Skocz do zawartości
Gość kretrs

Montaż sterownika centralnego zamka maxicar 686???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kretrs

WItam.

Mam problem z zamontowaniem sterownika jak w tytule. Próbowałem już kilku ustawień ale nic to nie dało. Jeśli ktoś może to niech napisze pod jaki dokładnie kolor kabli podpiąć kable ze sterownika. Poniżej umieszczam schemat dołączony do sterownika.

e56669469b4c114946cb83b731bef92e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kretrs

Naprawdę nikt nie wie jak to zrobić? Próbowałem już różnych kombinacji ale na każdej stronie jest inny schemat. Jeśli ktoś robił coś takiego i pamięta pod jakie kolorki kabli podłączyć sterownik niech mi pomoże.

 

DODANE:

 

Udało mi się ustawić ale drzwi kierowcy się nie zamykają, może powiem jak się wpiąłem:

- otwieranie - czerwono/niebieski przewód w drzwiach kierowcy

- zamykanie - czerwono/zielony przewód w drzwiach kierowcy

- +12V tymczasowo w bezpieczniki

- masa, żółty i żółto/czarny tymczasowo w śrubkę obok bezpieczników

 

Gdy zamykam przyciskiem w panelu w drzwiach kierowcy rygiel od tych drzwi przynajmniej drga ale się nie zamykają, gdy zamykam pilotem rygiel nie drga. Dodam, że drzwi są pozamykane, w stacyjce nie ma kluczyka.

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

 

Okazało się, że zimne luty w zamku drzwi kierowcy były uszkodzone. Po ponownym lutowaniu wszystko gra. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez kretrs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a w passacie b5(3b) zamek sterowany jest minusem czy plusem?

 

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

 

do czego są przewody i do czego je podpiąć: pomarańczowy, pomar./czarny, czerwono/czarny, różowy, zielony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Kol.Kretrs,jak sie chce to mozna. Do Kol. Vito03 -dopoki nie napiszesz o jakie przewody ci chodzi(kolorki opisales ale czy sa to kabelki od dolanczanego alarmu lub sterownika czy od instalacji samoch. to juz nie)nikt nie bedzie Ci w stanie pomoc.A poza tym SZUKAJKA.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od sterownika co kolega opisywał. Szukałem już chyba wszedzie i nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomnik. Jutro zabieram się do roboty

 

---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 12:56 ----------

 

Co zrobic żeby się ponownie zbroił (jak nie otworze drzwi lub nie przekręce kluczyka w stacyjce) i gdzie podpiąc żeby klapa była na tym trzecim przycisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten opis Ci pomoże.:)

Volkswagen Passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ten opis Ci pomoże.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)

Click image for larger version Name: Volkswagen Passat.jpg Views: 1 Size: 42.7 KB ID: 19094

 

Bogdan, koniecznie chcesz widzę, aby ktoś do B5 na zamek przywalił plusa... i za chwilę będzie post jak naprawić steuergerate z drzwi kierowcy, albo komfort... Opamiętaj się chłopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś inny sposób żeby się ponownie zbroił w tym strowniku. Jeszcze wyskoczył kolejny problem-drzwi od pasarzera nie zawsze się otwierają znaczy się bolec jest wyciągnięty a drzwi dalej zablokowane. same problemy z tym sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy problem zamykania drzwi pasazera wystepuje gdy uzyjesz "fabrycznego" sposobu zamkniecia.Jesli tak,a pewnie tak jest problem lezy po stronie zamka od strony pasazera i tam nalazy szukac usterki. W wiekszosci przypadkow, dokladanie osobnego sterownika jest proba wyeliminowania istniejacej juz usterki w systemie centralnego zamka - "zaloze dodatkowy sterownik a problem zniknie".Niestety,najpierw naprawa potem montaz dodatk. osprzetu. Odnosnie ponownego zamkniecia pisalem Ci juz na priv. Jesli sterownik nie ma tej funkcji nie zmusisz go do tego. Lepiej jest zainstalowac alarm(napewno ma ta funkcje) i "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu".Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu kluczykiem wszystko się otwiera. Wczesniej jak miałem inny sterownik to tez się tak działo czasami się otworzą czasem nie. Szkoda ze teraz dopiero o tym wiem, ale drugi sterownik kupywac. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie STEROWNIKA centralnego zamku MAXI CAR 686 - 13027 zakupiłem na allegro ale niestety nie mam instrukcji obsługi jak i gdzie to zamontować do czego się podpiąć itd. Czy ktos z was ma może instrukcje obsługi tzn gdzie i jak montowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko odnośnie STEROWNIKA centralnego zamku MAXI CAR 686 - 13027 zakupiłem na allegro ale niestety nie mam instrukcji obsługi jak i gdzie to zamontować do czego się podpiąć itd. Czy ktos z was ma może instrukcje obsługi tzn gdzie i jak montowac?

W innym wątku też to pisałeś-jak kupiłeś na tej aukcji co dałeś link'a jest napisane że ma instrukcję...No chyba że wrzuciłeś to na wzór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak pisałem w innym wątku bo bezradnie szukam pomocy :( a instrukcja to polega na tym ze jest napisane do czego to sluzy :| porazka tak wlasnie robia z ludzi idiotow na allegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instrukcja to polega na tym ze jest napisane do czego to sluzy

 

No i wystarczy. Pięć kabli masz raptem do połączenia, więc w czym problem, czego konkreetnie nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jest troche wiecej tych kabelkow :) i niewiem dokladnie do czego sie podpinac jakie narzedzia bede potrzebowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpięcie zrób w drzwiach. Potrzebne jest niewiele- krzyżyk, torksik, nożyk, cięcia boczne, lutola i wolne 45min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszam do roboty!! biore aparat mozliwe ze zrobie manuala dla innych potrzebujacych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i poległem :/

 

podłączyłem cos tam pstrykało alenie chodzi, nie otwiera i nie zamyka niewiem co jest nie tak.... znacie może kto sie zajmuje takim montażem w okolicach świętochłowic, chorzowa rudy śląskiej? będe wdzieczny bo jak widze to nie na moje siły :( niewiem co z czym.. mase i plus podpialem... ale cos nie bardzo mi to grało jak potem kopałem przy tych kablach

1z2lgnm.jpg

 

 

Stern : Wpięcie zrób w drzwiach. Potrzebne jest niewiele- krzyżyk, torksik, nożyk, cięcia boczne, lutola i wolne 45min.

 

 

Powiedz mi jeśli ten sterownik również domyka szyby, podpiecie pod kierunkowskazy i osobne otwieranie bagaznika, to czy nie będzie trzeba sie wpinac przy pedałach w te kostki

Edytowane przez Criss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi jeśli ten sterownik również domyka szyby, podpiecie pod kierunkowskazy i osobne otwieranie bagaznika, to czy nie będzie trzeba sie wpinac przy pedałach w te kostki

 

Domykanie szyb możesz zrealizować w drzwiach, jeśli będziesz chciał podpiąć kierunki to trzeba np w progu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności