Skocz do zawartości
Dj_Mumin

Zmiana kolorów Unidena i wskaźnika gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj założyłem instalację gazową.

 

Wszystko oczywiście mi się podoba, ale jest mały szczegół: wskaźnik poziomu gazu - świeci na zielono i tylko rezerwa na czerwono. W związku z tym, że zdecydowana większość podświetlania w pasku jest czerwono-niebieska dobrze byłoby jakimś sposobem zmienić kolor zielony na jeden z nich.

 

dsc00417lhd.jpg

 

Ta sama sytuacja jest z wyświetlaczem Unidena 520Xl.

 

Wiem, że najlepiej byłoby zmienić diody i wyświetlacz ale na instalkę mam jeszcze 2 lata gwarancji i nie chciałbym rykować jej utraty przez rozbieranie wskaźnika.

Myślę, że byłby też problem ze zmianą wyświetlacza w CB.

 

Dlatego wymyśliłem, że może w jakiś estetyczny sposób nakleić folię w kolorze np. niebieskim :confused: nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Na allegro znalazłem np.http://www.allegro.pl/item712891051_paspart_folia_samoprzylepna_60_kolorow.html

 

Pytanie: czy jest szansa na powodzenie czy szkoda się w to bawić a skoro próbować to jaki kolor Waszym zdaniem byłby najlepszy :638:

A może ktoś już próbował takich sztuk - niech opisze rezultat.

 

Pozdr. Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko wymiana diod w tym przypadku przyniesie odpowedni efekt... Folia to szkoda zachodu.

 

Ja bym zabral sie za wskaznik, na pewno sa tam diody smd bo led 3mm wydaje sie byc wiekszy... Moze warto kupic nowy badz uzywany taki wskaznik i na nim robic testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego wymyśliłem, że może w jakiś estetyczny sposób nakleić folię w kolorze np. niebieskim nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Na allegro znalazłem np.http://www.allegro.pl/item712891051_...0_kolorow.html

Tak gwoli ścisłości, to ta folia przepuszcza światło? Może lepiej zadzwoń i się upewnij, bo nakleisz i się okaże, że podświetlenie może i w kolorze ale za to ledwo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady -> jak coś ciekawego wykombinuje to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności