Skocz do zawartości
przemekwuja

Jakie cisnienie w oponach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy posiadam opony niskoprofilowe i nie mam pojecia z jakim cisnieniem je pompowac prosze o pomoc samochod Passat B6 a opona 235/45 R17 dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opony były montowane standartowo. Myślę że taka notka jest w instrukcji obsługi lub na klapce dziury na paliwko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla 235/45R17

min. przód/tył 2.0 / 2.2

max. przód/tył 2.1 / 2.8 - dane Continental

 

natomiast na wlepce przy wlewie paliwa jest napisane:

zależy jaki ładunek i ile osób

przód/tył 2.6 / 2.6 lub 2.8 / 3.0

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam sie zawsze nalepki... ale poniewaz jezdze duzo po autostradzie (czyt. ok 150km/h), dodaje jeszcze po 0,2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

ja tam daje 2.8 na przód i 3.0 na tył tak mam na klapce wlewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. Przeszedłem z opon 17 na zimówki 16. Czy nadal utrzymać cisnienie podane na klapce paliwa 2.6 dla przód/tył czy też zalecacie inne wartości dla kół 16'ek ?

 

 

:confused::confused::confused::confused::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości są zawsze takie same! Trzymać się tego co na wlepie na klapce i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pompuje do 18", po 2.4/2.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wulkanizator dał mi wszędzie 2.5.

Na geometrii spuścili do 2.3.

235/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie powinno być takie jakie mówi producent samochodu a nie producent opon bo ten sam model może mieć bardzo różną masę w zależności od silnika i wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 235/40 R18 daje po 2,5 no kolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 16" koła i pompuję po 2.2 - 2.3 max. na naszych drogach więcej nie wskazane, zawieszenie dostaje w kość i komfort dla osób jadących w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja daje :

Lato 215/55 R 16 97W- 2.6 tyl i 2.6 przod

Zima 205/55 R16 94H- tylesamo co lato .

 

Czy to idealnie nie wiem, jazda OK . Tyle podaje prod. na klapce i tyle trzymam .

 

2.2 to malo ,a nie lubie widoku kapcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie podawane przez producenta to owszem ale na Niemieckie autostrady ale na nasze dziurawe drogi to NIE, po wymianie kół na zimowe skontroluję tylko czy opona równomiernie jest zużywana na całej powierzchni bo może wyjść że popełniłem błąd :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ciśnienie podawane przez producenta to owszem ale na Niemieckie autostrady ale na nasze dziurawe drogi to NIE, po wymianie kół na zimowe skontroluję tylko czy opona równomiernie jest zużywana na całej powierzchni bo może wyjść że popełniłem błąd

 

Nie no raczej wzgledem nosnosci opon do auta prod. na klapce podal . Jesli opona ma za malo powietrza to zewnetrzne krawedzie podupadaja . Jesli zbyt wiele pow. to wtedy srodek rwie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 16" koła i pompuję po 2.2 - 2.3 max. na naszych drogach więcej nie wskazane, zawieszenie dostaje w kość i komfort dla osób jadących w aucie

ja też mam 16" 205/55 na zimę i przy ciśnieniu 2,2 i 2,3 jeździ się do bani, ocieram chlapaczami nawet o próg w garażu, znalazłem w necie że powinno być

2,6 i 2,6 przy pustym, spróbowałem nadmuchać 2,5 i 2,5 i mogę stwierdzić że jeździ się lepiej i nikt znajomy nie mówi mi już " uchodzi ci powietrze albo masz za niskie ciśnienie" - komfort może jest gorszy ale chyba tak wolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na klapce jest tak

201010251249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na klapce jest tak

A u mnie jest tak ;) ciekawe...

 

p1080043h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności