Skocz do zawartości
502423131

RNS 510 problem z nawigacją po wgraniu zmodyfikowanej mapy BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Maiłem wgraną mapę V5 i postanowiłem wgrać zmodyfikowaną mapę z danymi od mapy z BMW. Za pierwszym razem jak nawigacja pobrała zmodyfikowaną wersję okazało się , że mapy się skopiowały ale nie mogłem wybrać żadnego adresu komunikat "list is empty" lub coś w tym stylu. Postanowiłem ponownie przerobić płytkę zmieniłem wersję płytki na wyższą o 1 i ponownie zaczął się robić update map niestety niewiele pomogło. Mapy zostały nowsze a nawigacja działa teraz tylko z płytą. Gdy chciałem wgrać inną wersję (zmieniłem wersję w pliku cdrom.toc na wyższą i teraz urządzenie nie aktualizuje mapy (nie ma już paska postępu) pojawia się problem z wysunięciem płyty, muszę zrobić restet i szybko wyciągnąć płytkę. Wgrałem nowsze firmware ale nie pomogło (mapy i dane z dysku się nie skasowały) tak więc została chyba wadliwa wersja. Czy macie pomysły jak rozwiązać problem?

Edytowane przez 502423131
Tytuł nie zgodny z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem może być zejście do firmware 1100. Przy downgrade i instalacji 1100 czyszczony jest cały dysk a więc znika mapa i muzyka. /Przy upgrade z 1100 do 2660 nie kasują się mapy i muzyka/.

 

Ćwiczyłem na własnym przykładzie, zchodziłem z 2660.

 

Aby wgrać 1100 musisz mieć wypaloną płytkę, wciskasz "eject" + "info" + "setup" i nawigacja czyści się i prosi o włożenie płytki z firmware.

Po ok 50 minutach masz gotową 510 bez map i muzyki.

 

Teraz wystarczy wrzucić sprawdzoną "dobrą" mapę.

 

Powinno zadziałać.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już do tego doszedłem. To był jedyny sposób który skasował dane na dysku. Udało mi się w końcu zmodyfikować mapę V5 do której dołożyłem mapy z nawigacji BMW 02-09 wraz z fotoradarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co przegrales z plyty bmw 2009-2, bo wg guide'a (do wersji 09-1) to trzeba przegrac folder "DB" i "DBAL", ale na plycie bmw nie ma katalogu DBAL. A może mam jakąś nie ta plyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto chce moge zapodać linki do przerobionych juz na 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja poprosze :)

widzialem duzo roznych wersji przerobionych i nie, w roznych rozmiarach i nie wiem co mam sciagac, takze jak masz sprawdzone to zapodaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

również chętnie skorzystałbym z linków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę dni temu zrobiłem miks VW z BMW 2009-2 i wszystko działa.Dodałem najnowsze fotoradary.Należało tylko wypalic na płytce 8,5GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam płytę V4 oryginalną VW i do tego mam tez mapki BMW 2009-2 - jak mam to teraz złożyć do kupy teraz? Bo z tego co wiem to podmieniam pliki z BMW na VW ale konkretnego tutorialu nigdzie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzięki kolego. Mam jeszcze inny problem. Mapy BMW 2009-2 które ściągnąłem są w 25 plikach i z tego co widzę rozszerzenia są NRG (to chyba NERO). Nie mam pojęcia jak mam ich rozpakować i szczerze mówiąc to chyba nie zrobi sobie samo folderów które są opisane w tym tutorialu?

 

 

EDIT: udało się rozpakować pliki używając POWER ISO ale dalej mam problem. W PowerISO widzę następujące pliki:

 

DATABASE.BD - 1 KB

HBINFO_MAP.TXT - 1KB

INFO_MAP.TXT - 1KB

INFO_MAP.TXT - 1 KB

KN084EUX08.DB2_INF - 2KB

KN084EUX08.DB2_LIT - 514238KB

KN084EUX08.DB2_SDS - 6424 KB

KN084EUX08.DB2_SP5 - 6446 KB

KN084EUX08.DB2_XAC - 1802542 KB

KN084EUX08.DB2_GDB - 857794 KB

KNT084EUX11.DB - 1803210 KB

 

Co z tym zrobić?

Edytowane przez Butryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności