Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako zapas mam 16" a jezdze na 17",nic nie zmienialem,jestem drugim wlascicielem a zapas jest na feldze VW z nowka opona Michelin:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jako zapas mam 16" a jezdze na 17",nic nie zmienialem,jestem drugim wlascicielem a zapas jest na feldze VW z nowka opona Michelin

 

Z tym że pewnie profile opon są różne i końcowa średnica koła jest taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z posiadaczy 2.8 v6 ma zamiast katalizatorów wspawane rury ?? chćiałbym się spytać czy jest dużo głośniejszy bo u mnie jeden z nim zaczął chałasować i rozważam opcję wycięcia jednakże nie chciałbym aby był on zbyt głosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że nie mam v6, a klekota ale "przychodzę po wiedzę" z zakresu napędu 4x4 bo mam z nim małe problemy które opisuję poniżej:

 

1:

Od czasu jego zakupu przy szybszym puszczeniu sprzęgła przy zazębianiu tylnego walu mostu słyszę "łup"

gdy wjechałem na kanał wałem można sporo ruszyć (znaczy trochę przekręcić) wiem że nie powinno to być spasowane na "sztywno" ale ten "luz" mnie martwi

poniżej filmik z luzem wału

Gdy jest zimno i oleje w skrzyni i moście są jeszcze gęste słyszę "łup" ale cichsze nawet przy wysprzęglaniu

 

2:

A podczas cofania na wstecznym przy pełnym skręcie słychać czuć opór (takie wysilenie) skrzyni czy sprzęgła zimą miałem tak gdy ciągły 2 tylne koła na raz (włączyła się blokada dyfra) ale to wydaje mi się normalne

 

3:

Mam zamiar wymienić olej w skrzyni i moście doczytałem, że ma to być 75W90 jakąś konkretną firma polecicie, może orientacyjne ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jako zapas mam 16" a jezdze na 17",nic nie zmienialem,jestem drugim wlascicielem a zapas jest na feldze VW z nowka opona Michelin:confused:

ja też mam 17 a w zapasie siedzi 16 tylko profil mam pewnie na 75 jakos tak..

ale felga iopona jeszcze z orginalnego wsadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilops do nas świece z NGK maja symbol BKR6EKUB ale! Pamiętaj tylko, jak byś kupował w sklepie żeby nie wcisnęli Ci BKR6EK, co prawda są ponad połowę tańsze ale mi silnik na nich falował więc odradzam.

 

Szczegóły produktu

 

producent VW

model Passat 4 (Typ 3B)

rocznik 06.1997 - 12.1998

cylinder (cyl.) 6

litr (l.) 2.8

kilowat (kW) 142

odstęp elektrod 0,8

świece BKR6EKUB

nr zamówienia 3584

V-Line

LPG/CNG LPG 1

nr zamówienia 1496

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc Awariall:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze trzy miesiące temu nabyłem paska 2.8, v6 1998r. Teraz przeglądam forum i cały czas próbuję go doprowadzić do pełnej sprawności bo cały czas jest pewne ale. Gaz OMVL, czytałem że nie jest to szczyt techniki ale pracować powinien. W mojej okolicy mało jest bardzo mało osób które podejmą się regulacji tego świństwa. Otóż na wolnych obrotach (na gazie oczywiście) potrafił zgasnąć kilka razy pod rząd potem wszystko ok. Wyczyściliśmy przepustnicę, wymieniłem przewód odmy bo był padnięty całkowicie Po regulacji gazu jest lepiej tzn nie gaśnie ale jak wciśnie mu się troszkę więcej obrotów i ostro pohamuje to obroty znów nie są równe i znów gaśnie. Po jakiejś godzince jak ponownie się uruchomi silnik to znów jest nieźle. .Może na wyższych obrotach łapie gdzieś lewe powietrze,będę sprawdzał i jak do czegoś dojdę to napiszę więcej. Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam do was pytankow sumie to jak zwykle:) chodzi mo o czujnik połozenia wałka rozrządu (halla) w naszych silnikach padły mi obydwa;/ i w sklepie za zamienik zaśpiewali mi 200 złotych a inny 300 a na allegro znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/item736728695_czujnik_halla_hala_audi_vw_seat_skoda_fiat_alfa.html co tym sądzicie ten jest duzo dużo tańszy jest sens zakładać coś takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z posiadaczy 2.8 v6 ma zamiast katalizatorów wspawane rury ?? chćiałbym się spytać czy jest dużo głośniejszy bo u mnie jeden z nim zaczął chałasować i rozważam opcję wycięcia jednakże nie chciałbym aby był on zbyt głosny.

Witam, ja wybiłem wkłady bo jeden się oberwał i tłukł, wspawałem rury aby nie było puszki rezonansowej,nie jest głośniejszy, katalizator nie ma na to wpływu, nie jest tłumikiem, fakt faktem mam uszkodzony środkowy tłumik, podejrzewam pękniętą przegrodę bo strasznie strzela od 3000 obr./min także możesz śmiało wybijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ja zamiast katów wspawałem rury i różnica w głośności była olbrzymia. Nastepnego dnia kazałem wspawać tłumiki , a i tak było dużo głośniej . Po roku z tłumików nic nie zostało i znowu jest tragicznie.

Jedynym słusznym wyjściem jest montaż katalizatorów uniwersalnych : cisza i nie czuć spalin (bez katów wali strasznie spalinami).

 

Kwestia gazu OMVL : to generalnie dramat , ten silnik na valtekach chodzi byle jak , a tu jeszcze wolniejsze wtryski - jedynym słusznym wyjściem byłoby wywalić cały przód (sterownik , wtryski , reduktor).

 

Pozrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poczyściliśmy listwy wtryskowe omvl i było całkiem dobrze przez 1 dzień. Na dzień dzisiejszy przymierzam się do wymiany tych listw. Oprócz tego to na gazie chodzi porównywalnie do benzyny pod warunkiem że silnik jest dobrze rozgrzany a więc parę kilometrów na benzynce a później na trasie gazik i jest ok. Wymieniłbym najchętniej całą instalację lub jeździł tylko na benz ale to nie na dzisiejszy dzień. Zalewam benzynkę 98, na wlewie napisane że można jeździć na 95 jak to ma się w praktyce? Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Boss

Witam,

mam pytanko co do wymiany rozrządu. Kupiłem Passata 2.8 V6 193KM, ma przejechane do tej pory 229 000 km cały rozrząd wymieniony przy 180 000 km. Co ile powinno się wymieniać rozrząd w tym samochodzie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z góry dziękuję za odpowiedz

 

Przejrzyj post w tym temacie to się dowiesz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z przelotem 200 i od razu wymieniłem. (dodam ze maiałem kompletna wiedzę serwisowa na temat auta..) ja mam zasadę kupiłem i wymieniam.. czy to passat czy cos innego) jak lubisz nie pewność to nie wymieniaj..

Zawsze jakaś adrenalina..

Edytowane przez pag-bud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zblizam sie do wymianuy rozrzadu i chcialbym wymienic moja jeszcze dyszaca pompe wspomagania:)Co polecacie jako zamiennik??Uzywana nie chce bo w sumie to mam juz:rolleyes: stara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w 4Motion da się regulować kąty na tylnej osi? Mam zglebione autko i tylne koła ustawiają się pozytyw co skutkuje nierównomiernym zużyciem opon a słaba to radocha wymieniać "co chwila" 18-calowe opony.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi i porady.

 

Pozdrówka :)

Edytowane przez B_O_N_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 4Motion da się regulować kąty na tylnej osi?

 

Tak, podobnie jak przód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Przód to logiczne. Chodziło mi o tył bo nie każdy rodzaj zawieszenia umożliwia regulację kątów tylnej osi. A że obecnie nie mam garażu to nie miałem możliwości aby zerknąć jak to dokładnie wygląda w Passacie - koła pod blokiem po 20:00 zdejmować nie będę ;)

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy polecacie pompe do wspomagania???sorki ze taki natretniak ze mnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności