Skocz do zawartości
kamol

Klimatronik wariuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie & girls krótka piłka z mojej strony chodzi o klimatronika problem polega na tym że mam autko od 3 tygodni . Nie lubie klimatyzacji więc jej nie uzywam więc jeżdze na ECON non toper . Jak odpalam bryke to na zimnym silniku klimatronik sam przestawia moc obrotów wentylatora po 10 min jazdy działa już normalnie dodam że temperatura taką jaką zaplanowałem zostaje tylko obroty . Dodam też że to jest już moja 2 B5iątka i w tamtej też miałem klimatronik i też jeździłem na ECON ale takich szopek nie miałem więc pytanie do was WTF?? albo co jest grane?? :583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz nadmuch na szybe to tak sie dzieje, jes to to sepcjalne ustawienie, zeby szybciej szyba odparowala. jak zostawisz bez nadmuchu na szybe to nie bedzie tak robil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuje za takie ustawienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Z tego co wiem obserwując pracę klimy u mnie to nadmuch na szybę (tzw. szybkie odparowanie-odmrożenie przedniej szyby) ma osobny przycisk i sam się nie włącza. Natomiast po włączeniu zapłonu - nie ważne czy wcześniej był ustawiony ECON czy AUTO klima powinna wraz z zapłonem pozostać na tym trybie na jakim była przed wyłączeniem. To normalne, że wentylator sam zwiększa obroty, a potem je zmniejsza ponieważ w obu trybach dąży do zoptymalizowania atmosfery w aucie do takiej jak ma zadaną na panelu, a więc w trybie ECON do temperatury zadanej, a w trybie AUTO do temperatury zadanej plus wyciągnięcie wilgoci z powietrza :)

 

PZDR Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga tylko na ustawianie nadmuchu zimnego pow. na szybę podczas upałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - czy to normalne, że przy ustawieniu AUTO mam możliwość regulacji obrotów wentylatora nawiewu (w pewnym zakresie, blisko środka skali)?

Z tego co mi wiadomo, w trybie AUTO nie ma żadnej możliwości regulacji prędkości obrotów wentylatora nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, z tego co pamiętam, to możesz zwiększyć/zmniejszyć o 2 kreski i climatronic pozostanie w trybie AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz. Każda ingerencja w przyciski wyłącza auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba filmik nakręcę i Wam pokaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to normalne, że przy ustawieniu AUTO mam możliwość regulacji obrotów wentylatora nawiewu (w pewnym zakresie, blisko środka skali)?

Tak - ale jak zjedziesz na dwie kreski, to tryb AUTO się wyłączy.

 

Z tego co mi wiadomo, w trybie AUTO nie ma żadnej możliwości regulacji prędkości obrotów wentylatora nawiewu.

Skoro zmieniasz siłę nawiewu - to jest :D Tylko należy pamiętać o tym, co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak - ale jak zjedziesz na dwie kreski

 

Hmm poważnie ?? Aż zerknę jutro. Głowę bym dał, że nawet jedną kreskę wyłącza auto :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm poważnie ?? Aż zerknę jutro. Głowę bym dał, że nawet jedną kreskę wyłącza auto :dupablada

W trybie AUTO masz 4 kreski. Jak zjedziesz na 3, to jeszcze działa. Poniżej NIE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonfrontuje jutro wizualnie u siebie i dam odpowiedz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pdoepne do tematu, u mnie problem jest nastepujacy :

 

Po przekreceniu stacyjki, klimatronik załacza sie w taki sposob iz na wyswietlaczu ok 15s swieca wszystkie mozliwe komunikaty, po jakims czasie ew, jak nacisne auto przycisk wszystko wraca do normy.

 

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na forum. Zrób przegląd klimy, może być mało czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to czynnik. Klimatronik sygnalizuje w ten sposób jakiś poważny błąd. Może to być czynnik, a może to być np. zatarta dmuchawa kabinowa.

Zrób test klimatronika. Jak go zrobić - poszukaj na forum. Jest jeden piękny temat, który o tym traktuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skonfrontuje jutro wizualnie u siebie i dam odpowiedz :P

Już sprawdzałem - jak dasz jedną w dól lub jedną w górę, to tryb AUTO pozostaje :fajny Czyli można zmniejszyć na "3" lub zwiększyć na "5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już sprawdzałem - jak dasz jedną w dól lub jedną w górę, to tryb AUTO pozostaje :fajny Czyli można zmniejszyć na "3" lub zwiększyć na "5".
zgadza się u mnie jest tak jak DANEK napisał więc chyba tak musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności