Skocz do zawartości
bronek

Stukot powietrza w filtrze powietrza spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem passata z 2003 roku 1.9 tdi,74 KW.Wiem ze bylo juz wiele tematow odnosnie spadku mocy,ale nigdzie nie moglem znalezc takich objawow jak u mnie.Wszystko sie zaczelo od wymiany skrzyni biegow.Kiedy odebralem auto z warsztatu,bylo jakby zwawsze i silnik troche glosniej chodzil.Po trzech dniach duzo spadla moc silnika,a pod maska zaczelo glosno buczec z filtra powietrza.Auto bardzo slabo przyspiesza a gdy silnik sie rozgrzeje jest jeszcze gorzej.

Tak pracuje moj silnik.To jest moj pierwszy diesel,wszelkie sugestie beda mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby zawór był wypalony ......ale podobne obiawy sa jak dmuchnie uszczelke tzn z komory sprezania 1 cyl na 2 cyl albo z 2 na 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dmuchniętą uszczelkę to dość równo ten silniczek pracuje ;) A jaki olej wlany:638: I czy w ogóle stan w normie... Trzeba by ustalić skąd dokładnie dochodzi ten metaliczny dźwięk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma rowna praca silnika to wydmuchanej uszczelki? kompletnie nic. w tle slychac jaby cykanie, albo taki kujacy dzwiek. Pompowtryski, turbo? nie mozesz jechac do goscia co robil skrzynie - niech sprawdzi wkocnu to po jego robicie tak sie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co ma rowna praca silnika to wydmuchanej uszczelki?

 

To że przy dużych przedmuchach już tak równo by nie cykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej: castrol 5w-40 50501 niezauwazylem ubytku,dodam ze auto zapala bez najmniejszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te przedmuchy musialby miec sile malego huraganu zeby "cykal" nierowno. Wczesniej bylyby inne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic wczesniej nie dalo sie odczuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te przedmuchy musialby miec sile malego huraganu zeby "cykal" nierowno. Wczesniej bylyby inne objawy.

 

po co ty osobną dyskusje zaczynasz.. objawy uszczelki są różne, zależnie w jakim miejscu występuje nieszczelność..

 

trzeba ustalić skąd te stuki dokładnie.. rura w rękę i osłuchaj całą komorę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiadomo poszla szklanka i wypalilo gniazdo zaworowe [lub w innej kolejnosci] glowica jest po naprawie i auto smiga tylko kieszen lzejsza o 600euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko8406

 

Imię: Zbyszek

 

Status: Online

 

Samochód:

B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)

Rok: 2001

 

Przyznał pomógł: 0

Pomógł 0 razy

Zarejestrowany: cze 2009

Miasto: Sierpc

Wiek: 25

 

 

07-10-09, 19:18

jakby zawór był wypalony ......ale podobne obiawy sa jak dmuchnie uszczelke tzn z komory sprezania 1 cyl na 2 cyl albo z 2 na 3

mogłes od razu posłuchac mnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nawiązując do tego tematu od dwóch dni mam taki sam objaw jak na filmiku. Jak odpalę auto mam takie dudnienie w filtrze powietrza. Zaznaczam tylko ze auto odpala od pierwszego kopa, silnik chodzi równiutko (nic nim nie rzuca) i po rozgrzaniu po jakimś czasie dudnienie znika, aż do ponownego ostudzenia silnika i jego ponownym rozruchu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Nawiązując do tego tematu od dwóch dni mam taki sam objaw jak na filmiku. Jak odpalę auto mam takie dudnienie w filtrze powietrza. Zaznaczam tylko ze auto odpala od pierwszego kopa, silnik chodzi równiutko (nic nim nie rzuca) i po rozgrzaniu po jakimś czasie dudnienie znika, aż do ponownego ostudzenia silnika i jego ponownym rozruchu. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Swoiste dudnienie pojawia się przy nieszczelności układu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli układ dolotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli to układ dolotowy to dlaczego po rozgrzaniu silnika dudnienie ustępuje i wszystko wraca do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przegląd wałka rozrządu i pozostałych elementów tj szklanek itd. U mnie sytuacja była identyczna i do wymiany poszły panewki wałka rozrządu oraz wałek. Z czasem dudnienie przestanie ustępować ... i będzie tylko gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak już pisałem dudnienie ustępuje po rozgrzaniu silnika. Czy u Ciebie też tak było że silnik chodził równiutko i po rozgrzaniu silnika dudnienie zanikało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, przy tym zero kopcenia czy spadku mocy. U mnie dudnienie ustępowało, u kolegi który olał temat dudnienie było później cały czas, a z czasem coraz głośniejsze aż pewnego dnia auto zaczeło palić jakby na 3 cyl. Generalnie jak jechał ulicą to ludzie się oglądali. Po remoncie bebechów głowicy autko śmiga dalej jak nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko wiadomo. Żaden zawór, żadna szklanka-dlatego silnik chodzi równiutko.

Wszystkiemu winny przytykający się zawór EGR. W najbliższym czasie wymiana na nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności