Skocz do zawartości
Gość Coolkensy

Katalizator out ! ! ! pytanko !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coolkensy

Witam !!!

Mam zamiar wyrzucic u siebie z autka katalizator,i odnosnie tego tematu mam male pytanko.

Wyszukalem w naszej super wyszukiwarce :) pare postów w tym temacie i albo zle czytam,albo nie ma tam konkretnej odpowiedzi czy zaszkodzi to sondzie ?? ?? ??

Moj passat to 1.8 silnik RP,niedawno wymienilem sonde na nowa i powiem szczerze,ze szkoda by bylo zeby padla !!!

Jakie sa plusy a jakie minusy wyrzucenia kata i co z ta sonda !!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

możesz śmiało wyrzucić katalizator, ale uwaga - zamiast niego tylko rurka o przekroju jak reszta wydechu!!! To zapewni ciszę i spokój. Żadne strumienice itp pomysły.Ważne - trzeba wspawać krzyżyk z drutu dla ochrony następnego tłumika przed uderzeniem spalin (srodkowy nie jest na to obliczony). Katalizator po przebiegu ok 130000 żadko spełnia swoją rolę a stawia potworny opór. Albo wymienić na nowy (nie metalowy ani sportowy!!!) albo out. Kilka koników lepiej. Musisz sprawdzić czy masz tylko jedną sondę blisko kolektora wydechowego. Jesli masz też drugą za katalizatorem to nie pozostaje nic innego jak kupić nowy katalizator. Pozdr - Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wpywa na emisje spalin i przejscie przegladu rejestracyjnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A ja najpierw wytłukłem środek, a właściwie jego resztki - chodził głośno jak stary fiacior(takie charakterystyczne syczenie).Później zamiast puszki po kacie wspawałem rurkę - syczenie ustało ale bardzo głośno zaczął pracować tłumik środkowy - też lipa.I w końcu nabyłem tłumik 233-485 http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_system_list.php?query_nr=6&make=VOLKSWAGEN&model=Passat&body=Variant&cartype=1.8&fuel=&year=1989

 

i mam ciszę - może nawet jest ciszej niż wtedy jak był katalizator.Tłumik ma długość identyczną jak ta rura która łączy katalizator z tłumikiem środkowym.Polecam to rozwiązanie.Warunek:trzeba zamiast puszki po kacie wspawać rurkę na taką samą długość.

 

P.S.Za tłumik dałem coś koło 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wspawaną w katalozator rurke z otworkami, jest cicho a została dziurka z gwintem na sąde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeglądu na emisje spalin to nie przejdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie panowie, przejdzie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przeglądu na emisje spalin to nie przejdziesz

 

To trzeba podjechać tam, gdzie tego nie uwzględniaja podczas badania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowe polskie podejście :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie wiem jak wy ale jesli macie znajomego pana od przegladaow to nawet nie wjezdzacie na kanal - tzn ja tak mam i sie nie martwie o emisje niczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i potem mamy wypadki z powodu niesprawnych samochodów itp.jak się kupuje samochód to trzeba pomyślec czy będzie mnie stac na jego utrzymanie kupić samochód żaden problem ale dbać o niego to już inna kasa :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i potem mamy wypadki z powodu niesprawnych samochodów itp.jak się kupuje samochód to trzeba pomyślec czy będzie mnie stac na jego utrzymanie kupić samochód żaden problem ale dbać o niego to już inna kasa :krzeslem:

 

Dbac o stan techniczny to inna sprawa w tym watku nie o tym rozmawiamy - ale jesli poruszyles juz ten temat - to stan techniczny mojego samochodu wazy na moim zyciu i moich pasazerow i uwierz mi - jest idealny - wszystko jest wymieniane i naprawiane na czas - inaczej nie wyjezdzam nim nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o polecanie znajomości na przeglądzie i nie wjeżdzaniu na kanał a emisja spalin tez jest wazna przynajmniej dla mnie wiem że nie smrodzę innym i w katalizator tez nalezy zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

wiolkor, piszesz że nie smrodzisz innym - zgoda ale ciekawe czy wyczujesz że przed tobą jedzie auto z katalizatorem czy bez :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

co to za dyskusja - byle pogadać o czym wszyscy wiedzą.

Jeśli samochód jest poprawnie wyregulowany to oczywiscie emisja zw azotu jest mniejsza niż przy jakiejś dezelce z katalizatorem.

Róbta co chceta - pozdr Olo :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja usunolem kat i przeglady przechodzi,tzn miesci sie w normach :D na gazie ;)

Ps. za 1kg resztek z kata w olsztynie daja 90 zl wiec zbierajcie srodeczki :]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo
ale przeglądu na emisje spalin to nie przejdziesz

 

hmm ja przeszedłem a pojechałem na taką stacje gdzie trzepią ostro.

Z mojego kata została tylko puszka efekt - jest głośniej mocy nie przybyło a spaliny w normie (reszta też ;) ) gość tylko sie śmiał ze na przedniej osi mam ABS a na tylnej nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolkensy

...no i juz bez kata,po wycieciu wysypal sie srodek :) tak wiec swojej funkcji juz dawno nie spelnial,moc ta sama :) ale nie wiem czy to zasluga wydechu ktory tez zmienilem(zwykly zamiennik),czy brak kata daje fajny odglosik :) teraz czeka mnie za jakis czas wymiana srodkowego wydechu :( pzdr dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybilem srodek katalizatora jakies 3lata temu i jak do tey pory nie mam najmniejszych problemow z przejsciem przegladu. A co do sondy to nic sie nie dzieje. Samochod jest delikatnie glosniejszy ale naprawde nie wielka roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barti_go

popieram za tym,wstaw sobie strumienicę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności