Skocz do zawartości
lukaskac

MFD wersja C-płyta nie chce wejść!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dopiero zacząłem zabawe z fabryczną nawigacją VW:p! Niedawno kupiłem orginalną płytę z mapami Polski i Czech! I teraz problem bo nie wiem jak się nawet wkłada płytę?!?!?! Kiedy prubuję ją wsunąć do tej szczelinki nad wyświetlaczem napotykam opór, 1/3 płyty wchodzi i dalej nic nawet na siłę, ale nie chce jej połknąć, dlaczego:(???

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to smieszne pytanie ale czy nie masz w napedzie innej plytki...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, raczej nie, bo przycisk odpowiedzialny za wyrzucanie płyty nie reaguje, chyba że jest zepsuty?! Hmm... Jutro sprawdze i dam znać, wyciągne radio i chyba powinienem zobaczyć czy jest jakaś płytka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz płytę w navi, albo masz padnięty przycisk, mechanizm!

 

po naciśnięciu przycisku od wyjmowania płyty słychać że navi chce "wypluć" płytę?

 

żeby zobaczyć czy płyta jest w napędzie trzeba wyjąć navi i zdjąć górną pokrywę, jest na zatrzaskach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówiliście płytka jest w środku w napędzie, niemiecka mapa(której nie wykrywał nawet), jeszcze nie wiem co jest padnięte: czy przycisk czy mechanizm, ale pobawię się tym jak znajdę tylko chwilkę! Oczywiście dam znać co i jak!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płytka jest w środku w napędzie, niemiecka mapa(której nie wykrywał nawet), jeszcze nie wiem co jest padnięte: czy przycisk czy mechanizm, ale pobawię się tym jak znajdę tylko chwilkę!

jeżeli w środku masz płytę to po naciśnięciu przycisku "NAVI" na ekranie coś powinno się dziać.

Powinieneś zobaczyć na ekranie jakiś monit, np. że system się aktywuje, lub, że płyta jest niekompatybilna albo brak płyty w czytniku, albo ,że navi jest uszkodzona, dwie ostatnie opcje informują raczej o awarii sprzętu ;)

Nie jest łatwo wyciągnąć płytkę z napędu, jeśli mechanizm nie działa a naprawianie tego ... hmmm.

Niedawno to przerabiałem, skończyło się na wymianie navi a stara szybko i dobrze się sprzedała :)

1002425f.th.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Płytkę niemiec udało mi się wyciągnąć, a komunikat jest właśnie taki, że mimo to że nośnik jest w stacji to jej nie wykrywa ( po wciśnięciu "navi" )?! Brudny laser czy cuś?! Kurde a tak się cieszyłem że mam navi a tu kiks za kiksem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie tylko ja nie wiem jaką mam navi chyba jakaś a czy b

bo polskich płyt mi nie czyta

myślAŁEM ŻE mam brudny laser ale po wyczyszczeniu nic

czyta mi tylko niemiecką mapę alpy

ja na przednim panelu navi nie mam nawet napisu MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja na przednim panelu navi nie mam nawet napisu MFD

 

no to szkoda, masz wersję A lub B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i b to tak samo jak w audi audi navigation [bez plus] czyli NONDX czyli inaczej nie ma mapy polski ://// ino jest polskie menu :////

 

zmieniac radio jesli ma sie sianko jedyne wyjscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pozwolicie podepnę się pod rozmowę i zapytam: jak sprawdzić wersję mojej NAVI?

mam od niedawna forda Galaxy 2003r a w nim coś takiego jak Ford Radio Navigation System (bez MFD) oczywiście made by VW, czy to również oznacza wersje A lub B? czy to też jest NONDX? dodam że w środku znalazłem oryginalną płytę z mapą Włoch z oznaczeniem DX (której jednakże i tak nie widzi a raczej nie rozpoznaje- do końca nie wiem bo z włoskiego jestem tak samo dobry jak z węgierskiego :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fordzie Galaxy z 2003r montowali Ford Radio Navigation System dzialajacy w systemie DX.

Wiec jak navi jest orginalna musi czytac mapy DX'owe.

przeczysc laser, sprawdz inna plytke

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też zamierzam zrobić ale nadal nie wiem ja sprawdzić wersje mojej navi pod kątem wgrania polskiego menu i nowszej wersji softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nadal nie wiem ja sprawdzić wersje mojej navi pod kątem wgrania polskiego menu i nowszej wersji softu.

navi w trybie menu > wciśnij na raz przyciski 3 i 6 i odczytaj na wyświetlaczu wersje hardware:

 

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D.

wersja A i B nie czyta płyt w DX

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności