Skocz do zawartości
conquer

Wkładka zamka w podłokietniku (tył) - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś z was wymieniał wkładkę zamka w przegrodzie podłokietnika z tyłu, takie same wkładki są w oparciach tylnych i w schowku. Nie wiem jak wyciągnąć wkładkę tego zamka, potrzebuje wymienić ja na nową. Macie jakieś doświadczenie w ich wyciąganiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się z nią dzieje że musisz wymienić? ciężko będzie dobrać taką która ci będzie do kluczyka pasować (na prawdę sporo kombinacji mimo tego że mniej kluczyka wchodzi)...

rozbierałem kiedyś tą wkładkę i zdaje się ma zawleczkę blokującą od drugiej strony. sprawdzę jak to wygląda ale rozbierał nie będę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłem podłokietnik i musiałem go wymienić. Mam stary podłokietnik ze starym zamkiem do którego pasuje klucz oryginalny. W podłokietniku, który kupiłem jest wkładka do której pasuje jakiś inny klucz dlatego chciałem zamienić wkładki. Podłokietnik jest podatny na uszkodzenie - jeśli ciągniesz za materiałowy uchwyt, aby go otworzyć - blokuje się czasem w górnej części - opiera się wtedy o otwarcie schowka w podłokietniku, jak za mocno pociągniesz pęka uchwyt którym otwierasz schowek. Jak pęknie ten uchwyt nie da się wyciągnąć podłokietnika z kanapy. Element występuje jako całość - cały podłokietnik. Dlatego trzeba go wymienić nawet z przegrodą z zamkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem twój post w innym temacie. obejrzę i dam znać. nie obiecuję że dziś ale na pewno max na sobotę będziesz miał info jak i co.

na razie zobacz jak to w etce wygląda...

bebenek.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak udało się coś ustalić? Oglądałem tą wkładkę i nie mam pojęcia jak sie do niej zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam pboblem kupilem auto z uszkodzonym podlokietnikiem jest tak ze wylamany mam ten zatrzask ktory zamyka otwierana gorna czesc podlokietnika z tylu i sadze ze trza bedzie calosc wymienic bo jest problem z opuszczeniem calego podlokietnika bo gorna czesc nie opuszca sie i blokuje opuszczenie calosci Da sie tozrobic jak wepchne palce i pociagne calosc ale to malo wygdone :636: a caly nowy pewnie kosztuje ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym poście na ten temat, podłokietnik kosztuje w ASO około 580 zł (czarny), na allegro można kupić całą kanapę za ok 300 zł. Najlepsze jak pytałem w ASO - to mieli dostępne od ręki 2 sztuki - wiadomo o czym to świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyglądałem się.

wkładka jest wciskana. tzn na tej rurce jest coś jak nacięcie w którym się opiera elastyczny plastik. w blokadzie oparcia są 4 takie zaczepy na wkładkę.

nie jestem pewien jak jest w podłokietniku bo nie rozebrałem do końca. za to trochę obejrzałem całość. w pliku który załączyłem widać element oznaczony nr 31. po moich oględzinach wynika że składa się on z 2 części (lub na rysunku nie ma 2-giej). całość nie jest ani ześrubowana ani sklejona tylko na zatrzaski.

jak macie stary podłokietnik to najlepiej rozebrać najpierw ten żeby zobaczyć jak idą zatrzaski (ja rozpiąłem tylko 3 a reszta stawiała już spory opór więc dalej nie ciągnąłem). od środka powinien być już łatwy dostęp do wkładki (widziałem ją przez szczelinę).

mam nadzieję że conieco pomogłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w weekend będę coś myślał w tym temacie, po prostu rozpruje stary podłokietnik i będę coś kombinował. Dzięki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem... daj znać jak ci poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności