Skocz do zawartości
ptasior127

[B3,2,0 16V A9]Silnik nie odpala iskra jest paliwo jest

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa jak kręci iskra jest i ciśnienie paliwa to inmobilaizer co niby odcina ???? 16V to zajebisty motorek jak każdy inny z VW jak wszystko w nim działa a odradzają ludzie którzy go nigdy nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli ma się cierpliwość i dba o niego, to silnik odwdzięcza się pięknie nam. Niestety dużo ludzi zaniedbuje je i dlatego potem wychodzą takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejność zapłonu 1-3-4-2 od rozrządu...

Może te zdjęcia pomogą?

silnik 1a.JPG

silnik 2a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co to jest TPS bo muszę to podłączyć przy montażu lpg.

 

 

Grześko Dzięki za foto.przewody mam juz podłączone tak jak na nich ale nadal kich możne jutro założę lpg i po próbuje na nim odpalić

Edytowane przez ptasior127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tps to w 9A swith na przepustnicy podepnij do środkowego kabka w wtyczce lub zobacz który był przecięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem dzisiaj wtryski główne zakręciłem rozrusznikiem i nic odkręciłem wtrysk zakręciłem rozrusznikiem i nic w ogóle nie podało paliwa czyli chyba rozdzielacz albo pompa padła. zaraz będę próbował sprawdzić pompę w/g testy wydajności.

 

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

 

Chyba coś zle rrobiłem bo w 30 s natłoczyła mi 1,5 l:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz rozdzielacz wtrysku jak ci kichną w ssący czy tej blachy nie pogieło ostatnio kumpel kupił rozdzielacz i na etelinie ładnie mu zagadał przełączył na lpg kich i po rozdzielaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha jest od przepływomierza wiec w sumie nie ma nic do rozdzielacza.Wydaje mi sie ze na rozdzielacz podawane jest za małe napięcie mógł by ktoś sprawdzić u siebie u mnie jest około 4,4V jak zacznę kręcić silnikiem to spada do 1 z groszem.

 

Edytowane przez ptasior127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec wymieniłem rozdzielacz paliwa na inny wtryski zaczęły podawać paliwo. Przestawiłem zapłon inaczej niż powinno byc wg znaków i autko zaczęło palić tyle ze chodziło strasznie dziwnie.Zmieniłem rozdzielacz z powrotem na ten który był i auto chodzi normalnie trochę zalewa sie jeszcze przy ostrym dodaniu gazu.Czy coś jeszcze moze być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sie robi tzn gdzie kręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłączyć wtrysk rozruchowy ,ja mam cały czas problem na pb bo mi komp go nie wyłancza i leje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój problem to odpalenie zimnego silnika na pb, bo na gazie odpala.Gdy odpale na gazie ( chociaż w mrozach bardzo cieżko odpala) i przełącze na pb to chodzi,i jak go zgasze, i odpalam na pb to wtedy odpali.ale z pierwszego odpalenia na pb moge pomażyc!!! wydaje mi się żę go zalewa jak go męczę na pb. O co mu chodzi? Jak sprawdzić wtrysk rozruchowy czy jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcasz go i przekręcając (na moment) kluczyk sprawdzasz czy daje ładną mgiełkę, czy leje. Mój też kiedyś na zimno nie palił, a winnym był urwany kabelek przy rozdzielaczu paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności