Skocz do zawartości
Navkol

Jaka przejściówka COM --> USB

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, z chipem FTDI ma być. Zresztą w HEX-CANach na USB właśnie FTDI obsługuje komunikację na poziomie USB->COM.

Przykład takiego konwertera:

 

usbcomftdi1ai9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

Czy ktoś łączył się poprzez kartę pcmcia z com-em, jak się ustawia w takim przypadku porty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

w moim przypadku zastosowałem przejściówkę com-usb, uzyskiwałem połączenie z silnikiem ale z tablicą rozdzielczą już nie. zamiast kupywać nowy fejs na usb, kupiłem kartę pcmcia z com-em ( ok. 50 PLN). Po zainstalowaniu w laptopie i zmianie portu com na com1, śmiga i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku zastosowałem przejściówkę com-usb

Jaką konkretnie? Próbowałeś tą na FT232 (wskazaną powyżej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

korzystałem z USB-232 converter model U232-P9, kupiony w sklepie komputerowym. Przy łączeniu do instruments było hasło o błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz foto tego sprzętu? Najlepiej od wewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes
<a href=http://img229.imageshack.us/img229/7052/usbdp2.jpg' alt='usbdp2.jpg'> w750.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spisać dane z układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

na widocznym układzie nie ma oznaczenia, ale po drugiej stronie jest drugi z oznaczeniem: MAXIM MAX211CAT 0251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, o której pisałem wcześniej wygląda tak:

 

pict0002hh1.jpg

 

Więc jak widzisz, Twoja nie posiada FTDI, tylko zwykłego MAXa. Chodzi o to, że MAX211 jest w pewnych konfiguracjach układowych zamiennikiem dla pospolitego MAX232. Stąd myślę Twoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

Witam.

Ja uzywam przejsciowki z allegro za 5 zl na pl2303 jednak na wyjsciu com dorzucilem do niej uklad max232 poniewaz jest oona niby zgodna z rs232 ale wysyla napiecia ttl... Po zabiegu przejsciowka dziala ze wszystkim. Max232 jest prosty wiec mozna zaoszczedzic i go dorzucic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może przedstaw schemat Twojej modernizacji wraz z foto, chętnie zobaczę jak to rozwiązałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

Niestety moja przejsciowke razem z pl2303 juz jakis czas temu zalalem hot glutem w obudowie i zdjecia nie za bardzo wyjda ale jutro postaram sie dokladnie napisac co i jak, jest to standardowy schemat podlaczenia max232, piny rx i tx ttl na przejsciowke a rs232 na port meski com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

Wrzucam schemat jakby ktos chcial zrobic, koszt kilka zl. Moja przejsciowka miala wtyczke com zalana zielona guma wiec zeby sie dostac do plytki musialem ja porozcinac i wtedy ladnie zeszla. Nastepnie odlutowalem z niej wtyk rs232 i w srodek dorzucilem maxa zlutowanego w pajaku. Zasilanie jest z czerwonego kabla usb. Miedzy 15 a 16 nozke maxa mozna dolozyc kondensator 100n dla stabilizacji napiecia. Jesli ktos nie chce psuc ladnej wtyczki mozna doczepic meski port do ukladu ale i tak trzeba skads wziac napiecie. W celu sprawdzenia zlutowanego ukladu nalezy podlaczyc kabel do komputera, uruchomic jakis terminal np hyperterminal z win xp, wybrac odpowiedni com i zewrzec tx i rx za maxem na wtyczce rs232. Przy wpisywaniu do terminala z klawiatury pojawiajace sie znaki oznaczaja dzialanie maxa. Na takim kablu vagcom i inne vwtoole laczyly sie u mnie bez problemu.

 

Pozdrawiam.

pl230.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem ta przejsciowke wg schematu,trzykrotnie juz sprawdzalem ale po podpieciu wychodzinierozpoznanu urzadzenia usb. Czy to moze byc walniety ktorys z elementow czy instalowales jakies sterowniki? Szukalem sterow pod taka przejsciowke na maxie ale jakos zadne nie dzialaja.

 

Chyba jesem zmeczony,juz zrobilem jutro sprawdze w autku :)

Edytowane przez sebspeedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

Do usb jest podlaczony pl2303 i trzeba sterowniki zeby windows dorobil wirtualny com do niego. Max232 nie ma w tym wypadku zadnego znaczenia, jesli pl2303 dziala to i windows zainstaluje sterowniki. Wystarcza zwykle do tego ukladu bez maxa.

 

A tak na marginesie to zauwazylem ze zrobilem blad na gniezdzie com, trzeba zamienic rx i tx bo inaczej nie rozpozna zadnego urzadzenia podlaczonego do niej. Wrzuce pozniej poprawiony schemat, za niedogodnosci przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie da rady w ten sposób, bo komputer/laptop uruchamiasz w dosie z dysku startowego. A dos nie widzi portu USB, a jak nie widzi USB to jak ma zobaczyć przejścówkę do USB podłączoną?

piszesz "program VCC" chyba masz na myśli VDC_PRO

 

A czy da radę taki zestaw: kabelek COM, port COM na PCIMCIA do laptopa i program VDC_PRO pod DOS-a. Zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności