Skocz do zawartości
Maik78

Schemat tylnych szyb elektrycznych B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie potrzebował bym schemat tylko jakiś logiczny zmiany z 2 na 4 szyby(chodzi o samą elektrykę) w passacie b5 98 r AFN. Jeśli jest to możliwe to chodzi mi o kolory kabli i skąd wziąc zasilanie czytałem na forum troszke ale nie moge się rozeznać dlatego prosze o schemat bądz zdjęcia i opis z góry dziekuje moj e-mail: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie potrzebował bym schemat tylko jakiś logiczny zmiany z 2 na 4 szyby(chodzi o samą elektrykę) w passacie b5 98 r AFN. Jeśli jest to możliwe to chodzi mi o kolory kabli i skąd wziąc zasilanie czytałem na forum troszke ale nie moge się rozeznać dlatego prosze o schemat bądz zdjęcia i opis z góry dziekuje moj e-mail: [email protected]

wszystko jest na forum podane tylko poszukać i poczytać :dobrze , również jak podłączyć w sposób łopatologiczny jak gdzie i co do czego ;) , w głównym wątku napisałeś passat B5FL , a w temacie b5 98 AFN to w końcu który schemat potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego moj pasek to 98 AFN a instalacje w drzwiach mam z FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego moj pasek to 98 AFN a instalacje w drzwiach mam z FL

domniemam że założyłeś kompletne blachy pod elektr. szyby z instalacją od FL , jeśli tak to nic z tego nie będzie :( , przejrzyj posty : http://forum.vw-passat.pl/threads/24462-B6-Mocca-al-a-johny-x-lampy-black-usa-post-499?p=524005&viewfull=1#post524005

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, fl ma szyby po canie a przed liftem nie. Chyba ze zmieniasz modul komfortu na 1C0 i troszke z kablami powalczysz to wtedy bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko do którego pina w kostce na słupku B podłączyć CAN bus? bo w kostce nie ma pomarańczowo zielonego CAN H ani pomarańczowo brązowegoCAN L:( bo bez tego przedni kierowcy panel nie bedzie sterował szybkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie jakie masz kodowanie w Module Komfortu w tym Passku? Bo ja założyłem szybki na tył działają , ale jak podłączyłem to przestały mi się zamki w tylnich drzwiach zamykać :(

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwilkę czasu i wróciłem do tematu elektrycznych szyb tylnych. Po rozebraniu kilku plastików pojawiły się pytania bez odpowiedzi. Wiązka doprowadzona do moich drzwi tylnych wygląda tak:

66093ad57fead1f5med.jpg

 

U kolegi barmanek, który w aucie ma CAN (u mnie też jest) wygląda tak:

attachment.php?attachmentid=114542&d=1392461238

 

Kolory przewodów pokrywają się z tymi, które pod słupkiem A doprowadzone są do sterowania szybą przednią (zdjęcie kolegi jopasek):

9fca9e4d342ff69amed.jpg

 

Kolory w wiązce blach, które chce zamontować odpowiadają kolorami tym z słupka A. Nie wiem jak działać dalej:

 

1. pozostawić obecną wiązkę, która jest w drzwiach do sterowania zamkami, lampką podświetlenia itd i dołożyć przewody z słupka A do sterowania szybami?

 

2. ominąć wiązkę, która obecnie jest zamontowana i wszystko podłączyć tak jak w nowych blachach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie podłączyłem tylko dodatkowe przewody do szyb. W ten sposób unikniesz wielu problemów, które mogą się pojawić z zamkami i nawet samymi szybami. Wystarczy poczytać na forum. U mnie wszystko od początku działa bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ogarnąlem temat na naszym forum i elektrodzie jest wszystko od początku do końca, ale z wielu wątków trzeba poskładać całość. Na wtorek mam w planie dokończenie prawej strony i zrobię jakiś manual os A do Z.

Dzięki za info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie podłączyłem tylko dodatkowe przewody do szyb. W ten sposób unikniesz wielu problemów, które mogą się pojawić z zamkami i nawet samymi szybami. Wystarczy poczytać na forum. U mnie wszystko od początku działa bez żadnych problemów.

dobrze gada , starą wiązkę zostawiasz dokładasz z nowej wiązkę sterowania góra/dół + przewody trzeba pociągnąć z kostek przednich słupków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze gada , starą wiązkę zostawiasz dokładasz z nowej wiązkę sterowania góra/dół + przewody trzeba pociągnąć z kostek przednich słupków .

 

Tyle że u mnie juz jest CAN i nie ma góra/dół. Reszta sie zgadza. Stara wiązką została, doprowadziłem +, CAN H!, CAN L, masa i plus od podswietlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może dostępną instalacje na 4 szyby do Passata B5 1998 r KOMBI ?

 

Mam manuala z tyłu i przekładam na elektrykę a próbuję uniknąć wizyty u elektryka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram się za przerobienie el.szyb .Czy ten schemat jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim pasku B5 FL robiłem według tego schematu i wszystko było ok. Tak jak koledzy wyżej napisali starą wiązkę zostawiłem i tylko doprowadziłem dodatkową wiązkę sterowania góra/dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności