Skocz do zawartości
jabber1981

wyciek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Szary powiedz mi pomogl ci cos ten zestawik UV, gdzie go kupiles jak cos i jak go znalezc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem ci tak , wyciekow nie mam obecnie i wczesniej tez. Poza tym z ukladu climatyzacji , bo byl wymieniany uszczelniacz czolowy walka kompresora , pisalem o tym na forum . Wtedy jeszcze tego zestawu nie mialem , przyswiecalem sobie niebieskim swiatlem z diody w zapalniczce do fajek ? ( taka prowizorka ). No i trzeba bylo sie gimnastykowac zeby cos tam zobaczyc ,dotego jeszcze trzeba bylo trzymac wcisniety przycisk na zapalniczce . Wiec sam widzisz ze wygodna to metoda inspekcji nie byla .Oczywiscie widac cos bylo , a zestaw kupilem bo chodzilo mi o porecznosc dotarcia ze swiatlem UV w rozne zakatki i na poprawe widocznosci (mocniejsze swiatlo UV) nie liczylem .Poprostu wygodniej ogladac z tymi fajnymi dlugimi przewodami co przenosza swiatlo w rozne szparki . Wyginasz takie cudo jak chcesz i mocujesz na uchwyt z magnesem ,lapiesz lusterko i widac wsio . Myslalem ze swiatlo UV zestawu bedzie podobnej jakosci jak w zapalniczce , ale sie sporo mylilem . Swiatlo a raczej widok jest o niebo lepszy niz nieporeczna zapalniczka , dotego jaka wygoda i oszczednosc czasu . No i z tym sprzetem docierasz nieomal wszedzie . Uznalem ze troche profeski mi sie przyda i kupilem ten zestawik ,pomocny napewno bedzie . Teraz wycieki bede widzial wpore i wogule , mniej strace czasu , a dzieki super jakosci swiatla cokolwiek jest bedzie napewno widoczne . Sam ogladam wmiare czasu swoje auto i poza dobrym lusterkiem na wysiegniku ,lampa ze zwyklym swiatlem ,chcialem miec cos takiego . Jakis czas szukalem w int tego ,bo tak to tylko jakies latarki , piloty i dlugopisy/znikopisy z UV wyskakiwaly . Az wreszcie znalazlem ta stronke http://www.uni-max.com.pl/lampa-uv-paleczka-w-zestawie/d/

Trzeba sie tam zalogowac , sa promocje co jakis czas ale tylko dla tych co kupia przez int a nie przez email czy telefonicznie . Ja zaplacilem z wysylka 114,7pln , byla promocja . Czekalem na promocje jakis miesiac i sie doczekalem . Mozna przez email zadac im tam pytania to odpisza bo telefon to malo skuteczny srodek informacji . Paczki wysylaja z Czech w poniedzialki , domnie paczka dotarla w czwartek po czterech dniach . Maja tez tam jeszcze lepszy zestaw , to jego stronka http://www.uni-max.com.pl/wieloczynnosciowy-zestaw-inspekcyjny-uni/d/

Zestaw sie przydaje , mniej sie gimnastykuje przy aucie i mniej wytrzeszczam oczy by cos tam zobaczyc . Dopiero przyswiecajac tym zestawem mam pewnosc co widze i ze to zobacze , a narazie nic niepokojacego nie widze . I tak niech zostanie .

Polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zaopdpowiedz szary, a powiedz mi jeszcze wyciek płynu przy swietle UV widac ?Czy trzeba czegos dolac do płynu zeby było widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba dodać barwika UV jak do klimy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzieki zaopdpowiedz szary, a powiedz mi jeszcze wyciek płynu przy swietle UV widac ?Czy trzeba czegos dolac do płynu zeby było widac?

Nie ma za co .

Czy do plynu mozna cos dolewac to tego nie wiem, ale slyszalem ze plynu G012 oryginalnego nie miesza sie z innymi firmami, wiec pewnie i z czyms dla lepszej widocznosci tez .

Takowego wycieku plynu chlodnicy nie obserwowalem , ale chyba powinno byc widac na rozowo . Tak mi sie wydaje ze bedzie widac nie sam plyn lecz nalot przez niego pozostawiony .

 

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

 

Tak trzeba dodać barwika UV jak do klimy

Witaj Mariusz .

Tylko jakiego ?

Masz jakis konkretny przyklad (firma) , jaki mozna zastosowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do nieszczęśników, którzy wymieniali uszczelkę pod głowicą w passacie tdi; z jakiego materiału wykonana jest uszczelka pod głowicą?Mój passek jest o.k.(jeszcze na gwarancji), ale pytam bo mam jeszcze VW t4 w którym wymieniałem niedawno uszczelkę.Auto leciwe (oryginalne w bardzo dobrym stanie) miało jeszcze uszczelkę z klingierytu, która zmurszała i nastąpił wyciek na zewnątrz.Profesjonalny warsztat zajmujący się głowicami wymienił mi uszczelkę na aluminiową "bo jest niezniszczalna i wszystkie nowe auta tak mają"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam ze juz mam dosc tego swojego ubytku płynu chlodzacego, byłem w tylu warsztatach i serwisach ze sie w glowie nie miesci i nikt nic nie wie, tylko kreci głowa i mowi "dziwna sprawa"..........pozostaje teraz tylko głowica, jak to nie bedzie to to juz **** blada!!!!!!!!!!!!!!.............a gdyby nie ten wyciek to autko spisuje sie rewelacyjnie, podkrecilem jeszcze na 170KM i teraz smiga:).............tylko ten wyciek:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.......w zeszłym tygodniu odstawiłem auto do mechanika w Łodzi.....podobno najlepsi jesli chodzi o naprawde głowic itp........dzisiaj dostałem informacje, ze przyczyna wycieku była uszczelka pod głowica.....auto odbieram w piatek i wtedy sie za jakis okaze czy napewno sie to skonczylo.......dostalem cały wykaz naprawy, wymienione zostały tez popychacze bo podobno były w fatalnym stanie, sadziłem ze mam koło dwumasowe do wymian yale prawdopodobnie były to te popychacze i to one halasowały......dwumas jest bez zarzutu, wszystko chodzi jak powinno........tak wiec jak tylko bede w 100% pewny ze wyciek płynu to juz przeszlosc dam znac.......a dla zainteresowanych moge przeslac jak cos cały wykaz , co było naprawiane i koszta.......a koszt wszystkiego 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.........niby wyciek był przyczyna uszczelki pod głowica, robiłem to w motor-car w Łodzi......niby głowice zrobili, zrobili praktycznie cala regeneracje głowicy zaplacilem 2700.......ale co z tego jak spier...inna rzecz!!!! A dokladnie jak odebralem auto to całe sie telepało nie miało mocy.......pojechalem u siebie do mechanika to okazalo sie ze kompletnie nie ustawili, nie wyregulowali pompowtrysków, nie powkładali ich w tej samej kolejnosci co wyjeli.....fachowcy!!! teraz mam do wymiany jeden pompowtrysk znalazlem juz na allegro nówke za 600 zł w sobote bede miał wiec mam nadzieje ze w poniedzialek jak wymienia popmowtrysk to wszystko bedzie ok!!! Na chwile obecna jestem juz 3 tygodnie bez auta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek,Ubywało i nie mogłem wyczaic skąd ,Przyczyna była prosta,chłodnica jest gorąca i wycieku nie widac, ponieważ płyn natychmiast odparowuje.Na stacji CPN lub innej kupuje się Środek do uszczelniania układu chłodniczego cena 5 zeta.Wsypuje się do zbiorniczka wyrównawczego [uwaga należy to zrobic zgodnie z instrukcją]i po kłopocie.Stosowałem to już w Opelku.Pasku i Golfie.Nie pogarsza to pracy układu chłodniczego Po prostu włazi toto w dziurkę rozpręża się i trzyma .Pamiętam że w Pasku puściło jak dwa razy wymieniłem płyn,dosypałem nową porcję i było ok. Powodzenia panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Miałem podobny przypadek,Ubywało i nie mogłem wyczaic skąd ,Przyczyna była prosta,chłodnica jest gorąca i wycieku nie widac, ponieważ płyn natychmiast odparowuje.Na stacji CPN lub innej kupuje się Środek do uszczelniania układu chłodniczego cena 5 zeta.Wsypuje się do zbiorniczka wyrównawczego [uwaga należy to zrobic zgodnie z instrukcją]i po kłopocie.Stosowałem to już w Opelku.Pasku i Golfie.Nie pogarsza to pracy układu chłodniczego Po prostu włazi toto w dziurkę rozpręża się i trzyma .Pamiętam że w Pasku puściło jak dwa razy wymieniłem płyn,dosypałem nową porcję i było ok. Powodzenia panowie.

 

Osobiscie nie jestem zwolennikiem takich proszkow . Moze to sie gdzies zebrac i zatkac obieg np. glowica/termostat . Pozatym gdzies to w ukladzie musi wyladowac i zaszlami sie plyn . Jest to ryzykowny sposob naprawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą na 100% - środki za "5 zeta" nadają się do samochodów o wartości "400 zeta" wyciągniętych ze stodoły...

Stosujący takie specyfiki piszą później posty typu: "Jadę sobie autostradą i nagle nie wiadomo skąd zaświeciła mi się czerwona kontrolka chłodzenia silnika") :manga

bonito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zgadzam się z przedmówcą na 100% - środki za "5 zeta" nadają się do samochodów o wartości "400 zeta" wyciągniętych ze stodoły...

Stosujący takie specyfiki piszą później posty typu: "Jadę sobie autostradą i nagle nie wiadomo skąd zaświeciła mi się czerwona kontrolka chłodzenia silnika")

bonito

 

Zgadza sie , albo ktos napisze kipi plyn chlodzacy co robic . Takie srodki stosuja ci co zaraz maja sprzedac auto. Slyszalem tez kiedys o lepszym sposobie na wycieki . Znajomy kupil auto , wszystko bylo ok do zimy . W zime okazalo sie ze w silniku to jest chyba sam doktor a nie olej ,a do tego brak ogrzewania . Jakis "madry" ludek wymyslil sobie ze jak nagrzewnica cieknie to zabije ja drewnianymi kolkami i basta . Dlatego nie bylo na niej obiegu i nie dawala ciepla . Wyobrazic sobie trzeba jazde w zime z zalodzona szyba przednia ,otwarta boczna z wychylona glowa , tak by cos widziec przed soba . To jest dopiero jazda .

 

Wszyscy robia co chca ,ale ja osobiscie nie lubie widoku zmetnialego plynu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary widze masz identyczny model jak ja , ten sam motor, dsg, rok produkcji.....powiedz masz jakies problemy ze swoim autem, dzieje sie cos niepokojacego?

 

---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

 

Jedyna roznica to widze Ty masz Comfortline a ja Highline.....zalozylem teraz kiere od sirocco sportowa z lopatkami.....rewelka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
dsg

 

W opisie u ciebie nie widac DSG ,musisz zmienic .

 

ten sam motor

 

To tez (BMP).

 

powiedz masz jakies problemy ze swoim autem, dzieje sie cos niepokojacego?

 

PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, Mam podobny problem.Proszę daj opis wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
powiedz masz jakies problemy ze swoim autem, dzieje sie cos niepokojacego?

 

Or... t kolega zadaje pytania i po odpowiedzi, sam na pytania zadane przez odpowiadajacego nie raczy odpisywac . Jak grochem o sciane ........ Pelna ignorancja !!!

 

Chyba podobnie bede robil .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary Ty do mnie masz moze pretensje ze nie odpisuje bo juz sam nie wiem........szczerze powiedziawszy jesli o mnie chodzi to nie zauwazxyłem zeby ktos mnie o cos zapytal.......a jesli nie o mnie to sorki:)

 

A co do mojej furki to niby płyn juz nie ucieka, moze w koncu to zrobili, ale znowu odstawilem samochod na warsztat, bo w momencie kiedy dodawałem gazu to jakis dziwny dzwiek dochodził z silnika, nie mam pojecia co to, juz mam serdecznie dosc tego samochodu, miesiac temu wpakowałem 5 tysiecy a teraz znowu cos..........a to wszystko przez tych paprokow z Łodzi którzy robili mi tą głowice......podobno oni sa dobrzy ale tylko w głowicach a nie w skladaniu silnikow i tak to wszystko fachowo poskladali.....ze pozniej pompowtryski do wymiany a teraz jakis dziwny dzwiek z silnika.....NIGDY WIECEJ!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim pasku wyciek a raczej ubytek płynu okazał się uszczelką pod głowicą.

Pod koniec lutego przy ostatnich mrozach straciłem wogóle ogrzewanie. Pierwsza diagnoza - nagrzewnica. Okazało się jednak że to uszczelka. Jak pisałem wcześniej problem był z ubytkiem a nie w wyciekiem. Wszystko było suche - a w zbiorniczku ubywało. Nikt nie potrafił tego zdjagnozować. Autem byłem nawet w Chorwacji na wakacjach co jakiś czas dolewając. Wracając do lutego tego roku: uszczelka wydmuchana na pierwszym cylindrze powodowała zasysanie płynu do komory spalania. Koszt naprawy wyniósł 3200 pln.

W tym planowanie i sprawdzanie głowicy - 500 pln. Na szczęście okazała się nie popękaną.

Nowe zawory - komplet uszczelek ( dużo ich ), nowe "szklanki" ( 850 pln. - przy okazji bo były już zjechane ), robocizna i olej. Dziś jest lipiec - problemu nie ma. Nadmienię że auto ma 268 000 km. i jeździ jako taksówka.

Warsztat - Warszawa ul. Przasnyska 2 b.

Trzymali mi auto tydzień !!! Chciałbym ich polecić ale ostatnio strasznie się pogorszyła ich jakość - mają dużo klientów i zaczynają iść na ilość nie na jakość. Ale to już do opisania w innym temacie.

Reasumując - jeżeli nie ma wycieków a płynu ubywa - zacznijcie od uszczelki pod głowicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pisze w tym temacie poniewaz nie moge zalozyc nowego :-( .Czy orientuje sie ktos jak mozna uszczelnic laczenie chlodnicy z przewodem dolnym,jest ono wprasowane czy jak?Od samego poczatku tj.(4 m-ce) od czasu do czasu ucieka (kapie)mi tamtedy plyn (dzisiaj zdiagnozowalem poprzez zdjecie kratki halogena).Jutro chce oddac samochod do warsztatu (Niemcy) znajomy mechanik mi powiedzial ze prawdopodobnie bedzie trzeba wymienic chlodnice na nowa!?Prosze o porade,pilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności