Skocz do zawartości
adast

Wysokie spalanie VW B5 stag 300 - MAPY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze spalaniem LPG w VW b5

w cyklu mieszanym spalanie 15-16 litrów LPG

gazownik twierdzi że powinno być OK

bo do gazownika który to zakładał i ustawiał mam 80 km w jedną stronę więc nie usmiecha mi się trzeci raz tam jechać

VW b5 Passat silnik 1.8 20v- 125KM ten zwykły bez turbo

rozmawiałem z gościem co był na regulacji z takim samym silnikiem i twierdzi że jemu gazu spala max 12 po mieście po trasie 8 - 9 czy jest to mozliwe ??

 

co dalej z tym robić ?

 

z góry dzięki

 

Pozdrawiam

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lambda to chyba nie jest podpięta,lub leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę duży ten mnożnik - może dysze ciut przy małe.

zastanawia mnie też dlaczego nie ma do końca mapy gazowej , czyżby na końcu to już na benzynie śmigał ??

skoro są waldemary to jest też pewnie alaska i ot problem gotowy.

niska temp gazu - to też może być problem .

poprosimy fotki spod maski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian skoro jest alaska to by nie wyrabiał i miał za ubogo,czyli spalanie byłoby w normie.Chyba że leje za ostro i szło by w wydech.Nic nie wspomina o szarpaniu,strzałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ubogo to możliwe bo spore czasy wtrysku , ale co dalej to nie mam inwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarpania nie ma

jeżdzi bardzo dobrze ale spalanie troche za wysokie i to LATEM a co będzie Zimą ?? :-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szarpania nie ma

jeżdzi bardzo dobrze ale spalanie troche za wysokie i to LATEM a co będzie Zimą ?? :-((

sprawdzałeś może VAG czy są jakieś błędy ?

może idzie w trybie awaryjnym a wtedy mapa PB "teoretyczna" i może palić więcej

15-16 to trochę dużo .. ale oczywiście wykonalne po i mieście

u mnie 1.8t a po mieście z klimą ok. 13-14 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG nie wykrywa żadnego błędu

znachor od VW twierdzi że jest idealnie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak autokalibracja bez problemu

błędów zero

po drobnych korekcjach wyszło coś takiego

 

24081.jpg

 

 

czy takie ustawienia mogą być ??

czy takie ustawienia gwarantują mniejsze spalanie ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc dzisiaj było tak

40 km trasa + 60 km miasto w tym 15 minut korek na A4 z klimą = spalanie wyszło 13-13,a5 litra lpg na 100 km

 

czy to dobry wynik przy takich ustawieniach ??

cykl mieszany z przewagą miasto

 

mieszany.jpg

 

odchyłka

 

odchylka.jpg

 

ta sama mapa cykl TRASA

 

trasa_mapa.jpg

 

czy coś przestawiać ??

Edytowane przez adast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Udalo sie cos zdzialac? mam takiego samego passata z 1999r 1,8 128km i pali mi 15-16 w miesicie w trasie 14 gazu instalacja stag 300 nie wiem co poczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja mam Passata 1.8T AWT z 2002r i spalanie mam na poziomie 13-14 litrów z dosyć ciężką nogą, na trasie pali niecałe 10l.

Czy zawsze tankujesz na tej samej stacji, ja kiedyś zatankowałem gaz na Orlenie na trasie i mimo że spalanie na komputerze wyszło mi ok 8litrów czyli powinno być ok 10 gazu to samochód spalił mi ponad 15 litrów.

Wtryski które masz zainstalowane są wolne i kiepskie, napisz jaki masz parownik?

A może poprostu skoro jeździsz na gazie to masz nagle cięższą noge? :) u mnie tak było.

Jesli chodzi o końcowe ustawienia mapy to sa OK.

Ja mam mape paliwa zablokowana, nie ulega zmianie podczas jazdy na benzynie.

Sprawdź działanie sondy lambda, bo stag 300 nie bierze pod uwage działania sondy lambda, a jak masz uwalona sonde to będzie więcej palił. Sprawdź ile pali na benzynie?

Edytowane przez 14051985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sonda padnięta, albo nie podpięta pod Staga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem gdzie zakładałes gaz ale ja bym Ci doradzil podjechac do Seby do Zbrosławic. jak cos to pisz na PW to dam namiary. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam ten sam silnik 1.8 adr i mam instalke stag 300 ,autko w trasie pali mi od 7-9l przy 100/120km/h ,w miescie miedzy 10-13 l max ,i lepszego spalania sie chyba nie da osiągnąć :) jestem swieżo po regeneracji "waldemarów" i ustawieniach instalki ,jestem zadowolony ogólnie autko ładnie jezdzi ,kolego adast tak jak koledzy wyżej piszą sprawdz sonde lambde bo twoje spalanie jest za wysokie albo masz za ciężką noge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Stag nie musi widziec sondy !!! jego ineresuja czasy wtrysku !!! sprawdzic czasy wtrysku na benzynie i nagazie MUSZA byc takie same !!!! reguluje sie to opuszczajac lub podnoszac mnoznik !!! wielkosc dusz do passat 1,8 20v to 2mm czum wieksze spalanie tez bedzie wieksze i cisnienie na reduktorze 1,10 moze buc ALASKA to nie ma wplywu na spalanie taki passat w miescie pali 12l na trasie od 8 do 10l Auto Gaz Serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo ...

 

nie wiem czy to ważne .... nie znam się na LPG ale widzę z tych screenów ze u siebie mam ( STAG 300) czas wtrysku na poziomie 2.4 lub 2.8 nie pamiętam dokładnie ale tyle udało mi się ... podejrzeć ... czy to dobrze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reguluje sie to opuszczajac lub podnoszac mnoznik !!! wielkosc dusz do passat 1,8 20v to 2mm czum wieksze spalanie tez bedzie wieksze i cisnienie na reduktorze 1,10 moze buc ALASKA to nie ma wplywu na spalanie

Tylko trzeba było jeszcze wytłumaczyć w jaki sposób się go uzyskuje i z czego wynika ile on ma wynosić.Odnosząc się do zachwalanego reduktora Alaska,oraz stwierdzenia ze sondy nie muszą być podłączane,to z całą odpowiedzialnością za swoje słowa -w życiu bym nikomu nie polecił zakładu w którym pracujesz bądz jestes właścicielem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać. Wszyscy mają Alaski i waldemary i mimo dobrej mapy spalanie chore.

Było już masę postów odnośnie tego - wtryski te leją jak chcą , a pojęcie precyzji nie występuje.

Odżałować 370 pln , kupić matrixy hd344 i cieszyć się jazdą. Oczywiście o reduktorze nie wspominając - Alaska ledwo ciągnie stu konną Vectre.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra karol 27 a jak wytłumaczysz spalanie vectry 2.0 16v na reduktorze alaska i listwie valtek 8l/100km srednio max miasto 10l/100km i jazda bez przegladu 60000km bez żadnej awari i oczywiscie na nie podłączonej sondzie !!! i gdzie jest twoja teoria??? to jak bym podłączył sonde bedzie paliła 5 l/100km ??? teoria i słowa nie zawsze idzie w parze z praktyką !!! Auto Gaz Serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności