Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

czyściłem nie trzeba kolektora demontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną, ponieważ przestała mi się podświetlać i działać klimatyzacja a w miejscu gdzie się wyświetla temperatura na klimie wyskoczyły dwie kreski?

Nawiewy wszystkie działają ale klimy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz środkową osłonę silnika, rurę dolotową powietrza przykręcana na 2 śruby z góry klucz nr 10 i od tyłu imbus nr 5 i masz już dojście do przepustnicy przepustnica przykręcona na imbus nr. 5 ( trzy śruby)i jedna śruba przez którą była przykręcona rura dolotowa na imbus nr.8 wężyki do zdjęcia kostka elektryczna i to wszystko.Można odkręcić podstawke z zaworkami od podciśnień łatwiej wyjąć rurę dolotową i samą przepustnice.Jeżeli masz stary typ przepustnicy wszystko tak samo tylko trzeba zdjąć linkę gazu.

 

Snake może to być czujnik temperatury zewnętrznej lub sama instalacja czujnika przeważnie jest to instalacja ale pewny nie jestem bo podświetlenie działa nawet gdy czujnik nie wskazuje

 

Mam pytanie czy w silniku amx można podnieść obroty teraz są 620 i występują lekkie drgania przy 660 obrotów drgań już nie ma.Jeżeli tak to w jakiej grupie nastaw podnieść obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ile litrow Oleju wchodzi do naszych silnikow? Bo w instrukcji mam ze 5l i zalalem tyle i mam minimum...

Przy wymianie koles powiedzial ze skrzynia jest mokra, passat jest w automacie czy to znaczy ze mam jak najszybciej jechac do servisu zeby to sprawdzili? bo nie zauwazylem przy zmianie biegow zeby szarpal czy cos, zmienia delikatnie, tylko przy chamowaniu jak redukuje to troche czuc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że 5L, ja mam napisane 5,8L. A olej w skrzyni sprawdź jak najszybciej. Jest też opis na forum jak to zrobić jak tylko masz gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu wyczytalem :)Olej.JPG

To poszukam na forum i zobacze co i jak, jak mi sie uda znalezc, bo raczej nie jestem cierpliwy :umm

 

Dzieki za info

Edytowane przez Torreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur27'' Olej w zaleznosci od tego czym go kto zalewal bedzie syntetyk pelny lub pol syntetyk, do wiekszosci tych silnikow najlepszym bedzie 10W40. Do silnika wchodzi ok. 6 litrow oleju. Olej w zaleznosci od intensywnosci eksploatowania wymieniamy co 8-12 tysiecy kilometrow.''

 

Przesada albo bzdura kompletna olej wg. norm vw. to pełen syntetyk a wymiana co 15 tys km. lub 30 tys km przy oleju 5w30 mój passat dobija do 230tys km od początku na oleju 5w30 i przegląd co 30 tys ostatnio robiłem w nim głowice (uszczelki) wałki i popychacze praktycznie bez zużycia .

Ale jak ktoś już nalał pół syntetyk lub mineralny to nie ma co zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli już był o tym temat to sorry ale nie znalazłem.

Podoba mi się dźwięk tego silnika, ale zastanawiam sie nad jakims wydechem.

Lubie spokój w samochodzie podczas jazdy, ale chciałbym usłyszeć jakiś ładny dźwięk po przekroczeniu 3 tys obrotów.

Jakie polecacie wydechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jeśli już był o tym temat to sorry ale nie znalazłem.

Podoba mi się dźwięk tego silnika, ale zastanawiam sie nad jakims wydechem.

Lubie spokój w samochodzie podczas jazdy, ale chciałbym usłyszeć jakiś ładny dźwięk po przekroczeniu 3 tys obrotów.

Jakie polecacie wydechy?

 

Polecam założyć filtr stożkowy :P Cicho, cicho a jak depniesz to potrafi zamruczeć.

Wydaje mi się że jak założysz wydech nigdy nie będziesz miał spokoju podczas jazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac "sprawdz" masz na mysli sparawdzic stan oleju?

Edytowane przez Torreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Noszę się z zamiarem kupna innego samochodu. Na codzień poruszam się golfem IV 1.9tdi 116koni po czipsie na 145, tutaj opis:

http://www.vagforum.pl/auto-admina-mkiv-czarny-demon-t1080.html

 

Ciągle zastanawiam się nad wersją jaka by mnie interesowała. Niby 1.9tdi jest super silnikiem, jednak obawiam że w dużej budzie (passat b5fl lub audi a6 c5) może sobie nie dać rady. Jedni mówią że zycie jest za krótkie by jezdzic dieslem jeśli istnieje coś takiego jak vr6 :)). Dużo naczytałem się wątków i słyszałem opowieści o vr6, jednak sam nie jestem pewny tego motoru i jego dynamiki i spalania.

 

 

 

Mój wybór to

- audi a6 C5 sedan (2.8 manual + Q) + GAZ który sam założę

- passat b5 fl sedan (2.8 manual + 4motion) + GAZ który sam założę

 

- audi a6 c5 sedan (1.9tdi AWX po chipsie, moc około 165koni)

- passat b5 fl sedan (1.9tdi AWX po chipsie, moc około 165koni)

 

 

VR6:

+ piękny dzwiek (czy jest słyszalny podczas prędkości 110km? czy jest absolutna cisza?)

+ 4x4

+ lepsze wyposazenie niż szarego TDI

- spalanie (obawiam się że spalanie po Wrocławiu będzie oscylować około 16l, ale to jest dokladnie tyle ile spali mi diesel 8l ON

- gaz to gaz

- walory przyśpieszenia??

- bardzo mało jest a6 i pasków na allegro ;/

- wysokie koszty sprowadzania z Niemiec

 

 

 

TDI:

+ karmie go tym co fabryka nakazała, w trasie mi spali poniżej 6l

+ ponad 360nM elastyczność (co lepiej przyśpieszy z 80 do 150? vr6 vs. tdi po czipie)

- klekot

- TDi po czipsie ;/ być może padnie turbo, przepływka, N75, przeguby i sprzęgło po 2 latach

 

 

 

 

Muszę przekonać kogoś z forum kto posiada 2.8 w manualu by za flaszeczkę przewiózł mnie :))

 

Proszę o sugestie i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VR6:

 

V6 kolego, w Passacie B5 masz V6 ...

Edytowane przez Lukas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ piękny dzwiek (czy jest słyszalny podczas prędkości 110km? czy jest absolutna cisza?)

 

raczej cisza, chyba że masz go na 3 :P ...i np zrobisz kick-down :D

 

- spalanie (obawiam się że spalanie po Wrocławiu będzie oscylować około 16l

 

zależy od nogi, ale myślę że 16 to realny wynik, mi przy mieszanej pali jakieś 13...

+ ponad 360nM elastyczność (co lepiej przyśpieszy z 80 do 150? vr6 vs. tdi po czipie)

 

myślę że może być takie same... jak toś ma takiego diesla w lubelskim to możemy sprawdzić :D

 

 

...i tak jak napisał kolega wyżej... V6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
V6 kolego, w Passacie B5 masz V6 ...

 

Najbardziej mnie to rozbraja jak ktoś mnie poprawia ze w B5 jest VR6 :D

 

Polecam założyć filtr stożkowy

 

Jaki masz ten stożek, firma itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz ten stożek, firma itp.

 

Simota albo Aoma, nie pamiętam. W każdym razie jeden ze zwykłych, suchych. Reszta dolotu to zespawane aluminium i 2 łączniki, w tym jeden 90'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do stożków. Moim zdaniem ciągnę syf do silnika. No ale to może tylko moje takie przekonanie.

 

Tak czy inaczej osobiście wolę nawierconą puszkę filtra powietrza niż stożek :)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli taki adapter do przepływki http://www.allegro.pl/item970895876_...ning_aa01.html

 

taka puszeczka : http://www.allegro.pl/item970896195_..._do_300km.html

 

I będzie cacy ?

 

myśle że tak, jeszcze tylko łącznik między puszką a adapterem ;) No i fajnie by było do puszki doprowadzić powietrze z zewnątrz, albo podłączyć do oryginalnego wlotu. Wtedy musisz uważać na deszcz, jak np za kimś jedziesz to woda wlatuje do środka, ale można sobie z tym poradzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B_O_N_K a w którym miejscu nawierciłeś? I jaki jest efekt? Podobny do stożka? Myślę o czymś żeby było głośniej na wysokich obrotach ale do normalnej jazdy spokojnie. Chodzi mi po głowie tez wydech ale nie mogę nic znaleźć dedykowanego pod v6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności