Skocz do zawartości
Gość Łukaszek

Instalka fejsu na usb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukaszek

Robie niby wszystko tak jak w tych wszystkich instrukcjach a i tak nie działa.Instaluje Vag coma 409.1 wkladam w usb i podczas instalki nie wykrywa oprogramowania do usb. Moze jakas mała podpowiedz co zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

a masz odpowiednie sterowniki do interfejsu ?

podczas instalacji nie pozwól instalatorowi ich wyszukiwać tylko sam podaj lkokalizację. Nie ma bata musi działać. U mnie poszło wszystko jak z nut,ale producent fejsu dał dobre stery (Falnet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaszek

Tyle ze ja nie dostalem nic poza kablem. Sciagnalem Vag-com'a ze strony ross-techa i dalej zrobilem tak jak bylo w pliku z instrukcja zalaczona do programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Sterowniki pod USB są potrzebne bo faktycznie te sterowniki okłamują Vag że podłączył się interfejs com'owy.

W Vagu wybieramy pod jaki com (od 1 do 4) jest podłączony interfejs. I co najważniejsze nawet jak zainstalujesz te sterowniki musisz wiedzieć pod jaki com się to wszystko zainstalowało. Mi automatycznie zainstalowało się pod com nr 6 czy 7 i musiałem zmieniać w komputerze na podajże nr 2 bo w samym programie Vag są do wybrania tylko com'y od 1 do 4.

Tak więc najpierw sterowniki i jeżeli nie działa diagnostyka w vag na żadnym z portów COM to albo jest zły sterownik albo ten interfejs zainstalował się przez automat na wyższym porcie niź 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Tyle ze ja nie dostalem nic poza kablem. Sciagnalem Vag-com'a ze strony ross-techa i dalej zrobilem tak jak bylo w pliku z instrukcja zalaczona do programu.

 

 

VAG ze strony Ross-techa nie będzie Ci działać bo sterownik rozpoznaje, że używasz "lewego" interfejsu. Zapewne używasz interfejscu za 150zł lub w tych granicach cenowych i daltego też nie działa. Pozatym soft VAG-COM ze strony Ross-Tech działają tylko z interfejsami typu VAG-CAN-COM lub VAG-CAN-USB za kwotę 500zł w górę.

JAk chcesz zadziałać ze swoim interfejsem to musisz sobie ściągnąć sterownik na USB a potem "lewy" soft VAG-COM (KKL).

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszek, jak jestes zainteresowany to podesle Ci stery+VAGa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaszek

"kuczlaw" jezeli bylbys tak uprzejmy to poprosze bo przekopalem pol netu i nadal mi nic nie dziala. Bede Ci dluzny browarek przy jakiejs okazji. [email protected] Z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszek, poszło. To co dostaniesz w pełni Ci wystarczy :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robdol

Kuczlaw a masz może działającą po "szczepionce" wersje 409 vaga ,bo takowej szukam. Udało mi się jedną znależć ale po zczytaniu jednego sterownika powraca do wersji "unregistered" . A szukam 409 bo w porównaniu do 311 ma bardzo fajną opcję powiekszania okna programu co na laptoku 15,4 cala bardzo pomaga w pracy.

Jakby co to [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robdol, poszła na emila wersja 504 ale nie wiem czy bedzie współpracowała z Twoim fejsem. Mi osobiście do B4 wystarcza 311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaszek

kuczlaw dzieki za stery i program ale nadal cos mi nie dziala jak wpinam do laptopa pod usb i chce wyszukac sterowniki to nic mi nie znajduje. I nadal nie wiem co z tym fantem zrobic. Dokladnie to mam ten kabelek jezeli to cos pomoze to mam http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=125755946 taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający jest z mojego miasta. Jak coś to :krzeslem: lub :wpale:

 

ŻARTOWAŁEM :rotfl:

 

A poważnie, jak coś to mogę się umówić z gościem na wymianę lub zapytać o sterowniki pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pójdzie Ci ze sterami Kuczlawa to podeślę Ci swoje. Resztę napisał phans. Jeśli nie będziesz wiedział jak skonfigurować port na np. com2 to w menadzerze urządzeń wchodzisz w ustawienia portów i tam zmieniasz. Jak coś to pisz. Pewnie dlatego Ci nie działa że masz coś żle z konfiguracją portów. Jak chcesz bo masz blisko do Wawy to możemy się umówić i sprawdzisz na moim fejsie, a przy okazji skonfiguruje Ci Twój i się okaże co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukaszek

No nareszcie dziala. To byla poprostu wina nieodpowiednich sterownikow. Ale w koncu sie jakies znalazly i wszystko dziala:). Wielkie dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcc

Czy ktoś mógłby wysłać mi na maila sterowniki pod interfejs na USB oraz "lewego" Vag-Com 409.1 żeby działał z moim interfejsem?

 

//Twoja prśba jest niezgodna z zasadami i z regulaminem naszego forum//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lewego
:krzeslem:

My tu nie handlujemy lewym towarem. My wymieniamy poglądy :!::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcc czy wiesz jak użyć PW? Jeśli tak to korzystaj z niego.

Łamiesz regulamin naszego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabelek wraz z vag 2.5 na aukcji http://moto.allegro.pl/item225170801_225170801.html

podłączam do mojego passacika ale coś tu nie śmiga :/ tak jak powinno niby się łączy ale tak jaby co chwilę przerywało co chwila pokazuje się okienko "nawiązywanie komunikacji" coś tam się uzupełnia w polach nr identyfikacyjny, urządzenie, kodowanie programowe - ale są to dane niepełne z jakimiś bdziwnymi znakami.

Czy to problem wersji tego vaga czy coś innego?

zainstalowałem sterowniki USB bez problemu

Jakby ktoś chciał pomóc to proszę o przesłanie może lepszego softu na [email protected].

z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz pełnej wersji softu i dlatego nie robi ci full scan-a :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności