Skocz do zawartości
Lewy28

Błąd Airbag - pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Blad powstal w wyniku odpalenia silnika bez podlaczonego licznika. Posiadam interfejs diagnostyczny do zlacza OBD i moge skomunikowac sie z kazdym modulem w samochodzie oprocz Airbaga. Moje autko jest z 2001 roku i gdzies czytalem ze wlasnie w tych rocznikach bywaly problemy ze skomunikowaniem sie z modulem airbaga a czasem podczas samej proby sterownik ulegal uszkodzeniu. Moje pytanie brzmi czym moge usunac ten blad? Czy zakup specjalnego resetera dedykowanego specjalnie pod airbagi ma sens? Jestem elektronikiem lecz nie chce ingerowac w sam sterownik chcialbym to zrobic przez zlacze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

 

A jaki błąd wywala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki błąd wywala ?
i moge skomunikowac sie z kazdym modulem w samochodzie oprocz Airbaga
pewnie używasz kabelka z programem 311,2 ?? a to jest niestety za słabe.

już klonik połączy się bez problemu, lecz co najwyżej odczytasz błędy i może to zrobić najpierw.... odczytać co tam faktycznie się stało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 311.2 laczy sie z airbagiem i bledy tez kasuje trzeba tylko postepowac zgodnie z instrukcjami vagcom czyli jak poprosi o chwilowe wylaczrnie zaplonu to wylaczyc i po chwili wlaczyc u mnie zadzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie używasz kabelka z programem 311,2 ?? a to jest niestety za słabe.

już klonik połączy się bez problemu, lecz co najwyżej odczytasz błędy i może to zrobić najpierw.... odczytać co tam faktycznie się stało.

Pozdrawiam

 

Tak mam vaga 311.2 i niestety jak chce sie polaczyc z modulem airbaga to wywala mi komunikat ze nie mozna sie polaczyc i pyta czy sprobowac ponownie. Nie mam zadnych wiecej komunikatow typu wylacz i wlacz zaplon ponownie. Moze musze sprobowac zassac vaga z jakiegos innego serwera i wtedy sprobowac?

Dodam ze interfejs mam z firmy telewis.

W takim razie czy ten programik klonik bedzie wspolpracowal z moim interfejsem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klonik bedzie wspolpracowal z moim interfejsem?
niestety nie :( chodzi tu o "klon" kabla.
moj 311.2 laczy sie z airbagiem i bledy tez kasuje
wiem, że 311,2 powinien normalnie połączyć się ze sterownikiem, jednak kiedy w sterowniku występuje kilka błędów niektóre kable na 311,2 po prostu nie dają rady się połączyć, a jak się już połączą to wywala: "too many error" - zbyt dużo błędów, spotkałem się z tym kiedyś w module komfortu czy ABSie, wtdey właśnie inny "silny" kabelke (klon) bez problemu wchodzi w takie sterowniki.

Dlatego radzę koledze, by pogadał z kimś, kto mu to w/w fejsem sprawdzi ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Lewy28

klonik bedzie wspolpracowal z moim interfejsem?

 

niestety nie chodzi tu o "klon" kabla

 

Dobra wiec wszystko jasne w takim razie jaki interfejs bedzie na tyle "mocny" zebym sie z tym modulem polaczyl. Mieszkam w Anglii wiec pomoc raczej nie wchodzi w gre a jesli juz ktos pomoze to bedzie mnie to sporo kosztowac. Wole zakupic kabelek i zrobic to samemu. Po drugie jesli ktos posiada "pewny" schemacik kabelka to rowniez jestem zainteresowany. Jestem elektronikiem wiec zrobienie takiego interfejsu nie bedzie dla mnie stanowic problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do użytkownika rosiel, w podpisie ma UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo troche czasu i problem rozwiazalem sam. Wina tkwila po stronie softu jakiego uzywalem. Poslugiwalem sie wersja vaga 311-2. Teraz zainstalowalem vaga 409-1 i interfejs z airbagiem podlaczyl sie bez problemu i wykasowalem blad!

Najciekawsze w tym wszystkim jest to ze uzywajac vaga 311-2 moglem polaczyc i diagnozowac wszystkie moduly w samochodzie oprocz wyzej wspomnianego airbaga.

Dziekuje z pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minelo troche czasu i problem rozwiazalem sam. Wina tkwila po stronie softu jakiego uzywalem. Poslugiwalem sie wersja vaga 311-2. Teraz zainstalowalem vaga 409-1 i interfejs z airbagiem podlaczyl sie bez problemu i wykasowalem blad!

Najciekawsze w tym wszystkim jest to ze uzywajac vaga 311-2 moglem polaczyc i diagnozowac wszystkie moduly w samochodzie oprocz wyzej wspomnianego airbaga.

Dziekuje z pomoc. Pozdrawiam.

pewnie 311.2 nie jest w pełnej wersji/zarejestrowana i dlatego nie mogłeś się połączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności