Skocz do zawartości
Gość iarec

Uszkodzony pompowtrysk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iarec

Mam Passata 2,0 TDI-PD 140 KM. 3 m-ce temu nawalił pompowtrysk (VAG wskazał na wtrysk nr 1 - wg oznaczeń programu; w serwisie zdiagnozowali, że uszkodzony jest i wymienili "drugi" wtrysk - zapewne ich "drugi" oznaczał "nr 1" wg VAG). Ostatnio znowu nawalił pompowtrysk, a VAG wskazuje ten sam błąd, tj. uszkodzenie wtrysku nr 1. W związku z perspektywą wydania kolejnych kilku tysięcy w przeciągu krótkiego czasu na tę samą rzecz i holowania auta do oddalonego o kilkadziesiąt km serwisu, zdecyduję się chyba na samonaprawę.

Czy ktoś wobec tego jest w stanie udzielić wskazówek, jak sprawdzić, który pompowtrysk jest uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest ten sam, to jest jeszcze cos takiego jak gwarancja, u mnie to pelne 2 lata na kazda wykonana naprawe...

 

Pozdr,B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kilku tysięcy w przeciągu krótkiego czasu na tę samą

Takie sa ceny wymiany ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Powiem tak na naszym forum wiele jest wątków dotyczących regeneracji pompowtryskiwaczy - większość z kolegów woli używki od regenerowanych.

Mam B5 3BG z 2002 więc trochę się różni ale miałem podobny problem więc wymieniłem....od razu cztery używane pompki!!!! Nowe-hmmm za drogo, regenerowane - hmmm odradzili mi więc padło na używki.

 

Jak sprawdzić, który? Jeżeli silnik nierówno pracuje czy coś innego, większe spalanie na postoju na FISIE to ściągnij wtyczkę z podejżewanego pompowtrysku i zobacz czy będzie tak samo jeżeli tak to ten padł!

Może prócz serwisu podjedź do jakiego dobrego fachowca z Vagiem niech zobaczy co tam piszczy i świszczy.

Ale to tylko moja rada jak głupia to do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał turbojajko:

Takie sa ceny wymiany ... ?

dokladnie - w ASO:

pompowtrysk nowy (D)bez oddawania starego - 780 euro

pompowtrysk nowy (DX) z oddaniem starego w ramach transakcji 580 euro

przy wymianie wszystkich x4...

plus robocizna - kolo 200 euro.

 

w Polsce w ASO z tego co widzialem na forum ceny sa podobne, bylo pare postow od ludzi ktorzy zaplacili powyzej 3tys za wymiane 1 sztuki.

 

dygresyjka: przy turbo albo glowicy to moze bym jeszcze to zrozumial, ale tu to po prostu po prostu skandal i zdzierstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj.Łącze sie w bólu, ostatnio regenerowałem pompowtrysk silnik BKP (wtryski simensa koszt wymiany 1szt w ASO 3500zł :-(. na marginesie odebrałem karte z diagnostyki Vagiem, nie było tam numerycznego oznaczenia uszkodzonego pompowtrysku tylko literowe A co by wskazywało na 1.Fachura w warsztacie potwierdził ,z epadł 1 zdecydowałem sie na regeneracje tego pompowtrysku, póki co śmiga zobaczymy jak długo. Padł przy przebiegu 70tys. ponoc z 4 coś sie zaczyna dziać tez niedobrego:-(. może wkońcu wyjda jakes zamienniki, z boscha nie ma problemu mozna kupic juz oryginał za 800zł/szt co w salonie koszt 2500tys.

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio regenerowałem pompowtrysk silnik BKP

 

a gdzie regenerowales jesli mozna wiedziec? jakies namiary etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ja zajmuej sie regenracja i sprawdzaniem,

wystarczy do mnie przeslac

moja firma zajmuje sie regeneracja wszystkich PD AUDI VW SKODA

 

moje gg: 6792683 lub [email protected]

od poniedzialku-piatku tel 508236326

 

realizacja 24h od momentu wysylki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja firma zajmuje sie regeneracja wszystkich PD AUDI VW SKODA

 

o, ciekawe, piezo siemensa tez? uszkodzenia mechaniczne i elektryczne? cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regeneracja od 250 - 400 zł sprawdzenie 150 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy kupie kazda ilosc uszkodzonych (kompletnych i nie wczesniej regenerowanych) pompowtryskow 03G130073D lub 03G130073M

 

za rozsadna cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy kupie kazda ilosc uszkodzonych (kompletnych i nie wczesniej regenerowanych) pompowtryskow 03G130073D lub 03G130073M

 

za rozsadna cene

 

Ciężko będzie znaleźć takie uszkodzone pompowtryski jak przy wymianie na nowe zabierają stare więc cięzko Ci będzie w tym temacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem...,ale moze ktos ma ....albo ma ''dojscie'' gdzie mozna by takie zakupic..,ciekawe co ''ASO'' robi z uszkodzonymi wysylaja do producenta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem...,ale moze ktos ma ....albo ma ''dojscie'' gdzie mozna by takie zakupic..,ciekawe co ''ASO'' robi z uszkodzonymi wysylaja do producenta??
03G130073D
kolego nie wiem czy to ci coś da ale zerknij http://allegro.pl/pompowtryskiwacz-siemens-03g130073d-regenerowany-i1703181412.html

http://allegro.pl/pompowtryskiwacz-siemens-03g130073m-regenerowany-i1703181429.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego ale ja szukam j.w. uszkodzonych a nie regenerowanych....

ale dzieki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności