Skocz do zawartości
PASEK?????

Jak sprzedać przerobionego anglika????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszedł czas na zmianę samochodu [mojego passacika który jest przerobiony z anglika] powiedzcie jak najlepiej go sprzedać czy mówić szczerze co jest?

czy to ukrywać co sądzicie o tym? wiem że cena będzie dużo niższa niż giełdowa.Dajcie jakieś wskazówki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówić szczerze co jest?

 

A ty byś chciał kupić anglika myśląc że to europejczyk?? Postaw sobie te pytanie i sam na nie odpowiedz. Kupując przekładkę anglika musiałeś rozważyć to, że kiedyś trzeba będzie go sprzedać. Nadszedł właśnie ten dzień ;) Wal tak jak jest i nie owijaj w bawełnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie powiedziec o tym. Nie sprzedajesz go przecież świeżo po sprowadzeniu, lecz jakiś czas nim jeździłes. Masz na to kwity przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem ze świadomością europejczyka a tu się okazało że, to anglik [bolało bardzo] ale cóż życie toczy się dalej tak jak piszecie mówić prosto z mostu nie kombinować tym bardziej że, samochód świetnie się spisuje.Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów prawde że to przekładka z anglika,bo jak trafisz na kogoś kumatego to Twoje ogłoszenie może się znalezć na Bezwypadkowe.net i wtedy będzie Ci go jeszcze trudniej pogonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bez sensu sciemniać i tak wiekszość sie zorientuje ze to angol, ludzie są ostatnio na to wyczuleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm bez sensu sciemniać i tak wiekszość sie zorientuje ze to angol, ludzie są ostatnio na to wyczuleni

 

tyle aut ktore sprzedalem i nigdy nikt nie patrzyl czy to anglik. Najwazniejsze dla polakow to to czy był malowany i czy jest ksiazka serwisowa. Druga rzecz po czym ma sie zorientowac jesli jest przelozone wszystko lacznie z lampami, szyba,lusterkami itd z europy? beda rwac tapicerke i patrzec na instalacje? Po Vinie tez nikt tego nie sprawdzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bądźmy szczerzy że jak będzie tak uczciwy to go "nigdy" nie sprzeda chyba że za połowę ceny rynkowej , moim zdaniem na 100 sprzedających taki samochód to góra 5-ciu powiedziałoby o tym fakcie - zrobisz jak zechcesz, fakt że jak ktoś się po kupnie o przekładce dopiero dowie to można mieć potem nieprzyjemności ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to można mieć potem nieprzyjemności

 

I chyba może żądać zwrotu gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie - jest chyba jakis czas na to. Prawda jest taka - moj brat ma audi a6 przerobione z angola - naprawde dobrze. Kazdej osobie mowil ze to angol i nikt nie przyjechal a cena jest ponizej ceny rynkowej. Ciezko jest sprzedac takie auto. Czasami jedynym wyjsciem jest zaufanie w prace ktora wykonalismy przerabiajac auto i sprzedanie auta jako europe liczac ze klient bedzie nim jezdzil dlugo i bezawaryjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czuję że, będzie mi ciężko go sprzedać bo nie do końca jest przekładka dobrze zrobiona tzn. włącznik awaryjnych po lewej stronie, przedni prawy boczek drzwi jest od kombi czyli ma przyciski do klapy i wlewu paliwa a to jest sedan,dalej panel sterowania szybami mam na 4 szyby a ja posiadam tylko z przodu elektryczne szyby żadnej książki nie posiadam a po drugie nie potrafię kłamać.Popełniłem straszny błąd kupując go co mnie zaślepiło wówczas nie mam pojęcia działo się to bardzo szybko sprawdzałem pod spodem czy nie był lakierowany i tak dalej nie byłem w ogóle przygotowany na[angliki] nie zorientowałem się wcześniej że, nagminnie się je przerabia.Nie wiem czy mi się uda go sprzedać może będę skazany jeszcze długo nim jeździć bo za darmo go nie oddam.Powiem jeszcze jedno mam go dwa lata, samochód sprawuję się bardzo dobrze nigdy z nim kłopotu nie miałem ale nie kupił bym nigdy anglika właśnie z powodu problemów sprzedaży.Ostatnio na giełdzie widziałem dwóch młodych chłopaczków czających się ze sprzedażą passata [anglika] zaskoczyłem ich wiedzą że, to anglik głupio im się zrobiło.To tyle mojego wywodu dzięki za zainteresowanie tematem.NIE KUPUJCIE ANGLIKÓW.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mnie dziwi? Skoro masz w panelu sterowanie na 4 szyby a elektrykę masz tylko z przodu, to jak ty ten samochód oglądałeś :kwasny:

Co do włącznika świateł awaryjnych, to możesz go przeciez przełożyć.

W kwestii panelu sterowania szybami, to może to głupia myśl, ale ja bym z tym pojechał na szrot i za przyslowiową "fatygę" dogadał sie z gościem, żeby się zamieniłna dwuprzyciskowy panel. Wtedy po takich zabiegach, by większość rzeczy grała w aucie - kumasz? no a co do eksploatacji to masz przeciez dowód rejestracyjny i w taki sposób udokumentujesz ze tym autem jakiś czas jeździłes i nic się z nim nie działo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te rzeczy da się dość łatwo pozmieniać, i auto będzie wyglądało normalnie

 

trochę głupio to pisać, ale ja bym na Twoim miejscu grał głupa i nie wypowiadał się na temat pochodzenia tego auta. A gdy ktoś by pytał to "chyba tak, no VW to z Niemiec pewnie" itp itp

 

to jest Polska właśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz spróbuję poszukać najlepiej cały boczek z dwoma przyciskami a co do awaryjnych oby instalacja pozwoliła na zmianę czy kable sięgną będę coś kombinował może w komisie samochodowym w rozliczeniu mi go wezmą mam taką nadzieję.Dzięki Danek pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuję poszukać najlepiej cały boczek z dwoma przyciskami

A po co od razu cały boczek? No chyba że gość na szrocie będzie miał taki cały bok z dwoma przyciskami. Ale powinien też chyba mieć panele sterowania oddzielnie - mniej roboty jest z demontażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie poinformujesz kupujacego ze auto jest przekladka z anglika ( spisuje sie odzielnie aneks do umowy) mozna odstapic od kupna droga sadowa i zwrot kasy + poniesione koszty sie naleza. Jednym slowem nie warto oszukiwac bo mozna na tym ostro beknac. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli nie spiszą aneksu, to będzie na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie mówił że to angol bo go nie sprzedaż lub stracisz kupę kasy sam ktoś ci go wcześniej sprzedał jako europejczyka i nie masz się czego martwić że ktoś Ci coś zarzuci nie musisz się na tym znać jak i wtedy się nie znałeś .Co do umowy też sie nie przejmuj podpicuj auto tak jak ci koledzy wcześniej radzili i sprzedawaj.Jak to mówią przyjdzie głu........i i kupi tym bardziej że auto jest w dobrym stanie jak piszesz i nic się z nim nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek sie nasuwa zeby w najbliższym czasie nie kupowac B5 w J. Górze:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wogóle o tym nie pisać na forum i gonić tak jak ktoś Ci zgonił .. life is brutal..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności