Skocz do zawartości
Mariusz7

Oryginalny wzmacniacz passat b5 fl

Rekomendowane odpowiedzi

:)witam! Panowie mam takie pytanie czy w passacie b5 po lifcie było montowane wyjście na oryginalny wzmacniacz ?? Mam okazje taki kupic lecz widzialem go tylko na zdjeciach i wyglada on tak jakby mial tylko miejsce do wpięcia dwóch kostek właśnie tych ktore sie wpina do bagażnika i wiecej nie ma zadnych wyjsc nawet na glosniki wiec w jaki sposob to dziala? Moc jest przekazywana do radia i z radia do glosnikow? Czy fabrycznie sa wyprowadzone takie kostki pod wzmacniacz ? Panowie podpowiedzcie coś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki co zrozumiałe idą ze wzmaka (jedna z kostek). A do wzmaka idą sygnały z radia. Ale nie ze złącza głośników, a ze złącza specjalnego i prawdopodobnie są to sygnały cyfrowe (choć głowy za to nie dam). Dzięki wzmakowi mam DSP w aucie - czyli mogę sobie wybierać różne typy muzyki (pogłosy i inne takie cuda wianki (to wskazuje na cyfrowy system przekazywania informacji radio - wzmak). Instalacji jako takiej nie będziesz miał gotowe, wszystko musisz zrobić sam (łącznie z nowymi kablami do głośników - nie do radia, tylko do wzmaka w odpowiedniej kostce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item729086085_kabel_do_podlaczenia_procesora_dsp_z_vw_skoda.html

Tutaj masz kabel do podłączenia procesora dźwięku do radia.

Pamiętaj tylko, że były różne procesory: Nokia o oznaczeniu 1J0035456 do radia Gamma (potrzenujesz tutaj dodatkowy panel do sterownia funkcjami DSP), Nokia o oznaczeniu 1J0035456A do nawigacji MFD (do MCD chyba także) i Harman/Becker o oznaczeniu 1J0035456J (przeznaczenie takie samo jak 1J0035456A).

Nie będziesz miał nic gotowego-kabel musisz zakupić, położyć w aucie i podłączyć do radia/nawigacji.

Całe podpięcie do instalacji robisz przy samym radiu-do kabla od DSP podpinasz głośniki, natomiast kabel, który idzie do DSP podpinasz do radia.

Ja podłączałem u siebie DSP 2 miesiące temu, ale nie wykonałem z tego żadnej dokumentacji-nie było nawet sensu, bo to nie jest nic trudnego :)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja posiadam radio Gamma, ale jak podepne to wszystko bedzie lepiej grało niz podlaczone glosniki pod samo radio? Wiec tak potrzebuje te kable + wzmacniacz i teraz co wzmacniacz montuje w bagazniku a te kable do ktorych kolega wyzej podal link przeciągam od radia do wzmacniacza w bagazniku i tylko podlączam ? mam racje czy cos zle kombinuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek montujesz w bagażniku. Kabel kup pod swoje radio i DSP-skontaktuj sie wcześniej ze Sprzedającym i powiedz, że potrzebujesz kabel pod DSP o numerze 1J0035456. Kup również taki procesor. I teraz kolejna sprawa-musisz dokupić panel sterownia do tego procesora, bo on nie jest sterowany z poziomu radia :!:

Jak już będziesz miał wszystko, to usłyszysz różnicę w dźwięku.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12132

Tutaj znajdziesz zdjęcia, jak są montowane DSP :)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mozesz podac link z jakims przykladowym procesorem i panelem sterowania? wtedy bede wiedzial co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mozesz podac link z jakims przykladowym procesorem i panelem sterowania? wtedy bede wiedzial co i jak

Tutaj masz takie coś...

http://www.allegro.pl/item722018025_dsp_nokia_oryginal_vw_golf_passat_bora.html

Tylko kabla bark... Kilka tygodni temu był cały zestaw na Allegro, razem z kablem... Ale już go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli rozumiem zeby wszystko grało potrzebny jest ten zestaw ktory teraz wyslales link + kable za 180 zl ktore wyslales wczesniej zgadza sie? i teraz moje pytanie czy wystarczy tylko przeciagnac kable do radia i podlaczyc je czy trzeba cos wiecej kombinowac? chcialbym zeby dobrze gralo ale nie wiem czy ten procesor wydola tyle mocy jak uwazacie

 

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

 

Krawcol82 a moze polecisz cos innego do samych glosnikow i cos oryginalnego zeby dobrze gralo. mam wymienione wszystkie 4 glosniki wszystkie są o mocy 80 W RMS takze gralo by dobrze tylko kwestia odpowiedniego sprzetu i chce zeby bylo w miare oryginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli rozumiem zeby wszystko grało potrzebny jest ten zestaw ktory teraz wyslales link + kable za 180 zl ktore wyslales wczesniej zgadza sie? i teraz moje pytanie czy wystarczy tylko przeciagnac kable do radia i podlaczyc je czy trzeba cos wiecej kombinowac? chcialbym zeby dobrze gralo ale nie wiem czy ten procesor wydola tyle mocy jak uwazacie

Kabel do 1J0035456. Reszta tak, jak napisałem-mocujesz DSP, przeciągasz kabel, podłączasz (ja podjechałem do punktu CarAudio, bo nie miałem wyjmaków do navi-podłączyli mi wszystko za 60zł).

 

Jak chcesz kupić coś zupełnie innego, to poszukaj na forum-ja mogę podpowiedzieć Tobie tylko o tym DSP, bo to się zabawiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo radio gamma jest za slabe bo wiadomo ma 4 x 20W mocy, jakie są twoje odczucia po podlączeniu DSP ile wtedy wychodzi mocy na jeden głośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samo radio gamma jest za slabe bo wiadomo ma 4 x 20W mocy, jakie są twoje odczucia po podlączeniu DSP ile wtedy wychodzi mocy na jeden głośnik

Odczucia na początku były dobre... Ale czegoś mi brakowało... Po DSP wymieniłem głosniki na takie, które są oryginalnie montowane pod DSP ( http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59782&highlight=g%B3osniki&page=2 post nr 24-tam są fotki), no i moje wrażenia się poprawiły dalej... Słucham sobie tej muzy od kilku dni i jestem zadowolony-ja przynajmniej słyszę różnicę i to duża w porównaniu do stanu przed DSP...

Niestety nigdzie nie znalazłem żadnych danych na temat tego procesora dźwięku, poza tym, że jest on 8-kanałowy, czyli zasila każdy głośnik osobno. Aha, ma oczywiście wzmacniacz wbudowany w siebie, także z radia idzie tylko sygnał osobnym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82 a czy musze koniecznie dokupywać ten panel sterowania do tego dsp czy moze obejsc sie bez tego? podobno ten panel montuje sie przy radiu ale nie za ciekawie to wyglada czy moze byc zamontowany z boku bagaznika nad DSP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol82 a czy musze koniecznie dokupywać ten panel sterowania do tego dsp czy moze obejsc sie bez tego? podobno ten panel montuje sie przy radiu ale nie za ciekawie to wyglada czy moze byc zamontowany z boku bagaznika nad DSP?

Watpię-chodzi o kabel... Ten panel ma być połączony z radiem lub kablem po stronie radia-musiałbyś dodatkowe kable ciągnąć na tył auta-a kiedy chciałbyś przełączyć sobie ustawienia w equlizerze, to musiałbyś biegać do tyłu auta :( Kumpel myślał o takim zestawie do Golfa IV i zastanawiał się nad zamontowaniem tego panela w drzwiach-ale ogólnie pomysł z tym DSP u niego umarł...

Bez tego panela DSP pod Gammą nie pójdzie-musisz mieć ten panel.

Tutaj masz fotkę, jak to wygląda w Passacie: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=61477&highlight=dsp

Mi się wydaję, że nie tak strasznie :)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1J0035456A do nawigacji MFD (do MCD chyba także)

 

a ja mam pytanie z innej beczki, czy do zailania DSP potrzebny jest sygnał liniowy jak na 4-ro kanałowy wzmacniacz?

pytam bo moja navi MCD (nie wiem czy wszystkie MCD tak mają) ma wyjście TYLKO na 2-kanałowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie z innej beczki, czy do zailania DSP potrzebny jest sygnał liniowy jak na 4-ro kanałowy wzmacniacz?

W MFD masz osobne wyjście do podłączenia DSP. W MFD masz wolne wówczas w ogóle wyjście na głośniki-musisz tylko przełączyć MFD w tryb DSP (wszystko na forum opisane).

A zasilanie elektryczne-DSP mam zasilone z kabla zasilającego MFD. Ale kabel jest wystarczająco długi, żeby można było przeciągnąć go do aku. Uziemienie mam podłączone do gniazda zapalniczki w bagażniku.

Piszę o podłączeniu głośników i prądu do DSP, bo nie wiem dokładnie, o jakie zasilanie Tobie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie wiem dokładnie, o jakie zasilanie Tobie chodzi

 

w wiązcę, która jest na allegro jest żółta kostka mini iso (rozumię, że ją należało by podłączyć do radioodbiornika i stad moje pytanie o zasilanie DSP gdyż moja MCD ma wyjście na 2-kanałowy wzmacniacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w wiązcę, która jest na allegro jest żółta kostka mini iso

U mnie ta kostka wylądowała w schowku w drzwiach :D Monter w CarAudio użył innej wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz7 ten temat nadaje się tylko do Car Audio - następnym razem będzie ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos ma na sprzedanie caly zestaw zeby pasowal do passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze ktos ma na sprzedanie caly zestaw zeby pasowal do passata

No ta jak jesteś bardzo zainteresowany, to daj ogłoszenie w dziale "Kupię" i przeglądaj Allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności