Skocz do zawartości
Danek75

Czy jest potrzebny jakiś dokument dla małego dziecka w UE?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę to załatwiać u siebie czyli w podlaskiem
Damian ceny są wszędzie takie same, linki podawałem z własnego ogródka bo w tym roku załatwiałem te kwity dla swojego dzieciaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Damian ceny są wszędzie takie same

To wiem. Ale myślałem, że mnie akurat na Bydzię kierujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę km do domu masz, załatwienie paszportu zajmuje około miesiąca dowód to samo, można by się zorientować czy musisz gibać w Podlaskie czy może da rade coś na miejscu wykombinować czy w Twoim przypadku jest taka możliwość.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spieszy mi się ale chciałem już wiedzieć co i jak, żeby właśnie mieć czas na załatwienie ewentualnych kwitów. Wiec bez żadnych kombinacji załatwię to u siebie - przy okazji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej wyrobić paszport, gdybyś wpadł na pomysł pojechać na wakacje do Chorwacji na dowód tam nie wjedziesz, Chorwacja nie jest w Unii.

 

Polska z Chorwacją ma podpisaną umowę że możemy jechać do nich bez paszportu, dowód wystarczy.

 

Paszporty teraz wychodzą z mody, wszystko załatwia się na dowód. Koszt dowodu tymczasowego to około 30zł i czeka się ~2tygodnie. Na paszport czeka się 3-4 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze ani ja, ani nikt z mojej rodziny czy znajomych, nie musial udokumentowac tozszamosci swojego dziecka. Rozumiem, ze kazdy powinien miec jakis ID, ale chyba nikt nie sprawdza tego w ramach kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polska z Chorwacją ma podpisaną umowę że możemy jechać do nich bez paszportu, dowód wystarczy.

Zgadza się jest umowa ale praktyka różni się trochę od teorii, znam przypadek moich znajomych, którzy mieli duże problemy na granicy chorwackiej bo jedno z dzieci miało dowód osobisty i nie chcieli ich wpuścić, sytuacja z 2008 roku . Pytałem w tym roku w biurze paszportowym jak to w końcu jest z ta umową, odpowiedź była dla własnego spokoju lepiej mieć w tym przypadku paszport. A w przypadku dziecka cena za paszport i dowód jest taka sama. Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już zdecydowałem - wyrobię jej paszport :D Będę miał na 10 lat spokój :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również w tym roku wyrabiałem dowód młodemu,ze względu że jechałem na Słowację.Nie pamiętam czy dowód jest na 5 czy na 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No już zdecydowałem - wyrobię jej paszport Będę miał na 10 lat spokój

 

paszport to kolego napewno nie bedziesz miał na 10 lat dla takiego małego dziecka...dowód osobisty jest na 5 lat a paszport to chyba nawet i krocej, ja wyrabiałem dla swojej córci, która nie miała nwet roku skonczonego:)

 

ja oczywiści wyrobiłem dowód osobisty, jest ważny na 5 lat i kosztuje 30 zł , a paszport musiałbym czesciej zmieniac i koszt chyba cos ok 130 zł...

Edytowane przez Dodi79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paszport to kolego napewno nie bedziesz miał na 10 lat dla takiego małego dziecka...dowód osobisty jest na 5 lat a paszport to chyba nawet i krocej

Ano fakt - małym dzieciom mogą nie dać aż na taki okres.Ale jak u siebie będę to dowiem się szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy jeszcze ani ja, ani nikt z mojej rodziny czy znajomych, nie musial udokumentowac tozszamosci swojego dziecka. Rozumiem, ze kazdy powinien miec jakis ID, ale chyba nikt nie sprawdza tego w ramach kontroli.

 

wlasnie w DE bardzo to kontroluja i czym mniejsze dziecko tym bardziej. Bez paszportu dziecka mozna miec duze klopoty, bo male dziecko nie potwierdzi ze jestesmy jego rodzicami, a niemcy sa uczuleni na wszelkie sprawy zwiazane z dziecmi i mozemy byc posadzeni nawet o probe nielegalnego wywiezienia dziecka z terenu DE, a udokumentowanie tozsamosci dziecka bez paszportu nie jest latwe.

 

Moj syn dostal paszport w wieku 2 tygodni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności