Skocz do zawartości
Maik78

B5 Montaż tylnych szyb elektycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o pomoc chciałem załorzyć do swojedo paska tylne szyby elektryczne ( podnoszenie) bo mam tylko przednie elektryczne a szukałem ale nie znalazłem wszystkiego co było by potrzene :po 1 czy beda pasowały : blachy , silniczki i instalacja od passata limuzyny B5 98r do passata B5 FL 2004r kombi ( czy musze szukać do mojego po lifcie i tylko od kombi i tylko od passka po lifcje ? ) po 2 jak podpiąć ta instalacje zeby nie było błedów i sprawdzić czy mam do tego przystosowany moduł komfortu :confused: za wszelkie porady i pomoc będę bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 czy beda pasowały : blachy

gołe blachy będą pasować nie ma różnicy przed czy po lifcie

silniczki i instalacja od passata limuzyny B5 98r do passata B5 FL 2004r kombi

z silniczkami no problem, problem z modułami sterującymi silniczkami nie podejdą inna komunikacja ,

co do instalacji , to na nowe blachy przekładasz kompletnie całą starą instalację + dokładka wiązki sterowania (góra - dół)

czy musze szukać do mojego po lifcie i tylko od kombi i tylko od passka po lifcje

wsjo rawno czy kombi czy sedan najlepiej jak byś dorwał kompletne blachy z rocznika Twojego paska

po 2 jak podpiąć ta instalacje zeby nie było błedów i sprawdzić czy mam do tego przystosowany moduł komfortu

do tego będzie Ci potrzebny schemat paska z 4 szybami elektrycznymi ( nie stety nie posiadam takowego :( ).

W tym linku też co nieco napisałem : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=654907#post654907.

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy mak ktoś z was schemat do B5FL ? Bo może założe kompletne blachy od B%FL i jak podłączyć tak żeby odsówały się z kluczyka ? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy szyba z wersji na korbę pasuje bez problemu przy zamianie na elektrykę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasuje

 

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej zaslepic otwor po korbce?

Sa jakies gotowe zaslepki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wpiac nowe kable to wyciagaliscie piny z kostek, czy wpinaliscie sie prosto w przewody?I jak wpieliscie sie w kostke przy slupku B? Odciecie starych przewodow i podlaczenie nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce zamontować z tylu elektryczne szyby mam auto z rocznik 96 wiec bez CAN, zielone podświetlenie. Jak można rozpoznać jakie silniczki mam kupić? Jakie powinny mieć numery lub jak inaczej je rozpoznać?

pozdrawiam Paweł

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić silniki z 96 lub 97 roku, 98 wzwyż nie ma CANa ale wtyki są całkiem inne ( pinologia). Wiem, bo sam tak miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam silniczki z auta końcówka 97 rok

Montuje u siebie w aucie tylnie elektryczne szyby i pojawił się problem szyby nie działają. Moduł komfort(3B0 959 789 G) przekodowałem z 00257 na 04097 wiec 4 elektryczne. Auto mam bez CAN. Więc zgodnie ze schematem łącze - żółty, czarny, biało-czerwony, niebiesko-czerwony i brązowy ze sobą od słupka B do A strona kierowcy i pasażera. Stara wiązka zostaje dokładam tylko wiązkie z silniczkiem i przyciskiem góra dół. Wymienione także sterowanie po stronie kierowcy na 4 szyby. Działa tylko podświetlenie przycisków i mogę przy otwierani z kluczyka przytrzymując go opuścić wszystkie szyby i przy zamykaniu je podnieść wszystkie 4 działają wtedy. W module komfortu nie ma błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpięciu żółtego i czarnego (połączenie z komfortem). Szyby działają z przycisków ale brak podświetlenia.

Prosił bym o jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień kolejność przewodów, jak nie pomoże to nie wiem, czy nie warto byłoby podmienić komfort...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamień kolejność przewodów, jak nie pomoże to nie wiem, czy nie warto byłoby podmienić komfort...

 

A jakiego komfortu miałbym szukać jaki numer?

OK już mam stara wersja 4 szyby 3B0 959 799 A lub 3B0 959 796 K

Więc tak wiązki miałem złe i silniczki także. Kupiłem inne silniki i podmieniłem elektronikę a także poprzepinałem piny zgodnie ze schematem passat zielone podświetlenie i zatrybiło. Moduł komfortu zostaje przekodowanie zadziałało.

Edytowane przez brzoza777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności