Skocz do zawartości
siemi1

Zakup nowego roweru - ktos cos moze polecić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maslog

Ten z UK jest wg mnie w gorszej specyfikacji. Ma (tylko) 8 tybów z tyłu a ty bedziesz miał 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak ogadaem dzis tego 2008 rocznik i ezdzilem pasue mi ten rowerk. SPrawdzaem ten Connondaye F6 rama lepsza i bardziej sportowa ale gorszy osprzet bo Altus :/ wiec ak ustawie sprawe kasy to biore Treka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak finalnie kupiony Trek 4500 Mattte White z 2009 :) był tanszy od 2008 hehe :) niestety musze tylko sie do sklepu wrócic bo w przypływie radości nie zauwazyłem z einne pedąły mi zamontowali zamiast Alu jakie powinny byc to taki minus:)

Teraz sukam jakiegos zestawiku kluczy i smigac tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie zauwazylem tematu a znajomy mial bardzo ciekawego wheelera na sprzedaz;/ no coz gratuluje wyboru:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja zapytam sie specjalistow:

 

lubie jezdzic po gorkach, bo mam gdzie, ale w zwiazku z tym pojawil sie problem. pekla mi rama i raczej nie nadaje sie do spawania...

 

w zwiazku z tym moje pytanie:

gdzie i jaka rame najlepiej teraz kupic? nie chce wydac wiecej niz 1500 pln, przydaloby sie miec jakies zawieszenie (z lock'iem), przygotowana pod hamulce tarczowe + ... jakies propozycje? mam 175 cm wzrostu i ok. 80 kg wagi.

 

dodatkowo jaki polecicie przedni amorek? na razie mam rst... za jakies 500?

 

z gory dziekuje za rady!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

się nie znam i może ktoś powiedzieć który 'lepszejszy'?

http://www.ceneo.pl/3340768s

http://www.ceneo.pl/5657586s

http://www.ceneo.pl/5746796s

http://www.t-bike.pl/go/_info/mod2.php?id=2317&item=2#menu

mam prawie 190 cm i jestem słusznej postury (okolo 115 kg).

możecie coś polecić w tej okolicy cenowej??:dobrze

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giant anthem lub trance. Pierwszy do ścigania a drugi ścieżkowiec do all mountain. Na allegro kupisz do 1500. Zawieszenie maestro nie ma sobie równych nie potrzebujesz locka!! Wystarczy fox rp3 z platformą albo manitou swinger. Kolejna marka to intence nie obecna w Polsce ale do kupienia na e-bayu. Ceny jednak dużo wyższe a używek nie polecam bo to się kupuje wiadomo po co... Uwielbiam opisy na aukcjach typu mało jeżdżona itd... Śmiechu warte. To tak jakbyś kupował używane tarcze hamulcowe. dobre ramy robi KTM ale tu potrzebny dumper z porządną platformą np: DT. Najlepsze wg mnie są specialized z brainem ale to astronomiczna półka cenowa. Wiem coś o tym ścigam się od 6 lat w różnych maratonach, wyprawach. Coś tam wygrałem gdzieś byłem w czołówce, generalnie pierwsza 20-30 maratonów w Polsce :P Giant będzie najlepszy w tym przedziale cenowym. Powodzenia!!

 

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:51 ----------

 

O ch...ra nie spojżałem na datę pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście gianta nie polecam...

może ja trafiłem na taki felerny egzemplarz, ale przez pierwszy miesiąc prawie dzień w dzień musiałem jechać do serwisu bo coś było nie tak...

Na szczęście serwis dal radę i teraz cieszę się jazdą:D

 

Żałuję tylko, że mam strasznie szerokie opony, ciężko się w mieście tym poruszać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę AUTHOR :) Kupiłem rower w 2004 czy 2005 roku, nie pamiętam dokładnej daty zakupu jak i tego kiedy ostatni raz przy nim coś robiłem. Jeżdze troszkę na rowerku, głównie w weekendy.... Oprócz napompowania opon przed sezonem i raz strzelonej dętki, to kompletnie nic. Hula jak ta lala :) Model PROFILE SX, placilem coś 960zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzej wymienione bylo wysokosc ramy -zgadam sie Moim zdaniem jak pytasz o parametry najwaznieszym jest Twoja kondycja bez obrazy Ale proste sa dla szybkich samochodow a zakrety dla szybkich kierowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Ja kupiłem za 900zł Arkus Cross 1100M, mam go 3 lata i paaanie zrobiłem nim ok 24tys km :D nic się nie dzieje, ogólnie fajny rowerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wylozyc jak krowie na rowie, na co zwaracac uwage przy dobiorze roweru dla siebie? Tzn chodzi mi o amortyzator(y), opony, osprzet itd... I jaka cena zakrawa juz na pro bikera - tzn nie chce zeby wcisnieto mi rower dla kogos kto jezdzi po gorach 5000km rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup firmowy, z gwarancją rower, np Gianta, wydaj 1500pln i będzie ok. Osprzęt byle nie sis, widelec fajnie jak ma regulację siły tłumienia i możliwość zablokowania skoku a koła ja wolę wzmocnione czyli tzw podwójne obręcze. Trochę ważę więc wzmocniony felunek dla mnie jak znalazł.

 

Model który polecam to Rincon. Model ciut lepszy niż podstawowy ale umiarkowany w cenie i naprawdę popularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu tak oklepane marki dają a nikt nie wspomina chociażby o firmie KONA, Specialized czy CUBE.

Teraz jest najlepsza pora na kupowanie roweru, sklepy mają największe promocje i wyprzedaże już ruszyły.

Trochę rowerkami śmigam a i mam kolegów zapalonych dirtowców także temat rowerowy mam co najmniej liźnięty :)

Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie do czego będziecie używali sprzętu.

Bo jak ktoś nigdy nawet do głupiego lasu nie wjedzie i głównie po mieście śmiga to bez sensu wydawać kasę na rower z oponami dirtowymi o szerokości np. 2.30 i amortyzatorem o skoku 100mm i więcej.

Mi do tej pory najbardziej przypasowały dwie wyżej wspomniane marki, sam zresztą przesiadłem się z Wheelera na Konę.

Bez porównania, zupełnie inna klasa roweru. Najbardziej znane marki typu Trek, Wheeler niestety rowery dla przeciętnego śmiertelnika robią przeciętne - przyzwoite lecz przeciętne.

I moim zdaniem nie warto przepłacać.

Oczywiście nie ma co generalizować z tymi markami, najlepiej jest się pozbyć uprzedzeń i nie patrzeć na logo bo rower podobnie jak komputer to zbiór podzespołów różnych marek i należy szukać jak najlepszego zestawu w wybranych przez siebie widełkach cenowych absolutnie nie kierując się marką.

I tak podkreślę po raz kolejny, że Specialized i Kona są moimi faworytami w takich porównaniach, natomiast bawią mnie ceny niektórych mniejszych sklepów, gdzie np. za Scotta na bardzo słabym osprzęcie, najzwyczajniejszym w świecie amorze Suntoura krzyczą sobie około 3000 tysięcy. Gdzie rower tej klasy możemy bez problemu wyrwać za około 1200-1400 zł.

Szukać wyprzedaży ludziska, nie patrzeć aż tak na markę bo to nie są samochody i nie przeginać z ceną.

Dodam jeszcze, że w klasie przeciętnego Treka i Wheelera czy Scotta to ja zdecydowanie proponuje kupić polskiego Krossa.

Osprzęt ten sam a często dużo lepszy a ceny takie jak być powinny.

Ale niestety żyjemy w kraju wciąż skażonym i zdecydowana większość nie wybierze polskiego (w tym wypadku naprawdę lepszego) produktu.

A gdyby ktoś miał jakiś dylemat co kupić za wybraną kwotę to chętnie pomogę coś wybrać a i np. zniżkę do sieci SKI TEAM posiadam :)

Sam śmigam takim sprzętem

http://www.bikekatalog.pl/2010/rowery/2155/Kona.Blast.Deluxe/

wyrwanym właśnie na jesiennej wyprzedaży za znaaacznie mniejsze pieniążki :)

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności