Skocz do zawartości
VALDI

Znaczenie slowa "Ariva"

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, orientuje sie ktos co oznacza slowo (chyba z hiszpanskiego) ARIVA ... (tak sie wymawia - moze inaczej sie pisze) z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z włoskiego arrivare oznacza przyjść, nadejść, nadjechać; dosięgnąć. Przy odmianie tego czasownika przez osoby jest lui/lei arriva (on/ona przychodzi/nadchodzi/nadjeżdża). Może o to słowo Ci chodziło... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak ;)

myslalem ze to z hiszpanskiego ;)

dzieki wielkie ...

 

czasami w piosenkach jest ... ariva ariva ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami w piosenkach jest ... ariva ariva ;D

 

kolego to w piosenkach jest raczej po hiszpańsku, a znaczy cos około " no dalej dalej" pewny na 100% nie jestem bo nie znam hiszpańskiego ale gdzies tak słyszałem. aha i jeszcze jedno ,z tego co pamietam to jedna z wersji passata b3 była tak nazwana. chodziło chyba o wyposażenie ale ręki uciąć nie dam

Edytowane przez przemekkTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego to w piosenkach jest raczej po hiszpańsku, a znaczy cos około " no dalej dalej" pewny na 100% nie jestem bo nie znam hiszpańskiego ale gdzies tak słyszałem. aha i jeszcze jedno ,z tego co pamietam to jedna z wersji passata b3 była tak nazwana. chodziło chyba o wyposażenie ale ręki uciąć nie dam

 

W piosence Tiziano Ferro - E Raffaella e mia jest arriva arriva arriva i piosenka jest po włosku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piosence Tiziano Ferro - E Raffaella e mia jest arriva arriva arriva i piosenka jest po włosku

 

tak jak pisałem hiszpańskiego nie znam tak jak włoskiego :):) napewno słowo to występuje w jez.włoskim ja chciałem tylko napisac co moze oznaczac po hiszpańsku chociaz i tak nie wim czy znaczy to co napisałem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem w slowniku hsiszpanskim i tego slowa brak ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arriba: na górze; na górę; pod górę :)

 

hiszpanskie "b" to takie zmieszane B i W

 

moja mala sugestia, ale ja sie nie znam... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba wlasnie bedzie "nadchodzic/nadchodzi/nadchodze" cos od tego słowa :D

Dzieki wielkie wszystkim !

 

Arriva ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności