Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haddad

Rogas oczywiście, że pokona, dlaczego na 1/4 mili są w przewadze ośki? Uwierz mi, że nie z braku finansów. Koleś który zbudował EVO IX do sprintu zszedł do 8sek. ale chce zejść poniżej, więc z EVO robi ośkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znów mam problem...

Chodzi o wskaźnik paliwa. Szwankował jakiś czas, o czym pisałem wcześniej, że po połowie szybko ciągnął do rezerwy. Później wskazówka zaczęła nagle opadać do zera (BITTE TANKEN + irytujący pisk) i po około 20 sekundach wracać do wskazania poziomu paliwa. Działo się to nieregularnie około 20 razy w końcu wskazówka opadła i już się nie podniosła.

 

Co może być przyczyną i jak to leczyć? Może nie styka na złączkach, gdzie je znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Wam pokazuje na postoju sredniego spalania chwilowego? Jak wsiadam do auta i climatronic pracuje na najwyzszych obrotach (auto) to spalanie na komputerze wskazuje jakies 1.8l, przy wylaczonej klimatyzacji 1.0l - 1.2l.

Jeszcze jedno pytanie, na komputerze, czyli inaczej FISie pokazuje mi spalanie benzyny czy gazu? mam zalozony gaz sekwencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje spalanie benzin oczywiście, a z tym spalaniem na postoju to jest różnie, w dieslu pokazuje ile litrów na godzinę a w naszych V jest inaczej. Ale niech się wypowie ktoś bardziej obeznany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał natchnienie to podepnę pod kompa i porównam to co się pojawia na FIS'ie z tym co pokaże VAG i będzie wiadomo z tym postojem ;)

 

U mnie na VAGu pokazuje około 1 l/h ale nigdy nie spojrzałem jak ma się to do FISa.

 

Pozdrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze ktos z uzytkownikow 2.8 V6 4motion Tiptronic 5 biegów, moglby mi napisac jakie predkosci maksymalne (kiedy to juz obrotomierz dochodzi do czerwonego pola) sa osiagalne na poszczegolnych biegach. Bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do spalania, ile palą Wasze V6 w trasie? Jak spojrzałem w dane techniczne to wywaliłem gały na widok niecałych 8l/100km :zeco Dla mnie nigdy nie udało się zejść na trasie poniżej 10/100 nawet przy emeryckiej jeździe :niekumam

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie jakbyscie sprawdzili z tym spalaniem na postoju ;)

Ja niedlugo jade w wieksza trase i napisze wtedy cos o dokladniejszym spalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z logów które kiedyś robiłem i zachowały mi się na dysku wynika że przy rozgrzanym silniku (90st) i 680obr/min spalanie wynosi od 0,84 do 1,26l/h. Nie pamiętam tylko czy miałem wtedy włączoną klimę czy nie. Podejrzewam że wyłączoną bo około lita na godzinę przy klimie byłoby zbyt niskim wynikiem ;)

 

Pozdrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się po trasie też nie udało zrobić poniżej 10. Może jakby nie przekraczać 80-90 to spalił by 8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę po trasie pośmigałem to z włączoną klimą i na kapciach 235/40/18 pokazał 11.8/100.

 

Jeśli chodzi o prędkości to były normalnie do 120km/h a przy wyprzedzaniu do 140-160km/h.

 

Rozumiem że Wam też mniej-więcej tyle wychodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie to nie wiem czy dyskusja na ten temat ma sens ;) Równie dobrze można by ją zmienić na "kto ma cięższą nogę" :P

 

Mi spala od:

poniżej 8 przy jednostajnej jeździe 90km/h (noc, mało wyprzedzania).

powyżej 40 podczas jazdy po torze.

 

Gumy R16-205.

 

Jeśli chcecie sprawdzić czy wszystko jest z autem ok to zresetujcie kompa podczas jazdy w trasie i toczcie się przez 10/15 min 90km/h. Jeśli wyjdzie w okolicach 8 to znaczy że jest dobrze.

 

Nie liczcie na to że spali poniżej 10 przy jeździe 120km/h :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie to wiadomo - temat rzeka. Chodziło mi tylko żeby porównać czy macie mniej-wiecej tak samo, czy może moje autko z nieznanej przyczyny łyka sobie o 2l/100 więcej niż inne przy podobnej jeździe.

 

Pozdrówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie podczas jazdy przez całą Polskę w nocy (80-110 km/h) obciążony trzema osobami i pełnym bagażnikiem pali 9,6. Na lekko 2 osoby prawie bez bagażu, w dzień, z częstym wyprzedzaniem 8,6l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z uzytkownikow obecnych na forum posiada Passata 2.8 ze skrzynia automatyczna tiptronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się zebyś mogł przekroczyć 230/240 bo i po co ...

ale do 200-210 rozpedza się na zawołanie ;PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale do 200-210 rozpedza się na zawołanie ;PPP

U mnie wlasnie problem polega na tym ze nawet 190 trudno osiagnac... Dlatego nie wiem czy to cos z silnikiem czy skrzynia biegow.

Jesli chodzi o 4 bieg jaka predkosc maksymalna mozna na nim osiagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o 4 bieg jaka predkosc maksymalna mozna na nim osiagnac?

 

200 w manualu na pewno... testowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem teraz ciekawa rzecz w danych technicznych, ze na automacie predkosc maksymalna czyli 233km/h moze zostac osiagnieta tylko na 4 biegu, to w takim razie po co jest 5? :)

 

U mnie przy 160 na 4 biegu obrotomierz dochodzi do czerwonego pola, wiec cos tu jest nie tak

Edytowane przez essenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos masz nia tek z autem, nie ma mocy. Moj bez problemu na prostej licznikowo pokazuje 230 więcej nawet nie mam zamiaru próbować, są tacy co podobno 250 licznikowo łapali ( pisane na forum )

 

190 ... nawet się nie prosi, jedzie do 210 i później są schody

i to na LPG

 

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

 

U mnie przy 160 na 4 biegu obrotomierz dochodzi do czerwonego pola, wiec cos tu jest nie tak

 

jeśli sie nie myle to 140 jest na 2 , 160 na 3, 180 na 4 a 5 opór

Edytowane przez VirusAlfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności