Skocz do zawartości
jedrus

Rejestracja samochodu z kierownicą po "złej" stronie

Czy rejestracja samochodów z kierownicą po prawej stronie to dobry pomysł w Polsce?  

128 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy rejestracja samochodów z kierownicą po prawej stronie to dobry pomysł w Polsce?

    • Tak
      39
    • Nie
      89


Rekomendowane odpowiedzi

heh złom z europy wyczyszczony to teraz bitwa o anglie,tez jestem na nie,dopiero złomu na wiozą,co i tak juz jest w tej chwili,na allegro wspisuja anglik pokazuje sie tyle samo aut co i z kiera po dobrej stronie,mam nadzieje ze to nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze to nie wejdzie.

Wejdzie- musi wejść aby nasze prawo było zgodne z prawem UE.

 

 

heh złom z europy wyczyszczony to teraz bitwa o anglie

To Anglia nie leży w Europie? Hm to może mam szukać jej w Azji?

 

tez jestem na nie,dopiero złomu na wiozą,co i tak juz jest w tej chwili

A złomem nie jest B5 czy Golf IV? :D Kupujemy to, na co nas stać za nasze marne wypłaty. Nie oszukasz siebie i swojego konta bankowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Anglia nie leży w Europie? Hm to może mam szukać jej w Azji?
to takie powiedzenie, bo jak zapytasz angola, to im sie wydaje ze anglia angia, a europa swoja droga ;)

 

ja wam powiem tak, ze beda ci "za" i ci "przeciw" bo jeszcze historia nie spotkala sie ze wszystkimi "za"

Kris dobrze to podsumowal:

jak wsiadzie idiota za kołko to nie ważne czy maluch czy bmw, prawa czy lewa strona i tak będzie idiotą któremu ustąpić bo zycie człowiekowi miłe

 

poczekamy i zobaczymy co z tego bedzie, ale widac po czasie, w jakim sie ciagnie ta sprawa, ze Polski rzad latwo skury nie sprzeda :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdzie- musi wejść aby nasze prawo było zgodne z prawem UE.

 

 

podobno mają wystąpić z unii takze to by rozwiązało twój problem,a nie chodziło mi czy złom tylko o strone kierownicy,bo wole taki złom jak nowe badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest ze opinie na nie ( nie mowie tu o uzytkownikach forum nie znam was z gory przepraszam jak kogos obrazilem ) wydaja niedzielni kierowcy

Sorki, ale bzdury wypisujesz. Od 20 lat mam prawo jazdy i przejechanych kilkaset km (w niedzielę i dni powszednie) i też jestem na NIE, z takich właśnie powodów:

Przez takiego "równouprawnionego" trzy lata temu na szczęście straciłem tylko lewe lusterko, bo wyskoczył na czołowe. Tłumaczył się później, że "nie widział, żeby z przeciwka ktoś jechał, bo auto przed nim jadące było duże"

 

 

jesli masz glowe a nie pustak i prawojazdy zrobione a nie kupione nie bedziesz mial problemow za kierownica auta z angli
Tutaj chyba się pomyliłeś. To zdanie miałoby sens w tym wątku, gdyby chodziło o wprowadzenie zmiany stron jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie temat rejestracji w polsce auta z kierownicą po prawej stronie , bez przeróbki , auta które było produkowane fabrycznie w obu wersjach RHD i LHD.

Konkretnie czy ktoś wie jakie są przeszkody prawne przy rejestracji takiego auta i w jego późniejszym użytkowaniu na terenie uni europejskiej .

czytałem artykuł 66 prawa o ruchu drogowym mówiący o warunkach technicznych i nie dopatrzyłem się takowych zastrzeżeń.

 

 

proszę o wypowiedzi ludzi którzy mają coś do powiedzenia, najchętniej konkrety w postaci paragrafów i zapisów które to regulują i zabraniają rejestracji takiego auta

 

wasze prywatne przemyślenia na temat wypadków itpd mnie nie interesują .

jeżdżę anglikiem po europie już jakiś czas i którymś z kolei autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to takiego auta "anglika" jak na razie nie zarejestrujesz w Polsce, co do jazdy to nie ma problemu jeśli masz ważny przegląd i dowód z krajów o ruchu lewostronnym. Wiem że takie auta mają zacząć być rejestrowane od początku 2013 r ale czy to wejdzie w życie to jest znak zapytania. Przeczytaj artykuł o rejestrowaniu pojazdów, a nie o prawie o ruchu drogowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic nie znalazłem co by nawet po części zabraniało mieć kierownicę z prawej strony , a z tym początkiem 2013r to masz jakieś źródło informacji czy tylko ze słuchu ?

 

w sumie przecież V5c wystarczy , mot nie musi być ważny jak auto stoi w garażu , możnaby przetrzymać od końca mota do stycznia przez zimę w garażu tylko żeby to było pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaja niedzielni kierowcy

 

i przejechanych kilkaset km

 

:D

 

p.s. Duży jak się uśmiejesz to możesz skasować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. Duży jak się uśmiejesz to możesz skasować

 

To ja też pozwalam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ciekawe czy jakbym sam to czytał teraz ponownie, to zwróciłbym uwagę na brak tych TYSIĘCY :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to dziwi mnie, że na forum nie ma jeszcze instrukcji jak "przełożyć" B5 lub B6 z prawej na lewą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak "przełożyć" B5 lub B6 z prawej na lewą

 

A z lewej na prawą jest...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co w tę stronę? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej zagadywać niunie na przystankach autobusowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to powiedz dlaczego w innych krajach nie ma problemu z rejestracja takich aut ? i nie ma problemow z poruszaniem sie takimi samochodami ! ja ci odpowiem polska to kraj hamow za kierownica kierowcow dazacych za kazdym razem by byc pierwszym najszybszym nie dac sie wyprzedzic itd na polskich drogach sami robimy sobie problemy na drogach wystarczy mi ostatni urlop jade przez czechy lewy pas pada deszcz 100km/h wyprzedzam ktos z tylu mroga swiatlam kto polanski z daleka mie informuje ze mam spier..... z lewego pasa bo jest jego . moja dziewczyna ma poltorej roku prawko zrobione w angli i boji sie jezdzic po polsce zreszta w angli jak ktos jedzie jak psychol to 99% ze to polak dodam na koniec ze nie kazdy taki jest ale nasza kultura na drogach jest marna i to ona przede wszystkim powoduje tyle wypadkow wystarczylo by jezdzic nieco wolniej i byc milszym dla innych i nie trzeba by bylo sie zastanawiac nad tym wszystkim tz za i przeciw kierownicy z prawej strony

 

i to właściwie wyjaśnia wszystko:bleble:bleble:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś nowe informacje, czy już można rejestrować angola w pl czy jeszcze z tym walczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności