Skocz do zawartości
KAWA

Telefony komórkowe - pytania dot. sprzętu, konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do użytkowników Nokii E 52. Od jakiegoś czasu (podobno, bo to telefon mojej żony) na ekranie pojawiła się migająca ikona wiadomości i za cholerę nie można jej usunąć. Próbowałem chyba wszystkiego czyli usuwać wiadomości skrz. odbiorczej, robocze, wysłane, nadawcza, nawet raporty i nic. Ma ktoś z was jakiś pomysł? Może przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże ten problem. spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do użytkowników Nokii E 52...

 

ciekawe... zwłaszcza, że w S60 nie można zapełnić pamięci sms. Jeśli nie masz tam żadnych ważnych danych to zrób mu HR (* 3 zielona słuchawka power on).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(* 3 zielona słuchawka power on)

to nie pomogło, może jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już pół roku mam Nokię N900, sporo dobrego można wyczytać o Andku, ale co z obsługą Flasha w przeglądarkach ?

Szukam jakiegoś telefonu z możliwościami podobnymi do n-ki, ktoś coś wie ?

 

Mam identyczny problem. Swoja N900 wstawialem juz 2 razy na ebay, ale zawsze w ostatniej chwili sie rozmyslalem. Grubo od ponad pol roku szukam nastepcy N900, ale niestety, na rynku GSM panuje posucha. Owszem, telefony sa, ale nie ma takiego ktory by mi odpowiadal. Kazdy ma jakis mankament, choc kazdy ma tez cos, czego nie ma N900,. ale w ogolnym rozrachunku, N900 miazdzy wszystko to, co jest dostepne na rynku europejskim. Chyba, ze sie mysle, i ktos zna telefon ktory ma 2 kamery, transmiter FM, 2 dobre glosniki stereo, LED, obsluge javy - opcjonalnie klawiature fizyczna, LED z przodu telefonu, zaslone obiektywu, spust migawki.

 

Kolega pare postow temu zachwycal sie iPhonem - fakt, sama budowa telefonu (mimo, ze w CHinach skladany) bije wszystko dookola na glowe. Ale co poza tym? Zamkniety iOS? Bateria na stale zamontowana w telefonie? Nie dzieki, poczekam. I to niedlugo, bo w wakacje wychodzi iPhone 5, a nieco ponad rok pozniej, iPhone 6. Ale hmmm, czy jest sens kupowac iP, jesli zaraz wychodzi nastepca?

 

 

@Suchy - wloz inna karte do telefonu i sprawdz co wtedy sie dzieje. Na pewno problem dotyczy wiadomosci...

Czy jak miga ta koperta, to mozna wysylac i odbierac wiadomosci?

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie pomogło, może jakieś inne pomysły?

 

pomoże, pomoże...

 

wyłącz telefon, trzymaj wciśnięte przyciski: gwiazdka, trójka, zielona słuchawka, na koniec wciśnij i przytrzymaj włącznik nie puszczając tych poprzednich przycisków, trzymaj je do włączenia się logo Nokia

 

jest to procedura przywrócenia ustawień fabrycznych telefonów S60.

 

Ewentualnie na włączonym telefonie wklep

 

*#7370#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchy, a nie aktualizowałeś przypadkiem oprogramowania ? Ja aktualizowałem poprzez ovi suite i co ? Nokia wypuściła trefny soft. Po udanej instalce telefon nie miał kilku funkcji. Oddałem na gwarancji do serwisu nokii i wymienili płytę główną, obudowę i baterie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoże, pomoże...

 

wyłącz telefon, trzymaj wciśnięte przyciski: gwiazdka, trójka, zielona słuchawka, na koniec wciśnij i przytrzymaj włącznik nie puszczając tych poprzednich przycisków, trzymaj je do włączenia się logo Nokia

 

jest to procedura przywrócenia ustawień fabrycznych telefonów S60.

 

Ewentualnie na włączonym telefonie wklep

 

*#7370#

 

Nie pomogło, ale jakoś się z tym uporałem. Okazało się, że na karcie sim były zapisane jakieś wiadomości od operatora, a wpadłem na to zupełnie przez przypadek gdy kolejny raz otwierałem wiadomości i omyłkowo nacisnąłem klawisz opcji. Ukazała się opcja "wiadomości na karcie sim" no i oczywiście wywaliłem je. Nareszcie. Dzięki Wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, mam dokładnie te same przemyślenia jeśli chodzi o N900. Jedyne co mnie trochę denerwuje, to procek, trochę to przymula przy kilku otwartych stronach, wiadomościach i paru innych rzeczach, trzeba będzie poczytać trochę o overclockingu w n900 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała gratka dla posiadaczy :

 

N97, N97 mini, X6, C6, 5800 oraz 5230

 

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian

 

Swype jest dość nową metodą pisania SMS na telefonach wyposażonych w dotykowy ekran. W telegraficznym skrócie polega Ona na tym że piszemy dane słowo bez bez odrywania palca/rysika od ekranu dotykowego.

 

swype-symbian-nokia.jpg

 

Zestaw instalacyjny znajduje się na moim chomiku : chomikuj.pl/stuku2 w dziale Nokia5230/Aplikacje. Instalujemy najpierw samego Swype, potem dodajemy słownik PL który też jest w paczce. W ustawieniach aplikacji zmieniamy na PL i jazda. Domyślnie aplikacja sama wstawia spacje po każdym napisanym słowie. Jeśli danego słowa np. przekleństw :P nie ma w słowniku, piszemy je ręcznie, naciskamy spacje i program automatycznie dodaje je do słownika.

 

Z doświadczenia, używam tego już jakiś czas i powiem że jestem bardziej jak zadowolony :)

 

Enjoy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co mnie trochę denerwuje, to procek, trochę to przymula przy kilku otwartych stronach, wiadomościach i paru innych rzeczach, trzeba będzie poczytać trochę o overclockingu w n900

 

Od paru mieseicy mam zainstalowany Kernel Tools i QCPUFreq - tam jest suwak i mozna ustawic taktowanie zegara - zamiast stockowego 250-600, lecimy juz od 125 (czyli mniejsze zuzycie baterii w spoczynku) do 1150MHz. Na codzien smigam 750-900Mhz, ale jak wiem ze nadchodzi multitask, to jazda tylko na 1150Mhz;)

Temp procka nie przekroczyla mi nigdy 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam do swojego tematu jednak nie zawiodłem sie na xsperi x10 mini pro chodzi jak ta lala zero zawiech mówią że bateria trzyma krótko lecz u mnie na dość sporym grzebaniu (zabawy) 3 dni śmiga Babski ale poręczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar sprawić sobie HTC Desire A7272 czyli Desire z wysuwaną klawiatura Qwerty.Czy ktoś posiada ten telefon i może podzielić sie spostrzeżeniami?jak działa ta klawiaturka?Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś posiada ten telefon i może podzielić sie spostrzeżeniami?jak działa ta klawiaturka?

Jestem posiadaczem owego telefonu.

Sprawuje się super, mam nawet wrażenie że chodzi szybciej niż Galaxy S

Klawiatura spoko, wysyłam dość dużo maili więc dlatego na tego fona się zdecydowałem.

Bateria słaba, ledwo cały dzień wystarcza ale że dużo jeżdżę, ładowarka samochodowa w ruch i po problemach. Ogólnie - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co sądzicie o noki X2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam identyczny problem. Swoja N900 wstawialem juz 2 razy na ebay, ale zawsze w ostatniej chwili sie rozmyslalem. Grubo od ponad pol roku szukam nastepcy N900, ale niestety, na rynku GSM panuje posucha. Owszem, telefony sa, ale nie ma takiego ktory by mi odpowiadal. Kazdy ma jakis mankament, choc kazdy ma tez cos, czego nie ma N900,. ale w ogolnym rozrachunku, N900 miazdzy wszystko to, co jest dostepne na rynku europejskim. Chyba, ze sie mysle, i ktos zna telefon ktory ma 2 kamery, transmiter FM, 2 dobre glosniki stereo, LED, obsluge javy - opcjonalnie klawiature fizyczna, LED z przodu telefonu, zaslone obiektywu, spust migawki.

 

Kolega pare postow temu zachwycal sie iPhonem - fakt, sama budowa telefonu (mimo, ze w CHinach skladany) bije wszystko dookola na glowe. Ale co poza tym? Zamkniety iOS? Bateria na stale zamontowana w telefonie? Nie dzieki, poczekam. I to niedlugo, bo w wakacje wychodzi iPhone 5, a nieco ponad rok pozniej, iPhone 6. Ale hmmm, czy jest sens kupowac iP, jesli zaraz wychodzi nastepca?

 

 

@Suchy - wloz inna karte do telefonu i sprawdz co wtedy sie dzieje. Na pewno problem dotyczy wiadomosci...

Czy jak miga ta koperta, to mozna wysylac i odbierac wiadomosci?

 

Bateria faktycznie na stałe, ale tylko wtedy jesli chodzi o gwarancje. Jesli jej juz nie masz to nie ma problemu z wymiana. Jesli ja jednak nadal masz, a bateria sie zepsuje to wymieniasz na gwarancji w iSpocie. Oczywiście są przypadki, ze bateria sie zajedzie, ale to juz nie wiem jak trzeba katowac...

 

Zamknięty iOS? Nie tak do końca. Nikt nie broni Ci zrobi jailbreak, ktory odblokowuje owego zamkniętego iOSa. Wiadomo, jest to niezgodne z gwarancja, ale w razie koniecznosci zawsze mozna przywrócić oryginalnego softa przed oddaniem na gwarancje.

Pomijam juz fakt, ze to oprogramowanie, pomimo wielu ograniczeń, i tak jest według mnie bardzo dobre.

 

Jesli chodzi o nowe modele. 3G wszedł na polski rynek we wrześniu 2008 roku. 3GS jakos na wakacje 2009 roku. 4g weszło podajze po wakacjach 2010 roku. Czy naprawde jesli chodzi o telefony, jest to taki krótki okres? Wydaje mi sie, ze nie. Jesli chodzi o Apple, trzeba brać tez pod uwage to, iż maja tylko 1 telefon w swojej ofercie ktory ciagle ulepszaja. Porównując np do HTC ktory ma 20 lub wiecej rożnych modeli i wypuszcza co pól roku pare nowych, to nie przesadzajmy ze rok odstepu miedzy modelami iPhone jest krótkim okresem.

 

Powiem szczerze, ze większość osób jest sceptycznie nastawiona do iPhoneow, ale jak juz ktos sie do nich przekona i wejdzie w posiadanie jakiegokolwiek, to nie zmieni go na inne telefony. Przynajmniej wszyscy których znam tak mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, ze większość osób jest sceptycznie nastawiona do iPhoneow, ale jak juz ktos sie do nich przekona i wejdzie w posiadanie jakiegokolwiek, to nie zmieni go na inne telefony. Przynajmniej wszyscy których znam tak mieli.

 

Dopóki nie doświadczą multitasking na innych telefonach ;)

Androkill Next_18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopóki nie doświadczą multitasking na innych telefonach ;)

No niestety, tutaj juz nie mam żadnych argumentów :D trzeba przyznać, ze to lekka porażka.

Jedyne co mozna mieć nadzieje, to ze poprawia to w którymś z updateow iOSa.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co mozna mieć nadzieje, to ze poprawia to w którymś z updateow iOSa.

Z tego co sié orientuję to iP4 ma to poprawione. Ale tylko wybrane przez Apple aplikacje mogą działać równocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a co sądzicie o noki X2

 

Moim zdaniem kupując ten telefon zdecydowanie przepłacamy za niego. Jeśli zależy nam na telefonie który posiada podobne funkcje lepiej zainwestować w Nokie 6300 ewentualnie X3 (ten drugi posiada nieco większy wyświetlacz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności