Skocz do zawartości
Andy123

Drgania - nierówna praca silnika na luzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skoro po lekkim naciśnięciu na pedał gazu objawy ustępują to zastanawiam się czy podniesienie na kompie minimalnie obrotów do góry nie zniwelowałoby tego problemu, no i zajęło by to około 20 minut.

 

...ale zwiększy to spalanie:)

 

Ja mam tez takie objawy co koledzy wyżej- od roku tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ale zwiększy to spalanie:).

No mi podniosło z 0,4 na 0,6 l/h od czerwca ok 20tys km zrobiłem i spokój nic nie telepie.:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba też podniosę obroty. U mnie jak rozgrzany silnik to pokazuje 0,3 spalanie, to jak mi się podniesie do 0,5 a drgania ustaną to będę szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drgania pomaga dokładne wyczyszczenie kostek elektrycznych które są wpiete do pompowtryskiwczy muszą być bardzo ścislo wpiete drgania ustają przynajmniej taki obiaw występował w dwóch moich samochodach i ustalo spotkałem się też z takim rozwiązaniem jak piszą koledzy wyżej podniesieniem obrotów i tez przestaje drgac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat:

U mnie w 1.9tdi bxe '07 wystepuja drgania na luzie. Lekko wyczuwalne na fotelu kierowcy. Dwumasa i sprzeglo wymienione. Wszystkie filtry,plyny rowniez.

Czasem slychac rowniez pompe paliwa w zbiorniku jednak nie zawsze. A wibracje wystepuja zawsze.

Obroty silnika stoja w miejscu. Nie ma falowania ani nic. Jak myslicie? Co moze byc przyczyna tych drgan? Co moglbym vagiem sprawdzic?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już sobie konkretnie poradził z problemem drgań? Ma ktoś jakąś receptę, lub zdiagnozowany problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie prośba o wsparcie, od jakiegoś czasu po odpaleniu oraz na biegu jałowym silnik w aucie nie równo pracuje.

Bez znaczenia czy silnik zimny/zagrzany, pora roku również nie odgrywa tu znaczenia.

 

Dźwięk silnika jest różny czasami wygląda to tak, jak by pracował bez jednego cylindra, po chwili wraca do poprawnej pracy, czasami mu pomagam przez dodanie delikatnie gazu - w tym czasie obroty nie wzrastają.

Na biegu jałowym czuć delikatne wibracje na karoserii - obroty nie wzrastają

 

Auto to Passat B6 1.9 TDI przebieg 235 tys. oznaczenie silnika BXE.

 

Poporwtryski są ok, jeden odstawał od normy i został wymieniony - odstawał o 0,8 myślałem że to wyeliminuje problem

Wtryskiwacz został wymieniony na 3 tylidrze.

 

Dwumasa, nie została była wymieniana

 

Pompa paliwowa jest ok.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Niedawno wymienilem kompletne sprzeglo z dwumasa (Luk) i zauwazylem ze na luzie silnik delikatnie wibruje, niestety nie pamietam jak bylo przed wymiana czy silnik delikatnie moze drgac czy tez ma byc idealnie tlumiony przez dwumase i poduszki.

Jak to jest w waszych 2.0tdi CR drgaja na luzie czy ladnie stabilnie pracuja..

 

Moze obroty dac mu wyzsze a moze tak ma byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co moze być przyczyną jak silnik czasem mi drga na biegu jałowym wraz z całym wydechem? jak drga silnik to również cały wydech mi drga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu mam podobny problem ze swoim paskiem. Mianowicie po nagrzaniu do 90°c silnik zaczyna drżeć, a spalanie dochodzi do 1.1l na postoju. Czasem podczas jazdy pod górę w zakresie 1500-1700 obrotów wpada w rezonans cała buda. Dzieje się to tylko przy nagrzanym silniku, gdy silnik ma mniej jak 90°c wszystko furka jak trza. Ktoś coś jakieś spostrzeżenia, do czego ewentualnie zajrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . U mnie również wystepuja drgania podcza postoju np. W korkach pojawiaja sie na rozgrzanym silniku i wystepuja co kilka sekund. Na zimnym silniku ich nie ma. Nie sa one silne ale bardzo denerwujace. Odwiedzilem kilku mechanikow w okolicy i kazdy diagnozuje co innego poczawszy od poduszki pod silnikiem, konczac na wtryskach. Korekty wtryskow : -0.48, 0.09, 0.56, 0.09. Z tego co udalo mi sie wyszukac mieszcza sie w normie, wiec nie sadze aby to byla ich wina. Dwumas tez jest ok. Prosze o parade. Dzieki.

Edytowane przez Kripsus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności