Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Części w większości się zgadzają. Nie było wersji 2x4 europejskiej. Mój był wyprodukowany w Emden Niemcy, ale na rynek amerykański i tam został wywieziony. Jest różnica w liczniku, światła, obrysówki, pilot na 315 Mhz itp. ale części eksploatacyjne takie same ja wersji EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pilne pytanie : Czy na przód w passku 4motion wejdzie opona 225/40 R19 przy ET felgi 45 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko bo szukałem i albo przeoczyłem albo nie ma napisane, a wiec czym sie różni 4motion od synchro ?? i jak to rozpoznać pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapik, duże felgi pasować będą jedynie jeśli obniżysz samochód. Inaczej będzie stał jak na szczudłach. A jeśli obniżysz, nie włożysz 19", poza tym 19" jest za duże do bryły auta naprawdę wyglądałoby kupowato.

 

Dla przykładu, masz zdjęcie mojego dupowoza na 235/40 R18 przy jednoczesnym delikatnym zglebieniu:

 

v6046.jpg

 

Siesiol, tak naprawdę Syncro nie różni się niczym od 4Motion - są to dwie nazwy tego samego napędu. Po prostu pewnego ranka ktoś w VW budząc się rano stwierdził że 4Motion będzie wyglądać lepiej, świeżej i w ogóle i zmieniono nazwę.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanko bo szukałem i albo przeoczyłem albo nie ma napisane, a wiec czym sie różni 4motion od synchro ?? i jak to rozpoznać pozdro

 

Jeśli mówimy o B5 to różni się tylko i wyłącznie nazwą, stare Syncro być może miały trochę inne rozwiązania techniczne, nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quattro, syncro, 4motion w passacie B5 / audi A4 to to samo jedynie nazwa inna wszystkie są na TorSen'ie (stały). Synco i 4Motion w passacie B4 i B6 to też podobne rozwiązanie Haldex (dołączany)

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być objawy/konsekwencje jazdy na oponie 225 z przodu a 255 z tyłu, mając napęd 4motion ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał jakąś różnicę wysokości : może stukać , pukać , coś szarpać , tak naprawdę trudno powiedzieć . Może oczywiście nie być objawów , ale to mało proawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie stałem się szczęśliwym (albo i nie ale to się okaże) posiadaczem passka 2,8 v6 4motion i mam pytanie do chłopaków z Łodzi czy może ktoś gazował passka na ul.Wydawniczej oni zajmuja sie głownie BMW ale powiedzieli mi że passata też bez problemu zagazują, zaproponowali mi instalke KME, czy ta instalacja daje rade w passku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KME dość popularna, zależy jeszcze jaki parownik, wtryskiwacze. Proponowałbym KME Gold, z tego co mi wiadomo najwyższa półka tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest KME gold to nie wiem ale się dowiem, krzyknęli mi 3200 myśle że nie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200 to już nie mała kwota, jest duży wybór instalek w tej cenie do V6, także żeby nie założyli jakiegoś shitu - najlepiej napisz proponowane przez firmę elementy instalacji przed założeniem na forum, żeby np. po 2000km nie mieć żadnych problemów z LPG.

W moim passku mam STAG 300 i szczerze mówiąc ciężko odróżnić czy jedzie się na PB czy LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam stag 300 i rewelacja, bez problemów chceck nie wali po oczach i wszystko dzida, ale mam za słaby parownik bo silver KME, ale już gadałem z gazownikiem aby zapodać GOLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będe musiał do nich podjechać i się podpytać co chcą w niego wepchnąć i wtedy napisze dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie mogą być objawy/konsekwencje jazdy na oponie 225 z przodu a 255 z tyłu, mając napęd 4motion ?

 

well... przednie i tylne koła będą przy pokonaniu tej samej odległości wykonywały różne ilości obrotów, tak?

Widzę dwa zagrożenia:

1) na tzw dłuższą metę, nie wiem czy nie odbije się to na skrzynce rozdzielczej

2) co na to powie ESP, który przecież "śledzi" drogę kół i mierzy różnice.

Teoretycznie, przy stałym 4/4 powinieneś mieć te same opony, z tą samą głębokością bieżnika. A tutaj, spora różnica jednak wychodzi.

Ale to tylko moje gdybanie, nie poparte doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie wymiany świec, myślałem że są one raczej dobrze dostępne ale jak zdjąłem przewód zapłonowy to sie zdziwiłem że tak głęboko trzeba tam sięgać. Jakim kluczem się za to zabrać... robił to ktos kiedyś? Na ciepłym czy zimnym silniku? I czy trudno jest ukręcić świece?

Edytowane przez Beny2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasadowa końcówka "specjalna" do świec (taka która zaklikuje się na świecy i można łatwo świecę z tej głębi wyciągnąć), przedłużka i na koniec mała treszczotka (z racji na brak miejsca). No i z jednej strony będziesz musiał wyjąć górną część puszki filtra powietrza a z drugiej odkręcić i przesunąć zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzenia.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakiego oleju uzywacie do swoich silnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mobil 10W40

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul 6100 Synergie+ 10W-40 zauwazalnie lepszy zimny start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności