Skocz do zawartości
specu2

DSG- bujanie na 4 i 5 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie! Wiem, że temat szarpania DSG byl juz kilkukrotnie przerabiany. Przeczytałem wiekszośc postów na ten temat na forum.Sprawa jest nastepujaca. Kiedy kupiłem auto ok 20tys km raz na jakis czas, nie systematycznie na biegu 2 i 3 podczas przyspieszania odczuwałem lekkie bujanie przodem. Problem mijal po przełączeniu na "s", bądz bardziej sportowej jeździe. Po kliku razach problem ustąpił (marzec-kwiecień)tego roku. Oststnio juz dwa rzy w tym tygodniu problem powrócił. Tym razem bujanie jest na 4 i 5 biegu, ale bujanie jest mocniejsze. Wystepuje nieregulanie podczas przyspieszania, po czym po jakims czasie nagle ustepuje i wszystko jes Super. Czytajac posty- pisaliście o szarpaniu. To nie jest szarpanie tylko bujanie przodem, tak jak by kola były krzywe, albo nie wiem poloś się wysuwała.Brak jakich kolwiek zgrzytów. Ciza jak makiem zasiał a przyspieszając buja. Zdejmuje noge z gazu,ale nadal jest delkatnie odczuwane bujanie przodem. Tak sie zachowuje jak autu odbije poza tym igła. W przyszłym tyg jestem umówiony na wymiane softu w DSG i odczyt blokow. Po podłaczeniu VCDS-a jakichkolwiek błędów brak.Już nie wiem czy to mechatronika czy bóg wie co. Prosił bym o rady i sugestie. Bede zobowiązany. Auto ma 40 tys przebiegu i juz nie jest na garancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze szanowni Panowie, że zabiłem wszystki Cwieka?? Zadnyc odpowiedzi, nawet sugestii, a co ciekawe potwierdze "ciekosc" tematu. Dzis zrobilem Poznan- Lódź w obie strony i powiem wam skrzynia cukierek. Zadnych problemów, skrzyna pracuje jak nowa bez żadnych zarzutów. Ciekawe kiedy problem sie powtorzy. Poprostu sam nie wiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam paska b6 z DSG... mi nic nie bujało ale miałem problem ze zmianą przełożenia z R na D. pojechałem do Mysłowic tam jest serwis automatycznych skrzyń biegów i pracują tam naprawdę doświadczeni w tej dziedzinie ludzie. rozebrali podłączyli pod kompa poustawiali cos i działa jak nowa... przy okazji zleciłem wymianę oleju w skrzyni bo powinno sie wymieniac co 60 tys km.

 

podam ci kontakt tam ludzie beda wiedziec o co chodzi.

Mysłowice, ul. Rzemieślnicza 14, tel. 502 172 307

tel. szef. 501 809 680

tel biuro: 32 299 11 37

 

przyjeezdzaja do nich ludzie nawet z warszawy bo naprawy i wymiany oleju sa u nich o polowe tansze. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z gory za kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Problem rozwiazany. Piszę, żeby ktoś w przyszłosci mial takie problemy to juz bedzie wiedzial co i jak. U Zimnego w piotrkowie znaleźliśmy przyczyne. Problem był w przegubie wewnętrznym z lewej srony. Od razu wymieniłem też koncówki drążka kierowniczego. Poprostu kiedyś ten przegub był nadwyręzony i nie wytrzymał. Na szczeście ze skrzynią wszystko ok. Jak by coś to służę radą co do opisu zjawiska i ewentualnej diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hhhmm mam właśnie takie same objawy w okolicy 120 do 140 km/h odczuwam bujanie ale również słyszę odgłosy jakby klikania na postoju przy zimnym silniku (od strony pasażera, okolice schowka). Dlatego zastanawiałem się czy to nie jest jednak dwumas :dolamam

Ale po kolei jak zdiagnozować czy to na pewno przegub wew.??? I przy ewentualnej wymianie ile to kosztuje??? A i oczywiście ASO czy nieASO???

 

Jeżeli ktoś mi może podpowiedzieć to dzięki, ale jak chce napisać to było albo jedź do mechanika...itp to niech lepiej nic nie pisze :kijemgo :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności