Skocz do zawartości
VDR

Jak rozpoznać FIS, 1/2FIS, MFA w 3C, jak sprawdzic alarm...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow. Moj pierwszy post na forum wiec prosze sie nie smiac z takich oczywistosci ;) Szukam i szukam i nie moge znaleźć info jak wygląda licznik z full FIS i z 1/2 FIS. Mam 3C z 2005 roku, 1.9TDI. Na wyswietlaczu pomiedzy obrotomierzem a predkosciomierzem jest duzy wyswietlacz. Na nim wyswietlane sa dane MFA. Jest rowniez temperatura zewnetrzna i z tego co pamietam wyswietlaja sie tez po wlozeniu kluczyka jakies wskazniki (nie pamietam teraz jakie).

 

Kolejna sprawa - mam tylko MFA. Probowalem wciskac na manetce wycieraczek dluzej niz sekunde ale nie cofam sie do menu. Jak wygladac powinien ten przycisk ? Czy on powinien sie wciskac rowniez po srodku czy tylko gora, dol (przyciski do poruszania pomiedzy wskazaniami MFA) ?

 

Wieczorem postaram sie zrobic zdjecie licznika i wrzucic w watek.

 

Kolejna sprawa - alarm. Czy mozna sprawdzic fabryczny alarm ? Czy dziala, jak wyje syrena etc. ? Zamykam drzwi, dioda w drzwiach miga i tyle w tym temacie.

 

W moim aucie zainstalowany jest jakis dodatkowy system i aby odpalic auto musze wpisac kod. Bez wpisaniu tego kodu auto nie uruchomi sie. Ktos spotkal sie z takim rozwiazaniem ? Szukam punktu zaczepienia aby dowiedziec sie co to za rozwiazanie. Wrzuce pozniej fotke z klawiatura do wpisywania kodu.

 

To chyba tyle na poczatek ;) Z gory dzieki za rozwianie watpliwosci, samochody to nie moja dzialka, ale jak sie juz jezdzi jakims autem to trzeba troche wniknac aby nie byc kompletnym laikiem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić alarm to otwórz szybę kierowcy zamknij samochód i od środka otwórz drzwi . Jak będzie piszczał i mrugał to znaczy że alarm działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz sprawdzić alarm to otwórz szybę kierowcy zamknij samochód i od środka otwórz drzwi . Jak będzie piszczał i mrugał to znaczy że alarm działa

 

Po zamknieciu drzwi nie mozna ich od srodka otworzyc ;) To juz wyprobowalem. Niestety instrukcje mam po ...francusku... :( Ale wlasnie mi przyszlo do glowy aby sprobowac otworzyc drzwi kluczykiem awaryjnym - pytanie tylko czy to nie deaktywuje alarmu fabrycznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, jutro sprawdze.

A jak z reszta odpowiedzi ?

Znalazlem takie zdjecie:

http://leonclub.pl/forum/images/signatures/15862447064a5b14cd49167.jpg

 

Rozumiem, ze to po lewej to full FIS, a po prawej 1/2 FIS ?

Co prawda to nie sa zegary od B6 ale ja mam wyswietlacz cos na ksztalt tego po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze to po lewej to full FIS, a po prawej 1/2 FIS ?

Dokładnie tak

 

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

ja mam wyswietlacz cos na ksztalt tego po prawej stronie.

Czyli masz 1/2 FIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz 1/2 FIS

 

dlatego nie możesz wejść w menu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie dawaj zdjęć tej klawiatury ! No chyba że masz dobrze ubezpieczone auto. I tak już za dużo napisałeś o swoich zabezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna zagadka rozwiazana ;) Przegryzam sie jeszcze przez watek http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1742 (nie mam pojecia dlaczego go wczesniej przeoczylem :/).

 

Klawiatura jest widoczna golym okiem wiec i tak kazdy ja zobaczy kto podejdzie do auta :/ Obawiam sie, ze dla potencjalnego zlodzieja nie bedzie to zaskoczeniem. Natomiast ja chcialbym wiedziec co to jest. O innych zabezpieczeniach nie pisze ;k

Edytowane przez VDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zamknieciu drzwi nie mozna ich od srodka otworzyc ;) To juz wyprobowalem.

 

To naciśnij przycisk załączania alarmu dwa razy - wtedy zamykasz auto bez ryglowania od wewnątrz (najprościej zamknąć się samemu w aucie i otworzyć drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po kolei...

na obrazku z linka są zegary chyba od B5 ale w B6 jest podobnie. po lewej pełen po prawej 1/2. z tego co do tej pory napisałeś wnioskuję że masz pełen fis.

ja też miałem (i mam) pełen. nie mogłem wejść do menu mimo trzymania manetki. sprawa się rozwiązała po założeniu kierownicy multifunkcyjnej. wydaje mi się że jest to kwestia modułu komfortu (a może wersji zegarów??). jak mi przyślesz na PW VIN to sprawdzę co masz i co można z tym zrobić.

 

co do alarmu fabrycznego to najłatwiej sprawdzić naciskając 2 razy zamknięcie na pilocie (po 2-gim powinno być małe jęknięcie). jeśli nie to możesz zamknąć auto z pilota i otworzyć kluczykiem (zamek masz koło klamki pod zaślepką - ale to chyba wiesz...). po otwarciu powinien wyć na całego ;-)

 

swoją drogą ten fabryczny alarm to wielka Qpa i najlepiej w jak najkrótszym czasie założyć coś niefabrycznego z syreną która wyje a nie tylko udaje...

 

co do klawiatury to wypowiem się jak dasz zdjęcie (może być na PM). mój znajomy miał jakieś zabezpieczenie z klawiaturą okrągłą i 4-ma cyframi. zabezpieczenie było o tyle dobre że łączyło się radiowo z centralką (do klawiaturki tylko zasilanie szło) przez co potencjalny chętny na auto nie mógł dojść po przewodach gdzie jest zabezpieczenie założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasnosci - ten po prawej mam. Czyli u gory ikonki - np. otwarcie drzwi, pasy, na dole MFA. Inaczej mowiac 1/2 FIS. Oczywiscie zegary od B6 z temp i paliwomierzem na dole ;P

 

Odezwe sie na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla ścisłości:

 

1. Pełny FIS:

 

c902889010.jpg

 

 

2. 1/2 FIS:

 

c95646247.jpg

 

 

3. Wersja bez komputera:

 

bezo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek się uczy całe życie... nawet nie wiedziałem że jest 1/2 z i bez kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez kompa...
Ja też. To chyba wersja Basis minus. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna przerobic 1/2 fis na fis?? czy zwiekszy sie wtedy ilosc funkcji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna przerobic 1/2 fis na fis?? czy zwiekszy sie wtedy ilosc funkcji??

Musiał byś dołożyć moduł komfortu żeby było więcej funkcji

Jest to opisane np. tutaj http://furmanka.blogspot.com/2008/02/mk5-mfd-plus-hi-line-cluster.html

Tutaj też chyba była mowa o tym http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1742&page=7&highlight=mfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostrzeżenie 2: opisana poniżej procedura działa do roku modelowego 2006.

niestety moj passat to rok modelowy 2007 :/ wiec ten opis mi nie pomoze. Ktos sie orientuje jaka moze byc cena takiej przerobki?? i czy duzo z tym roboty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem duży fis w miejsce budzików bez żadnego kompa.

Nie mam jeszcze manetki ani kiery, więc nie moge nic przełączyć, mam tylko czas jazdy na 1 programie.

Orientuje się ktoś czy po otwarciu drzwi zawsze wyświetla się sedan czy może być też kombi (jak np w bmw 5)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie(Panie), a może komuś będzie się chciało przetłumaczyć wskazania MFD na nasz rodzimy język. Zdaję sobie sprawę, że to trochę roboty, ale dla takiego żółtodzioba jeżeli chodzi o języki obce to byłaby kapitalna sprawa. Bo ja np. poruszam się po menu raczej na czuja niż wiem co robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności