Skocz do zawartości
castart

pompa hamulcowa z abs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od około 2 miechów zauważyłem że w samochodzie szwagra (passat 1,9d 91r) nie do końca odbija pedał hamulca

Zostaje jakies 3cm i i delikatnie blokuje koła przy ruszaniu labo trzeba poczekac około 3 sek lub podnieśc go do góry nogą

Po diagnozie mechanika stwierdził ze ktos nalał innego płynu do układu i spuchły uszczelki i oringi stąd to blokowanie

Pompa z abs bez serwa (talerza) z banieczką metalową (podobno akumulator ciśnienia) z elektryczną pompką

I teraz pytanie czy regenerować czy kupic używkę

bo w radomiu jest nie osiągalna tego typu pompa lub jeśli ktos ma to chętnie kupimy

pzd Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Nikusss miał, szukaj w dziale "sprzedam" ale za takie pieniądze jakie sobie krzyczał to już pewnie poszła, a wracając do awarii to czy pompka nabija ciśnienie? poziom płynu powinien wtedy spadać w zbiorniczku, może sprężyna powrotna pękła i blokuje, co do płynu to powinien być Dot-3 ale jak ktoś wlał inny Dot to nic strasznego nie powinno sie stać, Warto jeszcze psiknąć wtyczki z elektryką WD , a najlepszą diagnostyką dla pompy czy sprawna to powajchowanie pedałaem (zapłon wyłączony ) ze 20 razy aż spadnie prawie do podłogi, potem przekręcic zapłon -pompka wtedy pracuje dłuższy czas, a poziom płynu w zbiorniczku powinien obniżyć się coś około centymetra. A jeśli to faktycznie będzie wina płynu, to co za problem wymienic na nowy, w tak wiekowy aucie to napewno przyniesie korzyści(płyn jest pełen wody i szlamu)

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy nabijanie ciśnienia przez pompkę elektryczną ma coś wspólnego z nieodbijaniem pedału do końca

sprężyna (taka czerwona ) jest sprawna

wszystko było przesmarowane i raczej nie ma prawa coś sie zacierać na dziwigniach

co do płynu mechanik powiedział ze napewno pomylił ktoś płyn z dota na R

bo strasznie śmierdziało przy demontażu

a może jest jakiś zestaw naprawczy do tej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że pompa wyjęta? Hmm... Nadal obstaję przy przepłukaniu instalacji świeżym płynem. Jeśli ktos wlał R to to kicha, płyn się zrobi galaretowaty, ale gumki na oringach powinny to przeżyć, rozebranie pompy na części drobne , spowoduje to że będzie sie wydawać iż oringi spuchły,(różnica temp. i wilgotność) Radzę przejżeć pompę-elektryka i zawory) przeczyścić zalać płynem założyć i wszystko . Napewno idzie kupic wiele nowych części do pompy, ale skoro znana przyczyna niedomagania( inny płyn) to co tu wiele kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić w Orońsku, tam jest spory szrot, ja też tam kupowałem pompę, moze coś znajdziesz. Jak sie zdecydujesz to dam Ci telefon do nich na PW. W Radomiu w EkoNafcie na Tartacznej można spróbować dobrać uszczelnienia, reklamują się że mają wszystkie uszczelki i oringi. Też powinienem mieć gdzieś telefon.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to mieszkam w Orońsku i byłem u nich objechałem wszystkie szroty w radomiu i okolicach i znalazłem kilka ale niestety nie takie jak potrzeba

Podjade do ekonaftu zobaczymy co powiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli uda ci się rozwiązać problem, to napisz. Ja mam podobny problem w b3, czyli pedał nie odbija (trzeba go odciągać nogą bo inaczej trzymają hamulce) jeśli chodzi o skuteczność hamowania to nie ma problemu ale to odciąganie pedału to porażka - kiedyś nie było tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

515184774 powinien mieć zadzwoń i zapytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec po przepłukaniu układu i zalaniu nowym płynem

wszystko chodziło dobrze do wczoraj

Pedał znowu nie odbija do końca wiec wymiana pompy

i pytanko

Czy jest problem z podmianką na pompe zwykłą (z serwem talerzem ) i czy dużo z tym roboty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo odświeżam temacik

Czy nikt nie robił podobnej podmianki pompy ?

ewentualnie prosze o jakieś porady

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że jestem nowy na forum, nie mogę założyć nowego tematu, dlatego chciałem dołączyć do tego wątku.

 

Potrzebuję konsultacji w sprawie mojego ukł. hamulcowego.

 

Pierwsza sprawa to pompa hamulcowa, na której powierzchni jest rdza. Pompa była kiedyś fabrycznie pomalowana cienką warstwą czarnej farby, ale w chwili obecnej zostały z niej tylko resztki. Pytanie jest czy mozna dalej jeździć na tej pompie czy jest ryzyko że przerdzewieje na wylot ? (Nie ma żadnych problemów z hamowaniem, a pedał jest twardy, więc technicznie pompa jest ok)

9726eb657acbd4damed.jpg

 

 

Druga sprawa to ślady rdzy na tylnych przewodach przewodach hamulcowych, które idą pod autem do korektora i od korektora do bębnów. Na przewodach są wżery rdzy, najbardziej widoczne przy tych zaciskach plastikowych które je trzymają. Tutaj chyba nie ma wątpliwości że trzeba te przewody wymienić na miedziane. Przy okazji warto pewnie też wymienić te gumowe przy kołach.

f1ebf05bd9bf1613med.jpg e5d81d80222d0f70.jpg

 

 

Trzecia sprawa po wymianie tych przewodów hamulcowych, czy nie zapowietrzy się pompa ABS? Wiem że trzeba odpowietrzać przy zapalonym silniku bo wtedy pompa ABS będzie działać, tylko problem że mam uszkodzone dwa czujniki przy kołach i nie chcę tego naprawiać (świeci kontrolka od ABS). Czyli ABS jest nieaktywny, czy będzie to miało wpływ na odpowietrzenie pompy ABS? Czy potrzebny będzie VAG i funkcja odpowietrzania ABS, lub czy lepiej pojechać do warsztatu gdzie mają sprzęt do ciśnieniowej wymiany płynu i to załatwi problem ?

na rysunku rodzaj pompy abs jaką posiadam.

9496f0b76e94536fmed.jpg

 

 

Czwarta sprawa, która mnie nurtuje to skorodowany przewód od siłownika sprzęgła. O ile wymiana przewodów hamulcowych jest podyktowana kwestią bezpieczeństwa, to czy w przypadku pęknięcia przewodu od siłownika sprzęgła może się coś stać ? Czy wyleci cały płyn ze zbiorniczka i przestaną działać również hamulce (zapowietrzy się pompa hamulcowa) ?

 

bf3b7bdcb93c03f3med.jpg

na zdjęciu skorodowany przewód siłownika sprzęgła

Edytowane przez ordy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej rdzy to na moje oko auto musiało stać dość długi okres czasu,

Na pompie to wielkiej szkody nie uczyni, na przewodach? ..hmmm... ścianka ich też jest dość gruba chyba około 1,5 mm więc nawet małe wżery nie dyskwalifikują ich, co innego z elastycznymi przy kołach jesli spękane to warto wymienić, pedał hamulca po takiej wymianie może stać sie bardziej czuły,

A co do odpowietrzania to masz ciśnieniowy układ wspomagający ( ciśnienie z kolektora ssącego podczas pracy silnika) i śmiało sam możesz hamulce odpowietrzyć-wiadomo pomoc drugiej osoby niezbędna.

 

Kup taka wąską miękką szczotkę drucianą i przeleć nią po przewodach to okaże się czy są naprawdę mocne wżery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po tej rdzy to na moje oko auto musiało stać dość długi okres czasu,

Auto przed sprzedażą w Niemczech musiało trochę stać i pewnie do tego w zimie :(

 

A co do odpowietrzania to masz ciśnieniowy układ wspomagający

Tylko czy pompa ABS się nie zapowietrzy po odkręceniu tylnych przewodów od niej. Normalnie pewnie wystarczyłoby odpowietrzenie przy zapalonym silniku ale w mojej sytuacji gdzie mam walnięte dwa czujniki ABS i układ jest nieaktywny obawiam się że to może nie pomóc. Jaki jest alternatywny sposób odpowietrzenia w tym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest alternatywny sposób odpowietrzenia w tym przypadku ?

Śmiało odpowietrzaj starą metodą (ABS to zawory które w trakcie postoju auta są zawsze otwarte), ważne jest tylko jedno, w chwili trzymania pedału przez druga osobę ważne jest aby otwarcie odpowietrznika nie trwało zbyt długo aby czasem pedał nie opadł z nisko-można uszkodzić w ten sposób tłok w pompie- dlatego na sec, uchylasz odpowietrznik,pompowanie pedalem i znów otwierasz odpowietrznik...no chyba wiadomo o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakujesz się być może w niepotrzebną robotę, weź i najpierw oczyść te rurki z korozji, obejrzyj je i najlepiej zabezpiecz antykorozyjnie jakimiś wynalazkami, jeźdź i przyglądaj się. Taka rurka nie pęka na pół tylko najpierw zaczyna się "pocić" jak zacznie puszczać jakiś wżer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw zaczyna się "pocić" jak zacznie puszczać jakiś wżer.

No ale korozja nie atakuje punktowo tylko fragmentami, wystarczy że fragment rdzy będzie miał średnicę kilku milimetrów, rdza będzie postępowała i osłabiała przewód w tym fragmencie, który pod wpływem gwałtownego hamowania może sie oderwać na wskutek wysokiego cisnienia. A w tej sytuacji pedał pójdzie w dół, spadnie cisnienie w układzie i hamulce staną sie słabiutkie. Czy mam rację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego castart jeśli rozwiązałeś przyczyne to napisz jak? bo ja to pracuje jeżdząc autem i jest masakra z tym odbijaniem pedału.. starły sie chyba klocki z tyłu porządnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś z was wymieniał oba przewody od pompy do korektora w warsztacie, bo mi dziś jeden pękł a drugi nie wygląda lepij. stało śię to dziś w warsztacie na ścieżce diagnostycznej, krzykneli ok. 500zł za przewody z robotą, chyba trochę za dużo, ale nie miałem wyjścia, bo jak wrócić bez hamulców, co myślicie o tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o tej cenie?

Nie wiem co do tej pory zdziałałeś ale 500 zł to przesada, są dwa wyjścia kupić używane przewody lub nowe i za chiny ludowe nie dałbym w obu przypadkach tyle kasy. Mechanik który ma przyrząd do zarabiania końcówek opanuje to raz dwa i na pewno dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż, poprostu myśleli że mnie zatrzymali bez hamulców na swojej stacji, gdy im powiedziałem że zabieram auto na lawecie to zaczeła się inna gadka i skończyło się na 90zł. razem ze ścieżką diagnostyczną na której pękł przewód bo pan kazał mocno dusić na hamulec. Dlatego panowie nigdy nie dajcie się oszukać, takie są realia polskich warsztatów "trafić głupka i go zedrzeć z ostatniego grosza"!

ps.wymieniłem tylko jeden przewód, drugi sam wymienię a może i wszystkie , a z pięciu stów jeszcze na piwo zostanie

Edytowane przez raf_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności