Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana oleju i wszystkie 4 filtry + założenie osłony pod silnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem osłone przegubu lewego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umyłem i posprzątałem przed długą trasą :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadał w tryb awaryjny, wyczyściłem turbinę chodzi jak ta lala zero błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysprzątane w środku,umyte zewnątrz oraz nalepione forumowe wlepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyty o odkurzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim forumowiczą.... a ja sie stalem nie/szczesliwym posiadaczem passata a dokladnie to 2.8 v6 4motion w wersji usa z co ciekawe manualem :) i dzieki bogu!! :D

dopisalem NIE/szczesliwym bo to moj pierwszy passat i zobaczymy co to bedzie....

mam jeszcze nissana maxima j30 3.0 v6 po dosc mocnych modyfikacjach mechanicznych zrobionych przez siebie samego gdyz jestem mechanikiem to i lubie sie w takie bajery bawic typu tloki ze wzniosem, przerobki glowic etc...

cos wiecej o nowym nabytku.... jest to passat z 98 roku z przebiegiem 240tys na benzynie co wazne!! brak gazu! skrzynia manual jak juz wspominalem silnik 2.8 v6 (nie znam symbolu jeszcze) i tu pada moje pierwsze pytanie: czy w gamie 2.8 bywaly jakies "slabe" konstrukcyjnie czy tez mechanicznie jednostki?? na co musze zwrocic uwage w kazdym z tych silnikow gdyz nie znam symbolu jeszcze...

jaka jednostka z 2.8 ma slabe punkty?? mam wprawne ucho wiec wylapie jakies dziwne dzwieki z silnika i jak cos bedzie nie tak z jego praca... a moze byc tak ze ktorys z 2.8 ma jakies przypadlosci np. lekko falujace obroty jak np. w 1.6sr czym sie przejmowac a czym nie??

auto mialo w PL jednego wlasciciela... ja bede drugim. byl serwisowany w ASO jest podobno cale przednie zawieszenie wymienione co oczywiscie latwo sprawdzic bo auto jest jako trzecie u goscia w rodzinie wiec nowe wachacze latwo rozpoznac!

co ile wypada w tych silnikach rozrzad?? co 60/70/czy 80 tys km?

auto generalnie podobno bezwypadkowe... i wiem ze mozna to spr. po szczelinach itp i tez po punktach ustawczych elementow typu: blotniki, zawiasy drzwi czy tez skoble na slupkach, jak drzwi leza na karoserii i czy nie odstaja... lakierowalem kiedys samochody i bawilem sie w blacharke wiec takie rzeczy tez do strzalu poznam chyba ze jest naprawde perfekcyjnie zrobione a znam takich lakiernikow ze jest element lepiej zrobiony niz fabryczny!!

prosze o mozliwie jak najbardziej wyczerpujace rady odnosnie tego auta i modelu silnika..... za burze mozgow z gory serdecznie dziekuje :D

 

---------- Dodano o 21:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:56 ----------

 

Wysprzątane w środku,umyte zewnątrz oraz nalepione forumowe wlepy.

 

ja tez chce forumowe wlepy jak juz sie mam bujac passkiem... :D gdzie je moge wyczarowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rana wymieniłem postojówki z LEDów na zwykłe W5W, a po pracy śmignąłem na coroczny przegląd ;) Na przeglądzie miły pan diagnosta stwierdził, że moje bixenony Hella to "chinki" i mocno przy tym obstawał... :sciana (10 minut argumentowania, że jednak tak nie jest...) Po pozytywnym przebadaniu w nagrodę zatankowany do pełna, a na koniec umyty z zewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ogumienie w wulkanizacji, z opon zimowych continental, na opony letnie alpiner :) zatankowałem do pełna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce forumowe wlepy jak juz sie mam bujac passkiem... gdzie je moge wyczarowac??

Wystarczy w szukajkę wpisać wlepy forumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona jedna z gum wahacza bo była zerwana , umyty , posprzątany , zatankowany , zamontowane dodatkowe oświetlenie bagażnika w postaci LED-ów . Bajera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowany pod sam korek :D tylko cena 6.28 :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchany w trakcie pogoni za audikiem a4 afn ;) I do pełna gnojówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyczyściłem bo brudny był aż strach :) w trakcie odkurzania rozwaliłem pendrive jak :rotfl: a wczorajszego dnia ojciec przyhaczył dokładką zderzaka o krawężnik praktycznie cała się połamała :D potem ja przypadkiem wyrwałem klamkę od schowka także same grube mody ostatnio :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem 2 żarówki stopu bo się przepaliły no wyłącznik stopu bo krzaczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema wszystkim forumowiczą.... a ja sie stalem nie/szczesliwym posiadaczem passata a dokladnie to 2.8 v6 4motion w wersji usa z co ciekawe manualem :) i dzieki bogu!! :D

dopisalem NIE/szczesliwym bo to moj pierwszy passat i zobaczymy co to bedzie....

mam jeszcze nissana maxima j30 3.0 v6 po dosc mocnych modyfikacjach mechanicznych zrobionych przez siebie samego gdyz jestem mechanikiem to i lubie sie w takie bajery bawic typu tloki ze wzniosem, przerobki glowic etc...

cos wiecej o nowym nabytku.... jest to passat z 98 roku z przebiegiem 240tys na benzynie co wazne!! brak gazu! skrzynia manual jak juz wspominalem silnik 2.8 v6 (nie znam symbolu jeszcze) i tu pada moje pierwsze pytanie: czy w gamie 2.8 bywaly jakies "slabe" konstrukcyjnie czy tez mechanicznie jednostki?? na co musze zwrocic uwage w kazdym z tych silnikow gdyz nie znam symbolu jeszcze...

jaka jednostka z 2.8 ma slabe punkty?? mam wprawne ucho wiec wylapie jakies dziwne dzwieki z silnika i jak cos bedzie nie tak z jego praca... a moze byc tak ze ktorys z 2.8 ma jakies przypadlosci np. lekko falujace obroty jak np. w 1.6sr czym sie przejmowac a czym nie??

auto mialo w PL jednego wlasciciela... ja bede drugim. byl serwisowany w ASO jest podobno cale przednie zawieszenie wymienione co oczywiscie latwo sprawdzic bo auto jest jako trzecie u goscia w rodzinie wiec nowe wachacze latwo rozpoznac!

co ile wypada w tych silnikach rozrzad?? co 60/70/czy 80 tys km?

auto generalnie podobno bezwypadkowe... i wiem ze mozna to spr. po szczelinach itp i tez po punktach ustawczych elementow typu: blotniki, zawiasy drzwi czy tez skoble na slupkach, jak drzwi leza na karoserii i czy nie odstaja... lakierowalem kiedys samochody i bawilem sie w blacharke wiec takie rzeczy tez do strzalu poznam chyba ze jest naprawde perfekcyjnie zrobione a znam takich lakiernikow ze jest element lepiej zrobiony niz fabryczny!!

prosze o mozliwie jak najbardziej wyczerpujace rady odnosnie tego auta i modelu silnika..... za burze mozgow z gory serdecznie dziekuje :D

 

---------- Dodano o 21:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:56 ----------

 

 

ja tez chce forumowe wlepy jak juz sie mam bujac passkiem... :D gdzie je moge wyczarowac??

 

wlepy w gadżetach,a z resztątroche popłynąłeś...nie ten dział :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawitało lato 17" :jupi wreszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności