Skocz do zawartości
mysterx

Reaktywacja vag-com 704.1 step by step

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pogrążonych w żalu po nieodżałowanej pamięci interfejsie HEX-CAN 704.1 !!!

 

Nie wiem czy coś takiego było tu na forum, ale podczas poszukiwań zupełnie w innej kwestii, wynalazłem procedurę naprawy uwalonego Hex-CAN-a 704.1 i nowszych (podobno)!

Niestety (a może na szczeęście) nie posiadam uwalonego Hex-Can-a, tak wiec nie mogę zweryfikować tej procedury, ale mogę ja przytoczyć z pewnego forum.

Niezbędne linki z softem i wsadami:

http://www.fileshare.ro/1231925811.92

http://www.fileshare.ro/1231985377.28 - 805.0

http://www.fileshare.ro/1231990341.12 - 812.4

http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%202.04.16%20WHQ%20Certified.zip - ftdi drivers

 

Na wstępie ostrzeżenie – aby nie kombinować i nie uaktualniać posiadanych kabli (tylko ratunek)::mad:

All the above instructions work for VCDS 805.0 and 812.4 if you have the .ept file for it to program with mprog 2.8 not newer.

For cloned interface 812.4 to work set the date of your pc before april 2009 to be recognised.

+WARNING+

If you had 704.1 interface recover with 704.1

If you had 805.0 or 805.1 interface recover with 805.0

If you had 812.4 interface recover with 812.

why?

because all of them have of different chips or different firmware versions 1.78 of 1.79(for 812.4) stored

 

Tyle dla tych co by chcieli więcej niż mogą mieć!!!!

 

A teraz przepis na ciasteczko HEX-CAN:

Step1: Please ensure that you have installed the VAG-COM software.

 

Step2: Plug your disabled cable to the USB. There maybe be a pop-up window to indicate you to install the driver, for damaged cable, let it be, skip it.

 

Step3: Right click "my computer", select " hardware", then "device manager", then "Other device", the " USB device".

 

Step4: Right click "USB device", select "properties", select " detail", there will be a line information displayed. VID_xxxx & PID_xxxx, please write down the 4 letters or number for VID and PID.

 

Step5: Unplug the cable, select"RT-USB.inf or VAGUSB.inf" in installation folder ex: "c:\ross-tech\vag-com\"

 

Step6: In item [RossTechHw], please add one more line as " %USB\VID_xxxx&PID_xxxx.DeviceDesc%=RT-USB,USB\VID_xxxx&PID_xxxx", please ensure the four number or alphabets are the same as the ones you write down in step 4.

 

Step7: In the end of the text, add one more line as " USB\VID_xxxx&PID_xxxx.DeviceDesc="VAG-COM Compatible USB Interface", the four numbers or alphabets are also the same as the ones you write down in step4.

 

Step8: Save "RT-USB.inf" file and then exit.

 

Step9: Unplug the cable, and then plug the cable to the USB port. System will indication found new hardware, and will pop up window for driver update. If do not have the pop up window, let it be, Right click "my computer", select " hardware", then "device manager", then "Other device", then right click "USB device", select update drive.

 

Step10: Let the driver point to installation folder ex: "c:\ross-tech\vag-com\"

 

Step11: System will search the drive for several seconds, then it will indicate that find the driver and then install it.

 

Step12: Open the software "vidpidfix.exe" i sent you. Click "search", there will be indication two lines of information. First " found one device", second "0".

 

Step13: Click "0", then click "open", the information will be displayed in he blank dialogue. Click "write default EE data", if success, there will be a pop up information " wirte successful". Then click "ok" and exit.

 

Step14: Unplug cable and then plug cable.

 

Step15: Just as the step 10, update the drive and let the file point to installation folder ex: "c:\ross-tech\vag-com\". There will be a indictaion information that it install completrly.

 

step16: Open the file" Mprog2.8_setup.exe". Click" device" and then"scan", if above steps are all well done, there will be information " find one device".

 

Step17: Use Mprog2.8.exe to open file " genius vag com ept.ept" . Then click "erase", if succeed, there will be a information " successful", and then click " program" , if succeed, there will be a informtion " Programmed Serial Number : Disabled "

 

Step18: Your computer can recognize the cable now and your cable is ready to use.

 

Na koniec link do całego przepisu:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=768819

 

Miłej pracy i wielu „zadowolonych” interfejsów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dooooooooobre :]:P. Pytanie tylko czy to podchodzi pod kategorię łamania prawa licencyjnego czy nie ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prosta procedura dotycząca reanimacji tylko i wyłącznie tzw. FTDI, czyli elementu odpowiedzialnego za rozpoznawanie interfejsu przez VAG-COM lub VCDS jako dedykowanego kabla. Usterki po aktualizacji "siedzą" zwykle głębiej. Sprawa komunikacji nie zamyka się tylko na tym skrawku eproma, jest tego zdecydowanie więcej. Ale na początek zabaw w naprawę może "pomoże". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Prosty i skuteczny ,jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proóbuje reanimować mojego kabelka.... przestał działać bo próbie wpiecia go do Peugeota 407...... nie sądziłem że może to cos spowodować......

Niestety od tamtego dnia po wpięciu do USB widzi tylko jakieś urządzenie ale gdy podaje mu stery nic nie widzi......(był INTERFEJS ROSS-TECH teraz jest nieznane urządzenie USB)

Zacząłem tą metodą robic i wszystko super tylko utknęło na etapie 12....

 

ten plik "vidpidfix.exe" nie chce odplić wywala jakiś błąd

 

"ERROR: Can't load FT8u245.dll" znaczy sie czegoś mu brakuje...

i po chwili drugi komunikat

"You must enter Device Description or Serial Number"

 

Tak tylko gdzie i co dokładnie wpisać.... ma ktoś pojęcie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cva

No musze was zmartwic ,dwa razy udalo mi sie postawic na nogi twoim sposobem ,trzeci raz zrobilem swoim sposobem ale i on zawiodl po drugim polaczeniu z samochodem wysypal sie i teraz zadna metoda nie dziala ,po swietach bede probowal zaprogramowac pamiec atmega 162 ,jezeli mialby ktos wsady w wer pl to bardzo prosze na pw o wyniku poinforuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cristianku

jak ktos by nie potrafil sam robic ta procedura , to ja moge zrobic dla was, zrobilem juz duzo taki kabelkow.

 

mam rownierz procedura reanimacij dla op-com ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To opublikuj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wsady nie zadzialaly .przy programowaniu niby wszysto ok ale po podlaczeniu do samochodu nie wykrywa fejsu ,gdyby mial ktos wsady to bardzo prosze na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności