Skocz do zawartości
kizek135

b3 1.8 lpg mocno dymi

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie co może być przyczyną że mój passat mocno dymi? już wiem że do wymiany mam termostat, mój błąd gdyż już sporo czasu jest zepsuty temperatura przy 90km/h spada poniżej 70st. a w miejscu rośnie, prawdopodobnie termostat ciągle jest otwarty. Również ze zbiorniczka od płynu chłodzącego ubywa płyn, tzn kilka razy dolewałem i ciągle było na min. Niestety nie wiem dlaczego tak mocno dymi, zauważalne gdy ruszam i dam więcej gazu, nawet gdy jest ciepło , zaczeło mi mocno dymić od czasu kiedy regulowałem obroty i ilość gazu, niewiele zwiększyłem gdyż na niższych obrotach lekko przerywał i chodził nierówno, a teraz chodzi dobrze, równo lecz dymi i troche czuć gazem przy wydechu

 

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

 

co możecie mi poradzić, co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie masz walnietej uszczelki pod głowicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm gdybym ja to wiedział... ostatnio badałem ciśnienie na cylindrach... 11.5 11.5 10.5 i 9 na ostatnim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 9 na 4-tym to troche lipa :(,zawsze 4-ty leci pierwszy na pierscieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co tu dalej robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kizek135 mialem identycznego passka i ten sam problem poza tym ze cisnienie sprezania mialem takie samo na wszystkich garach i bral mi olej: co sie okazalo ze to byly uszczelniacze zaworow :( a tobie bierze olej??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie bierze olej.... doszedłem do tego że to nie uszczelka pod głowicą bo po oględzinach zauważyłem że mam pękniętą rurkę od płynu chłodzącego, dlatego mi ubywa płyn a co do tego to bardzo bym sie ucieszył gdyby to były tylko uszczelniacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mechanicy podejmują się wymiany uszczelniaczy bez demontażu głowicy, ale w innym poście podajesz ciśnienie na cylindrach. Może to tylko kwestia niedomykania zaworów, ale tak czy inaczej głowice chyba będziesz musiał zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli przy wymianie uszczelniaczy niektorzy mechanicy nie zdejmuja glowicy to dobrze czy zle??? ja dalem do mechanika auto na wymiane uszczelniaczy i sciagal mi glowice po czym auto przez jakies 200 km bylo zamulone ale pozniej szlo jak trzeba. teraz przy nowym passku musze zrobic to samo i nie wiem czy dac do tego co sciaga glowice czy do tego co nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w cenie. Jak autko chodzi dobrze, nie ma problemów to można spróbować pobawić się tylko uszczelniaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko uszczelniacze i na bank tylko uszczelniacze :) to po cholere demontowac glowice,chyba ze ktos lubi robic naprawy "na zapas";P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik ktory wymienial mi uszczelniacze zaworow powiedzial: podstawa do wymiany uszczelniaczy jest sprawdzenie cisnienia sprezania w cylindrach ;) wlasnie sobie przypomnialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok,niech sprawdzi czy to 9 na 4-tym to wina zaworow czy pierscieni i wiadomo bedzie gdzie jest bol....obstawiam pierscienie ;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie powinno bys prawidlowe sprezanie w silniku 1.8 abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie powinno bys prawidlowe sprezanie w silniku 1.8 abs?

 

Powielasz posty a odpowiedz ci dałem w innym temacie. A i wyszukiwarka nie gryzie jest na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności