Skocz do zawartości
-JaszczomP-

nieprzerejestrowanie auta w 30 dni,kara?

Rekomendowane odpowiedzi

Co grozi za nie przerejestrowanie auta w okresie 30 dniu? Czy policja ma prawo zabrac dowod? I czy ma prawo wlepic mandat? Wszedzie pisze o tym ze trzeba przerejestrowac auto w okresie 30dni ale nie pisze co grozi jezeli tego sie nie zrobic? Czy to jest luka prawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gimbus został przerejestrowany po 3 miesiącach :D , Pani w US powiedziała , że będzie kara ale uśmieszek i dobry bajer załatwił sprawę ;). Jak policja mnie zatrzymywała oglądali dokumenty i wsio OK bo nie wiedzieli , że pojazd zmienił właściciela :D

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerejestrowywałem firmowe auto wykupione z leasingu, faktura z datą około 1,5 miesiąca wstecz, nikt nawet nie zwrócił uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem swoje auto to poprzedni właściciel wyjeżdżał następnego dnia zagramanicę, i się dogadaliśmy że przerejestrujemy jak wróci. Wrócił po 3 czy 4 miechach i się dowiedziałem że kilka dni po jego wyjeździe żona wyrejestrowała auto :szok: A ja przez cały ten czas jeździłem :o Ale w US napisałem na świstku że auto było do remontu, wymienione to i tamto i nie było nawet słowa o żadnej karze :ok:

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pani w US powiedziała , że będzie kara ale uśmieszek i dobry bajer załatwił sprawę

 

U mnie tez były uśmieszki a po pół roku wezwanie do US i mandat 150 pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można opłacić umowę i jeździć bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez były uśmieszki a po pół roku wezwanie do US i mandat 150 pln

ale pech grrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiac wsio zależy od urzedniczki. Mój brat spóżnił się 2 dni i już była afera na cały urząd. I kara 250zł. a chcieli 500zł. tylko uprosił kierownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zgłosić umowę do US, samo przerejstrowanie w terminie późniejszym niż 30 dni nie grozi sankcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zgłosić umowę do US, samo przerejstrowanie w terminie późniejszym niż 30 dni nie grozi sankcjami.
A co jeśli samochód został zakupiony w komisie? Umowa wtedy jest opłacona i można jeździć bez przerejestrowania ile się chce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta trzeba zgłosić się do US i zapłacić podatek od czynności cywilno-prawnych (potocznie nazywany podatkiem od wzbogacenia). Jeżeli nie zrobimy tego w ciągu 14 dni może zostać nałożony na Nas mandat.

 

W przepisach napisane jest że trzeba przerejestrować auto w ciągu 30 dni, ale nie ma wykładni odnośnie kar za spóźnienie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak prawdę mówiac wsio zależy od urzedniczki.

 

dokładnie. Można by tu zastosować art. 16 kks, czyli instytucję czynnego żalu, ale zakładam, że większość urzędniczek nie ma o tym pojęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przepisach napisane jest że trzeba przerejestrować auto w ciągu 30 dni, ale nie ma wykładni odnośnie kar za spóźnienie się.

Dokładnie tak,ja przerejestrowałem auto dopiero po ok.3 miesiącach od daty zakupu i nikt nic nawet nie wspomniał o jakiejkolwiek karze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic ci zrobic nie mogą ja juz dwa auta sprzedalem ktore nie byly na mnie przerejestrowane, po prostu dalem kupcowi moja umowe kupna sprzedazy kiedy to ja je kupowalem i nie mial on problemow z rejestracja. sam teraz jezdze juz 3 miesiac i jakos nie mialem czasu przerejestrowac i nic ci zrobic nie moga. luka prawna. co innego jest z samochodami sprowadzonymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że dużo zależy od osoby która zajmuje się PCC, jednak zgłoszenie do US powinno nastąpić najpóźniej przeciągu 14 dni a w wydziale komunikacji do 30. Kary nałożone na taką osobę są różne od 120zł (w zeszłym roku) w górę to zależy o ile jest przekroczony czas deklaracji i oczywiście jaka wartość auta.

Dokładnie tak,ja przerejestrowałem auto dopiero po ok.3 miesiącach od daty zakupu i nikt nic nawet nie wspomniał o jakiejkolwiek karze.
nie ma to jak bogaty US:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolacork

Witam. Kupiłem w wrześniu Golfa od kolegi … zaledwie 2 dni później trafiła mi się okazja wyjazdu zarobkowego za granice. W tym momencie jestem Irlandii a moje auto jest w Polsce jeszcze nie zarejestrowane na mnie , a już wyrejestrowane przez poprzedniego właściciela. Nie udało mi się także opłacić skarbówki .. Zastanawiam się jak się tego auta teraz pozbyć bo nie mam zamiaru w najbliższym czasie wracać … Czy mogę je sprzedać całkowicie prawnie / legalnie dalej na podstawie umowy kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem?? Auto jest ubezpieczone do kwietnia 2010 w Alliance… Oraz zapewne jak się domyślam dostane karę w urzędzie skarbowym , czy ktoś wie jaką mogą nałożyć kare za 2 miesięczne opóźnienie ?? Chciałbym lecieć do polski na tydzień czasu , opłacić skarbówkę ( wraz z kara za zwłokę ) oraz sprzedać dalej to auto które jest jeszcze ubezpieczone ale nie za bardzo chciałbym bawić się w rejestrowanie go na mnie…

 

PS – Czy obowiązkowa oplata w Urzędzie Skarbowym jest obowiązkowa jeśli auto kosztowało nie więcej jak 1000 pln ?? Ktoś mi niedawno powiedział ze może się mylić aczkolwiek słyszał ze nie musze załatwiać skarbówki jeśli kupiłem to auto za nie więcej jak 1000pln… a kupiłem je dokładnie za tysiączka i ani złotego więcej… ...Myśl tyczy najbardziej US w Bydgoszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy wynika iż US trzeba opłacić,bez względu na wartość pojazdu, ponieważ jest to podatek od wzbogacenia. Po takim czasie możesz do nich napisać podanie o zwolnienie bądź zmniejszenie tej kary, bo napewno będzie ona spora.

 

Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż auta, to jeśli nie chcesz pchać im w zad kolelejnej kasy, to odczekaj 6 miesięcy od daty kupna i dopiero sprzedaj, bo wtedy płacisz im jakieś tam podatki od handlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podatek to nie musisz płacić jeśli dobrze pamiętam to do 2 tys. nie płaci się podatku od wzbogacenia, poprostu do tej kwoty jesteś zwolniony z opłaty skarbowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek sie placi o 1000 zl. w gore. To wiem na pewno bo jakis tydzien temu kolega chvial oplacic umowe i powiedzieli ze do 1000 zl. sie nie placi. A co do sprzedania to jak sie sprzedaje ponizej kosztu zakupu to tez nie ma podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatku może i nie musisz płacić, ale PIT-a chyba będziesz musiał wypełnić. Co do kary, to US ma jakiś przelicznik za każdy dzień zwłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności