po zawodach

Wspominałem o wodzie w samochodzie. Problem zaczął się od klapki paliwa - nie mogłem otworzyć. Moduł komfortu być może mam do wymiany, mechanik jeszcze nie jest pewien czy to przez wodę, czy należy wymienić moduł. Co do drzwi nie wiem, nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem, gość kutafon, a to mój pierwszy samochód. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie przerobiłem temat braku reakcji na pilota. Szczególnie dla mnie drażliwy ze względu na brak zamków w drzwiach i klapie bagażnika. Dziś rano auto nie zareagowało na pilota. Otworzyłem go w sobie wiadomy awaryjny sposób. Odpalił normalnie. Dużo wody dostawało mi się pod dywanik pasażera, więc zabrałem się za moduł komfortu. Otworzyłem skrzynkę, a tam suchutko i żadnej wilgoci. Swego czasu skrzynka była w wodzie o głębokości ok 3cm (pod dywanikiem icon_smile.gif więc zdjąłem wtyczki z modułu komfortu i znalazłem 2 zaśniedziałe wtyki i kropelki (ok 1mm średnicy) wody. Wydmuchałem sprężonym powietrze, złożyłem i lata jak nowo narodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności