Skocz do zawartości
Gość VW misio

Bierze mi 100g oleju /1000 km ....

Rekomendowane odpowiedzi

-popieram!

poza tym nalezy chyba takze wspomniec ze Castrol Edge 5W30-507.00 jest olejem wytwarzajacym niewielkie ilosci popiolu podczas jego spalania (-bo przeciez olej zawsze jest spalany podczas pracy silnika spalinowego!), co z kolei ma bardzo istotny wplyw na zywotnosc DPF-a!

 

Ale to akurat nie jest żaden argument za castrolem bo każdy nowoczesny olej już taki jest. Liqui moly toptec 4100, 4200 itd to wszystko oleje low saps z aprobatami na dpfa z aprobatami do bmw i mercedesa z dpf itd. Oczywiście tak jak napisałeś zastosowanie oleju nie dla dpf czyli nie 'low saps' może znacznie skrócić żywotność dpf...

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to akurat nie jest żaden argument za castrolem bo każdy nowoczesny olej już taki jest. Liqui moly toptec 4100, 4200 itd to wszystko oleje low saps z aprobatami na dpfa z aprobatami do bmw i mercedesa z dpf itd. Oczywiście tak jak napisałeś zastosowanie oleju nie dla dpf czyli nie 'low saps' może znacznie skrócić żywotność dpf...

 

pozdrawiam

Maciek

 

-i tutaj sie z Toba takze zgadzam, Macku!

Ja nie twierdze ze KONIECZNY jest tutaj Castrol, jednak wazne jest, aby uwazac na "ilosc sadzy" w oleju, kiedy ma sie go uzywac do auta z DPF-em ;) ... !

Wczesniej jezdzilem 6 lat Mercedesem -C 200 Kompressor, a uzywalem w nim oleju Shell i bylem z niego bardzo zadowolony! -prawie zero zuzycia oleju :dobrze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopinam się do wątku gdyż nie mam uprawnień do założenia nowego.

 

Mam problem z silnikiem 1.9 BKC 250 tyś km

 

1. Dym zawsze z rana przy rozruchu (jak wiele mu podobnych) - 220 tyś km

2. Turbina pogwizdywała szczególnie przy niskich temperaturach - 230 tyś km

3. Zaczął brać 250 ml na 1000 km - 249 tyś km

4. Wysłałem turbo do regeneracji (Dynamica)

5. Za 2 dni poszło jakieś uszczelnienie zaczął dziwnie gwizdać przy wyższych obrotach

6. Odwiozłem samochód jakaś uszczelka naprawili

7. Po 1000 km od regeneracji znów dolałem 250 ml - 250 tyś km

8. Po czym po 4 dniach i 50 km ta sama sytuacja niski poziom oleju

9. Dolałem 250 ml i odwiozłem samochód do Dynamiki

10. Po sprawdzeniu na miejscu olej w dolocie więc pewnie puściło uszczelnienie na turbo

11. Wysłali do Łodzi na poprawę regeneracji

12. Dostaje telefon że turbina jest sprawna, że to coś innego

 

Co może być przyczyną wsysania takiej ilości oleju jeśli nie turbina?

 

Proszę o pomoc, jak pomyśle o pierścieniach to mnie finansowe ciarki przechodzą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przetestowałem swojego rumaka na autostradzie i dziś zauważyłem że mam mało oleju. Samochód sprowadzony z Włoch i nie wiem jaki olej jest zalany. Kupiłem Castrola Turbo Diesel 5w40 z normą VW 501.

Pytanie czy coś się może stać jeśli go doleje, a w silniku jest inny olej?

Kiedyś słyszałem że oleje syntetyczne można ze sobą mieszać.

Prośba o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej wymienić olej(jaki jest dedykowany do Twojego silnika to znajdziesz na tym forum) ? Masz wtedy pewność, że jest właściwy(zgodny z normą VW). Przywiozłeś auto z Włoch, nigdy nie masz pewności co poprzednik wlał i ile przejechał, a nalepkę na silniku można dowolnie zmieniać(wpisy w książce serwisowej zresztą też). Jeżeli stać Cię na konia to i uprząż też sobie kup.

A syntetyki można ze sobą mieszać ale moim zdaniem takie rozwiązanie stosować tylko w sytuacjach podbramkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na weekendzie 240 km od domu i jutro muszę wrócić do warszawy. Jakbym wcześniej zauważył problem to podjechałbym na wymianę oleju, ale w sobotę o 17 to każdy weekenduje.

 

---------- Dodano o 20:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:21 ----------

 

a na forum wyczytałem, że do silnika bez DPF ludzie leją taki olej co kupiłem. Tylko nie ma pewności jaki jest wlany i stąd pytanie

 

dzięki za potwierdzenie że mogę go dolać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnica że silniki 2.0 TDI biorą olej, dlatego tez VW zrobił sobie "dupochron" i przewidział norme 0,5L/1000 km (tak jest napisane w instrukcji serwisowej). Ja miałem takie doświadczenie jezdziłem na Castrolu EGE 5W30 i bral mi ok 1litra na 5000km (głównie w trasie) . Mam samochód bez DPF-a , teraz wymianilem olej na Millersa XFE-PD 5W40 (normy VW 505.00 VW 505.01) i bierze olej ale ok 60% mniej niz Castrola. Uważam że sa lepsze oleje od Castrola , ale każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jezeli malbym polecać marki to w pierwszej kolejnosci Liqui Moli (dosc drogi ) lub Millersa. Castrolem juz bym auta nie zalał, ale ilu ludzi tyle opini.

Życze małego poboru oleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję wymianę oleju i myslałem o motulu bo każdy zachwala, a ty co o nim myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuję wymianę oleju i myslałem o motulu bo każdy zachwala, a ty co o nim myślisz?

Nie miałem doświedczenia z "Motulem" więc nie wypowiem się na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planuję wymianę oleju i myslałem o motulu bo każdy zachwala, a ty co o nim myślisz?

 

no właśnie teraz zbliża mi się wymiana oleju i już 3 krotnie zalałem go Castrolem turbo edge 5 w 40 prze okres 15 tys km dolewam mu 1 litr. i zastanawiam się aby zalać mu motula ale teraz jakiego, ponoć na motule z rana na zimnym tak nie klekocze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul bardzo dobry olej, większośc osób które znam i dłubią w silnikach właśnie używają MOTUL'a Znajomi motocykliści również. Tylko trzeba bardzo uważać na podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o oleju Mobil 1 ESP 5W-30 oczywiście według normy 507.00? Miał ktoś jakieś doświadczenia z tym olejem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co myślicie o oleju Mobil 1 ESP 5W-30 oczywiście według normy 507.00? Miał ktoś jakieś doświadczenia z tym olejem?

 

Jak dla mnie to samo co Castrol.

 

kup sobie Motula od dłużeszego czasu leje go wszystkich swoich aut jakie miałem i jest :ok

Jak chcesz pewny olej pisz do kolegi Weso on ma na 100% ori oleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup sobie Motula od dłużeszego czasu leje go wszystkich swoich aut jakie miałem i jest

Jak chcesz pewny olej pisz do kolegi Weso on ma na 100% ori oleje

a jakiego motula lejesz do paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem od kolegi Weso Motula Specifica do VW,znaczna poprawa,wczesniej byl Castrol 5W30,znikal za często wiec zmienilem na Motula i nie żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Motula od Wesa. Po kupnie passka na 10kkm dolałem 1l Castola natomiast po wymianie oleju na Motul na 15kkm dolewam ok 0,6l i zdecydowanie ciszej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem oleju wejdzie sobie na stronę Motula zobaczyć jaki olej poleca do konkretnego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakiego motula lejesz do paska

 

motul 5w30 specyfic 504/507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
motul 5w30 specyfic 504/507

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na dzień dzisiejszy leje 5w40 castrola. i miałbym przejść na motul 5w30???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności