Skocz do zawartości
gocha

za duza dawka paliwa jaki moze byc powod?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem,czy ktos mi powie czemu moj passat dostaje za duza dawke paliwa,przez co spala 20 l/100km.chodzi na benzynie nierowno a przy tym kopci na bialo,ze udusic sie idzie.moze ktos z was mial podobny problem lub wie co moze byc przyczyna?z gory dzieki

Edytowane przez gocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonda przepływka uszczelka pod głowicą znikający płyn przyczyn wiele jest

 

 

??? co to za miasto "nr" wstyd sie przyznać czy jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi na benzynie nierowno

Czyli gaz też jest? Od dawna sie tak dzieje? Kiedy maska była otwierana?:P

Od jak dawna dymi? Auto jeździ po mieście czy robi dalsze trasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

 

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 22:00 ----------

 

passat b3 pelny wtrysk 2.0-pomocy - Dzisiaj, 21:29

 

Te dane masz w avatarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelka jest dobra,wymieniana.gaz jest,dymi w sumie odkad go mam czyli od lipca,a maska otwierana jest w sumie co drugi dzien:pco wy myslicie,ze baba to na niczym sie nie zna?znam sie i to sporo :D.Co do jazdy to autko jezdzi po miescie i dluzsze trasy tez robi co najmniej raz w tygodniu.a miasto to nowa ruda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi ze baba sie nie zna

ale za mało informacji

- czy ubywa płyn chłodniczy

- czy ubywa olej

- spala 20 l benzyny czy lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej ani plyn nie ubywa,spala tyle benzyny,gazu pali normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany

przepływka i/lub sonda lambda

pozdrawiam

masz 92 rok więc vag to zdiagnozuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby tak.ale wychodza bledy,zrobione przez gaz,poniewaz mialam przebicie na kablach i gaz kilka razy szczelil wiec na komputer nawet nie mam co jechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeny.ten samochod to chyba zyciowa porazka.a powiedzcie mi jeszcze czemu pompa paliwa wyje?czy to jest spowodowane filtrem paliwa?

dzieki,z ta sonda to moze byc,wlasnie jedna wtyczke wyciagnelam,ale wydaje sie w porzadku,zaraz zbadam druga

Edytowane przez gocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jeszcze czemu pompa paliwa wyje?czy to jest spowodowane filtrem paliwa?

 

Za długo jeździsz na rezerwie paliwa, trzymaj zawsze z pół zbiornika przynajmniej... Teraz Ci dojdzie jeszcze wymiana pompy która jest smarowana paliwem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja jezdze wylacznie na gazie,benzyny nie urzywam,pompa wymieniana przez poprzedniego wlasciciela,sprawdzona w warsztacie,ale jakims cudem brak plywaka i nawet niewiadomo ile paliwa tam jest,dlatego dosc czesto tankuje.zapomnialam namienic,ze przerywa na benzynie i gasnie oprocz tego kopcenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to że jeździsz cały cza na gazie tak się dzieje. Wtrysk benzyny może być zapchany. Najlepiej w trasie żeby trochę sobie wtryski popracowały. miałem taki silnik w vento i powodem takich objawów była uszkodzona sonda lambda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos mi moze powiedziec czy da sie jakos sprawdzic ta sonde czy ona jest popsuta?:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem kostkę sondy i silnik nie zmienił pracy. Ciężko było ją tylko wykręcić. Ale jakoś się udało. W moim przypadku silnik jeszcze się dusił na pierwszym i drugim biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie po odpieciu kostki tez silnik nie zmienil pracy,a co do duszenia sie to on to robi i na biegu jalowym i na kazdym innym,na wolnych obrotach to juz w ogole masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić jeszcze czy w wężykach podciśnienia nie ma czasem benzyny i jak wygląda przewietrzanie silnika (odma czy nie zawalona syfem z oleju) a co do pływaka to jeśli tylko jego brakuje to nie powinno być problemu aby gdzieś go wymarać (szrot lub u mechaników walają się takie rzeczy) gorzej jak rozsypane jest coś więcej przy obudowie pompki. Radzę jeszcze sprawdzić czy bez problemu działa klapa w przepływomierzu(nie przyciera o nic) jak i to czy nie puściły zgrzewy na nim-wybuch gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności