Skocz do zawartości
Pjotrm

Założenie kamery na budynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym założyc kamere dzień/noc która monitorowałaby samochód i kawałek działki pod domem. Z tego co się dowiadywałem muszę mieć zgodę lokatorów kamienicy. Otrzymałem zgodę lokatorów, jednak jeden z nich zrezygnował i otrzymałem pismo od zarzadcy budynku że nie mogę założyć kamery. Osoba która wycofała zgodę to najemca którego podejrzewam o ciągłe "psikusy" przy moim aucie dlatego chcę monitorować aby mieć dowody na jego chamskie zagrywki. Jestem jednym z dwóch właścicieli tego budynku i dwóch najemców. Tylko z tym jednym gnojem mam cały czas problem. Proszę Was o poradę co zrobić żeby jednak założyć kamere i mieć ewentualne dowody na tego sku&^*yna.:505:

 

Dodam że kupiłem już zestaw do monitoringu(kamera SONY P986,karta DVR 4)

Liczę na Waszą pomoc :607:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuacje jak ty ale nie pytalem sasiadow o zgodę tylko ustawilem kamerę na balkonie i nikt nic nie widział masz też taką mozliwość ze widzisz auto z okna lub balkonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
ale nie pytalem sasiadow o zgodę tylko ustawilem kamerę na balkonie
I tak musisz zrobić

Jeżeli nie musisz ciagnąć kamery po całym budynku tylko chcesz ją zamontować na swojej części to nikogo o nic nie pytaj. Jezeli jednak musisz iśc po elewacji to musisz uzyskać zgodę ale administratora budynku a nie poszczególnych lokatorów. Oni nie mają nic do gadania.

Tylko administr. nie mów że chodzi o twoje auto tylko o plac przed budynkiem i takie tam.

 

---------- Post added at 08:14 ---------- Previous post was at 08:14 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak musisz zrobić

Jeżeli nie musisz ciagnąć kamery po całym budynku tylko chcesz ją zamontować na swojej części to nikogo o nic nie pytaj. Jezeli jednak musisz iśc po elewacji to musisz uzyskać zgodę ale administratora budynku a nie poszczególnych lokatorów. Oni nie mają nic do gadania.

Tylko administr. nie mów że chodzi o twoje auto tylko o plac przed budynkiem i takie tam.

 

na pewno nie możesz czyjejś prywatnej posesji monitorować. jeżeli monitorujesz publicznie dostępną musisz wywiesić ostrzeżenie ze kamery są w akcji. tak przynajmniej bylo z 2 lata temu jak pracowalem w firmie zajmująca sie cctv. jezeli faktyczne ze swojego okna albo balkonu i spełniasz powyższe warunki to nikomu nic do tego. nie mozesz upubliczniac nagranych materiałow bez zgody osob prywatnych przedstawionych na obrazie ktory nagrales. postaraj sie zeby ta kamerka tez w nocy widziala :D no i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz też taką mozliwość ze widzisz auto z okna lub balkonu?

Mieszkanie jest na parterze a samochód stoi jakies 3-4 metry pod oknem więc oczywiscie że tak

Jezeli jednak musisz iśc po elewacji to musisz uzyskać zgodę ale administratora budynku a nie poszczególnych lokatorów. Oni nie mają nic do gadania.

Myślałem o założeniu kamery nad oknem więc przewód mniej wiecej 3m musiałby iść po elewacji choć istnieje ewentualność że zamontowałbym przewód w swoim oknie.

na pewno nie możesz czyjejś prywatnej posesji monitorować

Posesja wokół domu należy do miasta. Zamierzają sie tą działke wokół domu dać nam w wieczystą dzierżawe ale nie wiadomo kiedy. Kierownik techniczny, który działa w imieniu miasta powiedział ze mieszkańcy tego budynku mają prawo korzystać z działek wiec muszę mieć ich zgode na filmowanie.

jezeli faktyczne ze swojego okna albo balkonu i spełniasz powyższe warunki to nikomu nic do tego. nie mozesz upubliczniac nagranych materiałow bez zgody osob prywatnych przedstawionych na obrazie ktory nagrales. postaraj sie zeby ta kamerka tez w nocy widziala no i powodzenia

Tak jak pisałem wczesniej wolałbym założyc kamere na budynku wtedy mógłbym zamknąć rolety i kamera zrobi swoje ale jeśli nie dostane zgody od administracji na założenie jej na budynku to mogę założyć w oknie?? Kamera oczywiście dzień/noc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob pjetrek dziure w rolecie :> nagraj sasiada na goracym uczynku a potem sobie zrobimy spota u niego w domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobimy spota u niego w domu

Mateusz ja juz mu takiego spota odpie*&*e że go poskręca tylko niech skończe altankę :580:

zrob pjetrek dziure w rolecie

Wolałbym jemu w głowie ale zabijesz debila a pojdziesz siedzieć jak za człowieka :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
ale jeśli nie dostane zgody od administracji na założenie jej na budynku to mogę założyć w oknie??
Możesz. A jeszcze możesz założyć bez zgody niczyjej. Jezeli będą pytać to powiedz że masz na to stosowne papiery. Nikt dalej tematu nie bedzie drążył. Jeżeli administrator wniesie jakiś sprzeciw to wtedy przeniesiesz ją na swój balkon.

Nie ma za to zadnych konsekwencji. Najwyżej będziesz musiał dziury po gipsować i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze możesz założyć bez zgody niczyjej

Czy kolego jesteś tego pewien, jakiś przepis?? Dlaczego nawet na założenie rolet musiałem pisać zgode do administracji?? Ja napisałem juz do nich prośbe o zgode wiec bedą węszyć czy czasem nie założyłem kamery. Chyba cos mi sie zdaje ze ratuje mnie tylko okno a wtedy roleta na noc musi byc odsłonieta :633:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamera SONY P986

Chciałem zobaczyć jakie to ma wymiary, ale nic takiego nie mogę znaleźć, dobrze podałeś model ?? Jak mała to u góry do obudowy rolety przykręć i gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u góry do obudowy rolety przykręć i gitara

 

wlasnie to samo sobie pomyslalem. tylko nie pamietam czy ty masz te skrzynki na wierzchu czy schowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zobaczyć jakie to ma wymiary, ale nic takiego nie mogę znaleźć, dobrze podałeś model

Link http://www.allegro.pl/item735097313_zoom_regulowany_kamera_zewn_podczerwien_ccd_480tvl.html

nie pamietam czy ty masz te skrzynki na wierzchu czy schowane.

Zyni widze ze dawno u mnie nie byłeś ;) Skrzynki sa na zewnątrz tylko jeśli rzeczywiście mogę założyć kamere do rolety to mam do niej uchwyt zeby ja dobrze zamontować bo bez tego ciężko byłoby ustawić kamere. Tylko pytanie dlaczego administrator wymaga zgody? Jak założe do rolety nie bede miał problemów? Przecież ta k*^*a z gory w ten sam dzien zgłosi ze założyłem kamere :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Czy kolego jesteś tego pewien, jakiś przepis
że bez zgody? nie ma takiego przepisu ale w razie załozenia ninie ma też przepisu który w jakiś sposób mógłby w ciebie uderzyć.

Najwieksze konsekwencje to demontaż. A jak ktoś zakłada antenę sat to pyta kogoś o zgodę? Nie. montuje i tyle.

Musisz się ładnie zasłonić dobrem ogólnym i ochroną waszego terenu. Jak by z minusa zrobić plus.Jakby ktoś się czepiał.

Przeważnie jest to kwestia rozmowy aby zauważył plusy takiego monitoringu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś zakłada antenę sat to pyta kogoś o zgodę

Kolego jak masz normalnych sasiadow to zakładasz i tyle ale jak trafisz na barana to musisz miec zgode zeby jej nie zdejmować nastepnego dnia

nie ma takiego przepisu, Najwieksze konsekwencje to demontaż

Grzesiek musza byc jakies przepisy skoro na antene czy rolety zgode administratora budynku musisz mieć. Dobro ogólne itp nie działa. Upiera sie kierownik ze musze miec zgode bo sasiedzi moga byc skrepowani itd. Oni tez korzystaja z tego terenu wiec musze miec ich zgode. Rozmowa z tym człowiekiem nie ma wiec sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprawie altanki wiem że sąsiadka przypierdzieli się do Ciebie najpóźniej w godzinę po montażu, więc jednak robiłbym to po "oficjalnej lini".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po sprawie altanki wiem że sąsiadka przypierdzieli się do Ciebie najpóźniej w godzinę po montażu, więc jednak robiłbym to po "oficjalnej lini".

Dokładnie. Licze jednak ze jak to bywa w naszym kraju ze sa kruczki które pozwola założyc kamere a wtedy widok wkur**ej sasiadki - bezcenny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Powiem tak ze jeśli masz tak trudnych sąsiadów to faktycznie możesz mieć problem. Ale jak będziesz szukał ugody i formalnej zgody to od razu mówię zapomnij. Ile ludzi tyle różnych zdań. W ostateczności każą ci uzyskać zgodę od prezydenta miasta( to już skrajny przypadek głupoty)

Ale jesze możesz zamontować samą kamerę. Bez instalacji bez podpinania. Tak na sztukę. i poczekaj co się stanie. Nie wiem jak faktycznie tam jest u ciebie ale mozesz pózniej zignorować uwagi na temat kamery i poczekać na dalszy rozwój sprawy. Tak naprawdę nikt cię nie zmusi do jej demontażu zwłaszcza jeżeli bedzie wokoło twojego balkonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostateczności każą ci uzyskać zgodę od prezydenta miasta( to już skrajny przypadek głupoty)

Tu sie z Tobą kolego nie zgodzę, bo to własnie on jest wlaścicielem a administrator działa w jego imieniu. Co do demontażu to kolego znowu nie masz racji bo ja nie jestem właścicielem budynku tylko mieszkania. Po trzecie nie chce mi sie zakładać i zdejmować tylko poczekam aż dowiem cos wiecej co mowią przepisy itd.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie rozumiem cię. Robisz sobie wiecej problemów niż ci sasiedzi moga zrobić. Pytałeś czy mozesz? odpowiedziałem ze tak. Ale ty znalazłeś sobie sto powodów(problemów) aby było trudniej.

No to moze pozwolenie od najjasniejszego panujacego nam prezydenta uzyskaj zgodę albo od MSWIA i będzie gitara.

Na codzień mam własną fimę i taki monitoring zakładam raz w tygodniu. I gdybym kazdego chciał o zgodę pytać to na chleb bym nie zarobił.

Więc, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skrzynki od rolet masz na wierzchu a kamerka jest niewielkich rozmiarów to możesz ją schować w jakąś "puszke" natynkową i pomalować w kolor rolet i zrobić otwór na sam obiektyw tak żeby kamerka nie rzucała sie w oczy. Nikt nie bedzie dociekał co w srodku siedzi, zawsze mozna powiedzieć że jakiś czujnik lub pogodynka;).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności