Skocz do zawartości
vipmisiek

Niedziałający nawiew, spryskiwacze i swiatła przeciwmgielne tylne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

 

Wszystko co opisze przydarzyło się mojemu koledze ale ja w jego imieniu proszę Was o pomoc.

Otóż jakiś miesiąc temu wybrał się kumpel do Polski, po kilkudniowym pobycie wracając do Anglii wyskoczył mu komunikat, że coś jest nie tak i silnik zostanie wyłączony(automatycznie) tak też się stało. On wrócił do domu samochodem zastępczym a Passat został zaholowany do autoryzowanego warsztatu gdzie stwierdzono błąd na drugim cylindrze i konieczną wymianę wtryskiwacza. Goście z warsztatu wymienili wtryskiwacz i silniczek cyka jak w zegarku ale po tej wizycie Pasek stracił światła przeciwmgielne tylne, nawiew powietrza w ogóle nie działa i spryskiwacze na przednią szybę (sedan). Więc koleżka pojechał do nich jeszcze raz i powiedział, że coś jest nie halo z tym wszystkim. Po zeskanowaniu samochodu rozkładają ręce i mówią, że żadnych błędów nie ma i nie wiedzą jaki to ma związek z wymianą wtryskiwacza. Oczywiście wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Co dalej:638:

 

Stąd moja prośba do Was, czy może komuś przydarzyło się coś podobnego albo ktoś z was wie gdzie szukać, proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam:) dzięki za wgląd

 

Ps. jego furka to B6 '05 2.0 TDI CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jego furka to B6 '05 2.0 TDI CR

raczej PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej PD.

Ah złośliwość czy wykazanie się wiedzą?

 

@TOPIC

 

Serwis coś musiał sknocić , polecam rozmowy z kierownikiem serwisu jak nie pomoże pierwsze co to niezależny rzeczoznawca no i oczywiście "prawa konsumenta" tam też warto zadzwonić

 

 

PS. stało to się w kraju bo zbyt nie mogę się doczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 km od promu - Francja

 

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:22 ----------

 

azrael nie bądź taki pewny

CR były już w 2005 produkowane i on właśnie ma CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
azrael nie bądź taki pewny

CR były już w 2005 produkowane i on właśnie ma CR

Kolego CR byly produkowane najwczesniej od konca 2007 roku, wiec cos ci pomieszalo :) Mowa oczywisicie o silnikach VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem wczoraj padło mi pol passka nie działa- nawiew, tylna wycieraczka, podgrzewanie foteli spryskiwacze tył i przód może miał ktoś podobny przypadek proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musicie po pierwsze dac sie zeskanowac i najlepiej caly plik skanu przeslac do makeć on napewno cos poradzi.Wycieraczki,spryskiwacze,podgrzewane siedzenia ,przeciwmgielne to jest w elektryce,nie jestem pewien co do nadmuchu i ogrzewania.

Sam sie z tym meczylem,ale tylko,ze sam namieszalem i w moim VCDSie nie mam pewnych opcji,ale i na to zawsze znajdzie sie rada.

A co Waszych tutaj klutni na temat oznaczen silnika ,to moze byscie tak spowaznieli i zajeli sie pomoca,a nie udowadnianiem jacy jestescie madzy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co Waszych tutaj klutni na temat oznaczen silnika ,to moze byscie tak spowaznieli i zajeli sie pomoca,a nie udowadnianiem jacy jestescie madzy

Spokojnie Panowie, lepiej, że ktoś poprawi na forum błędną informację, bo tak później inne osoby przeczytają i nieprawdziwe dane będą krążyć po sieci. Nie sądzę, by chodziło o wymądrza nie się.

Silnik CR zadebiutował w grupie VAG wraz z prowadzeniem w 2007 audi a4 i vw tiguana, a jest masa pytań na forach o to, więc jednak nie każdy o tym wie.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podaje kody błędów 00156 i drugi 02398 może to coś komuś bliżej podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie problem rozwiązany odetchnąłem z ulga dla zainteresowanych przyczyna była banalna padł przekaźnik pod małym schowkiem obok kierownicy ale mam nowy problem bardzo ciekawy jak szukałem przyczyny sprawdzałem bezpieczniki z prawej strony od pasażera wyciągnięciem bezpiecznik odpowiedzialny miedzy innymi za AUTO HOLD i włożyłem spowrotem zaczęło się świecić zółte P przekreślone i AUTO HOLD padł. Dzisiaj bylem w serwisie VW zapłaciłem 50 € i dalej nie działa komputer wyświetlał błąd moduł nie zakodowany numeru nie pamiętam, mechanik po dwóch godzinach grzebanie rozłożył ręce mówi ze pierwszy raz się z czymś takim spotyka. Moduł zakodowany cały soft zaktualizowany błędu nie pokazuje a AUTO HOLD martwy cały czas miga zółte P. Sorki za duża rozpiskę ale chciałem dokładnie opisać bo gdzie można liczyć na fachofcow myślę ze VW powinno taki problem rozwiązać. Jeszcze raz AUTO HOLD bez funkcji zółte przekreślone P miga komputer brak błędów. Takiego przypadku na forum nie znalazłem proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a działa Ci ręczny ? w sensie czy zaciąga Ci się hamulec z przycisku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ręczny działa bez zarzutu brak błędów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje błedy to:

00156 - Control Circuit for Windshield Washer Pump

009 - Open or Short to Ground - Intermittent

 

czyli coś z pompką spryskiwaczy

 

02398 Control circuit for rear windshield washer pump

 

czyli ciągle coś ze spryskiwaczami, tylko ze z tyłu.

 

Rozumiem ze wchodząc w VAG'u na 55 (parking brake) nie masz żadnego błedu ?

 

odepnij akumulator na 15 minut i zobacz czy błąd wraca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa jak pisałem przyczyna przekaźnik komputer nie pokazuje błędów soft najnowszy a AUTO HOLD bez funkcji miga zółte przekreślone P. Akumulator odłączałem na dwie godziny i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dziwne, bo błąd hamulca postojowego na desce musi być sygnalizowany błędem na VAG'u

 

robiłeś pełny skan auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie siedziałem tam 2 godziny robił wszystko komputer pokazuje ze działa a w aucie nie działa powiedział ze pierwszy raz widzi takie coś był błąd (moduł nie zakodowany) zakodował go błąd zniknął i dalej nie działa czarna magia Dodam tylko ze wyciagnolem i włożyłem bezpiecznik nr.30 od pasazera na wlaczonym zaplonie i od tego czasu AUTO HOLD padl

Edytowane przez aftur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzileś ten bezpiecznik jeszcze raz ?

nie wkłada się bezpieczników na włączonym zapłonie (to tak na przyszłośc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale było za późno bezpiecznik sprawdzałem jest ok chyba będę miel duży problem albo koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz reszte bezpieczników, bo jak dla mnie to gdzies tutaj lezy błąd,

ew zjarałeś przekaźnik od auto holda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dzisiaj jeszcze raz bezpieczniki przekaźnik nie mam pojęcia gdzie jest ale wydaje mi się ze komp by to pokazał jak sprawdzę to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności