Skocz do zawartości
topek

Rodzaje uchwytow anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam antenę Sirio 145 ML na magnesie ale chce ją zamontowac na stałe, takie mocowanie wytrzyma z tą antenką - gdzieś tak do 150-160km/h ?

Wytrzyma nawet z Santiago 1200 200km/h . Sprawdzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na pasu, na relingu fajny uchwyt. Mały, zgrabny i stabilny. Wyglądało tak, że gość wkręcił zaostrzoną śrubę w reling, wyglądało jakby łapał masę. Wie Ktoś z czego są relingi i czy pod warstwą tworzywa mają coś metalicznego połączonego z masą ?. Teraz mam (4 lata) Willsona 100 na magnesie (silnym) ale chcę coś 145 na stabilnym uchwycie. Dorobiłem się już kilku rysek. Są antenki w dziurkę po radiowej. Radio, GSM, CB ale jak to działa to nie mam pojęcia. Koszt ok. 200 zł. http://www.allegro.pl/item1026738952_cb_antena_sirio_triflex_cb_fm_gsm_hurtownia.html

Edytowane przez Paluch64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo się wkręty spiłowuje

Teraz to już wiem ale niestety kiedy zakładałem ten uchwyt po raz pierwszy nie myślałem ze tak się może stać. "Mądry polak po szkodzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie jaki uchwyt do anteny (około 1,4-1,6m) możecie mi polecić?

Chodzi o uchwyt na bagażnik do sedana - tylko taki, który nie zniszczyłby mi lakieru. Wyczytałem na forum, że SF-40 nie nadaje się do naszych samochodów :/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie jaki uchwyt do anteny (około 1,4-1,6m) możecie mi polecić?

Chodzi o uchwyt na bagażnik do sedana - tylko taki, który nie zniszczyłby mi lakieru. Wyczytałem na forum, że SF-40 nie nadaje się do naszych samochodów :/

 

pozdrawiam

 

Czytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6797&highlight=jaki+uchwyt+anteny :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem na forum, że SF-40 nie nadaje się do naszych samochodów

SF 40 nie nadaje się do żadnych samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To to samo co SF-40. Najlepszym wyjściem będzie chyba magnes, ja nastepnym razem już nie będę się bawił w uchwyty tylko postawie ma magnes, przynajmniej nie będzie problemu z cieknącą wodą do bagażnika. Jak będziesz miał mocny magnes to i przy prędkościach przekraczających 200km/h nie powinno być żadnych problemów z utrzymaniem anteny na aucie.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na taki uchwyt to pamiętaj o tym co pisał wcześniej kolega

 

kuczlaw

 

cytuje:

 

"Bo się wkręty spiłowuje, Najpierw wkręcasz żeby się tylko przebić ale nie do końca, wykręcasz, piłujesz i wkręcasz do końca. Sprawdzone na własnym lakierze"

Edytowane przez sobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki uchwyt do anteny (około 1,4-1,6m) możecie mi polecić?

Już tutaj wcześniej omawiany uchwyt http://www.allegro.pl/item1036036704_uchwyt_na_klape_u_101_gniazdo_pl_wtyk_uc1.html

 

Dobrze się trzyma, ma podkładki pod śruby jak i jest dobra podkładka na samym uchwycie, żeby nie rysował lakieru.

Lub drugi też bdb. http://www.allegro.pl/item1034554943_cb_uchwyt_na_klape_alan_sp_s_inox_nowy_f_ra_vat.html

Obydwa miałem na klapie i spustoszeń żaden nie pozostawił.Gorzej już z SF-40 wyszło, no ale cóż.. też mam dwa cycki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska w sedanie antene chce zamontowac z boku tylnej klapy dlatego myslę ze statyw SF 40 bedzie najlepsza. Jaka antene polecacie do tego statywu? Z tego co się doczytalem to dobre sa chyba SIRIOS potrzeba mi w miare tania a dobra. No i jakies dobre radyjko. Wiem ze na forum jest mase porownan zestawien ale szczerze gubie się w tym już i dlatego potrzeba mi indywidualnej pomocy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam paska w sedanie antene chce zamontowac z boku tylnej klapy dlatego myslę ze statyw SF 40 bedzie najlepsza. Jaka antene polecacie do tego statywu? Z tego co się doczytalem to dobre sa chyba SIRIOS potrzeba mi w miare tania a dobra. No i jakies dobre radyjko. Wiem ze na forum jest mase porownan zestawien ale szczerze gubie się w tym już i dlatego potrzeba mi indywidualnej pomocy;)

 

Jeżeli chodzi o anteny,zerknij tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12600&highlight=jaka+antena a tego badziewnego uchwytu nie polecam...Chyba że chcesz mieć wgniecenia po śrubkach.Przerabiałem to u siebie-szybko poleciał do kosza :D Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslę ze statyw SF 40 bedzie najlepsza.

Źle myślisz... Może i ładnie wygląda ale robi niezłe spustoszenie (jest o tym w tym wątku - przeczytaj go dokładnie).

Jaka antene polecacie do tego statywu?

Zapoznaj sie z wątkiem Ranking anten do CB

No i jakies dobre radyjko.

Wątek Jakie CB/trudny wybór

 

A tutaj proszę bez Offtopa :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i ładnie wygląda ale robi niezłe spustoszenie (jest o tym w tym wątku - przeczytaj go dokładnie).

 

Ale jest na niego sposób żeby nie było wybrzuszeń po imbusikach ;) Pisałem kilka razy jak to zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o magnes to żeby uniknąć odbarwień lakieru i rys to czy wystarczy sama naklejka pod magnes? czy łatwo się ja odkleja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o magnes to żeby uniknąć odbarwień lakieru i rys to czy wystarczy sama naklejka pod magnes? czy łatwo się ja odkleja?

 

Przywal grubszą folię bezbarwną i będzie ok.Zresztą wszystko co przykleisz lub przymocujesz pod antenę i tak będzie niezbyt dobrze wpływało po dłuższym czasie na lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Patryk.Wiem coś o tym.Miałem naklejkę bezbarwną i do teraz nie umie zmyć kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gumową podkładkę pod magnesem i nic się nie rysuje i nie odbarwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość codesign

Jako że nie mogę utworzyć nowego tematu podłączam się pod ten,

Możecie polecić jakiś uchwyt pod antenę do B6 Variant?

Antena to Sirio Performer 5000, nie czy zamontować na relingu, czy jakoś przykręcić do klapy? jakoś mało zdjęć i opisów dla tego konkretnego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności