Skocz do zawartości
bronek

Stukot powietrza w filtrze powietrza spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

To napisz, chociaż na jakiej podstawie ta diagnoza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz witam!

Chyle czoła przed p@wel. Miałeś racje a ja bylem zaślepiony zdaniem mechaników. Do wymiany poszedł wałek rozrządu, panewki i popychacze.

Z góry dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na dmuchniętą uszczelkę to dość równo ten silniczek pracuje A jaki olej wlany:638: I czy w ogóle stan w normie... Trzeba by ustalić skąd dokładnie dochodzi ten metaliczny dźwięk..

 

wez zobacz budowe ukladu dolotowego zanim zaczniesz cokolwiek pisac specjalisto :P

jakbys mial padnieta uszczelke to bylo by auto wciagalo olej, lub dmuchalo olej do wody lub na odwrot i wiele innych kombinacji.

Jaki zwiazek ma uszczelka z ukladem dolotowym? Moze jakos glowice jest polaczona z kolektorem? :D

 

Jak dla mnie do sprawdzenia masz wałek rozrządu szklanki i uszczelnienie pompowtryskow - mianowicie.

Walek moze nie otwierac wystarczajaco zaworow, ale to by sie raczej nie pojawilo tak gwaltownie

Szklanki - moze ktoras sie wlasnie zawiesila i cylinder ktorys dmucha ci w dolot a auto slabe poniewaz nie ma wystarczającej ilosci spalin zeby turbiną zakrecic.

A uszczelnienie pompowtryskow poniewaz to moze dmuchac spod ktoregos i tez wtedy bedzie taki glupi dzwiek.

 

Duzo mozliwosci, a trafna diagnoza po tym filmiku to 1:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Pasku mam silnik AVF 130 KM jestem po wymianie wałka rozrządu, panewek, kieliszków, paska, rolek itp zgodnie z teorią. Wałek i kieliszki padły po 340 tyś km, jeżdżę tylko na Castrolu EDGE - wymieniam systematycznie co 15tyś.

Po wymianie przejechał około 4000 km i dudnienie ponownie się pojawiło!!!!!!

Wzrosło spalanie na luzie z 0,6 - 0,8 L/h na 1,2 - 1,4 L/h

Jeśli macie jakieś pomysły i sugestie odnośnie przyczyny dudnienia ---- TO chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności