Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

i jakoś to tam sobie pyka

właśnie pyka ale nie ma pierd....nięcia:D

zapewniam, że ten sprzęt, który zaprezentowałem wyżej takowe bummm będzie i w miarę ok.

Wszystko zależy jakim budżetem dysponujesz, bo przy odpowiedniej wiedzy co do sprzętu i trochę kasy można coś ciekawego kupić, bo ten piżdzing(peiying) to Ci się nie udał;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten peiying (c***ong) to tak na początek był kupiony, żeby tylko coś pykało bo raz i budżetu nie było jak widać po cenie a i głośniki niskotonowe w aucie mam już dojechane ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głośniki niskotonowe w aucie mam już dojechane ;D

za mocno dawałeś volumie:D też mi pierdziały i dlatego zacząłem cała zabawę w ca w passacie, która jak narazie nie ma końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wlasnie nie, takiego kupilem wszystkie glosniki popekane membrany ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów!

Mam pytanie co sądzicie o takim zestawie:

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-jb...945699854.html

http://allegro.pl/carpower-hpb-1502-...944610838.html

Czy będzie to dobrze grało? Czy potrzebny będzie do tego kondensator czy może nie koniecznie?

Może podawać również swoje typu skrzynek, jestem otwarty na propozycję

 

Osobiście nie polecam tej konfiguracji ...

Jeśli chodzi o kondensator to zazwyczaj stosuje się go (1F) na każde 500 W mocy nominalnej - czyli w twoim przypadku będzie zbędny.

Ze swojej strony mogę polecić ci takie rozwiązanie:

 

Wzmak:

GROUND ZERO GZTA 2155 X

 

Sub w wersji Closed i Br - w zależności od rodzaju słuchanej przez ciebie muzyki:

Rockford Punch P1s4-12

Rockford Punch P1s4-12

 

I z pewnością będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też ciekawa kombinacja ;) a w sumie dlaczego zależy to od muzyki czy jest closed czy br? Bo jedyne co odczułem słuchając na obu rodzajach skrzynek to, to że na closed po prostu jest więcej bumbum ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planujesz jakąś rozbudowę w najbliższym czasie czy czekasz na przypływ gotówki ?? Bo plany są ambitne :)

 

Zastanawiam się nad zmianą Passata po lifcie ale nie kombi, więc myślę o sprzedaży skrzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w sumie dlaczego zależy to od muzyki czy jest closed czy br? Bo jedyne co odczułem słuchając na obu rodzajach skrzynek to, to że na closed po prostu jest więcej bumbum

 

Poniekąd masz rację....

 

Wersja "closed" to tak zwana skrzynia ciśnieniowa, stosowana przede wszystkim do rodzaju muzyki takiej jak: rock, metal, trance, techno itp. charakteryzuje się tym, że ma płytsze "zejście" niskich tonów ale za to doskonale sprawdza się przy słuchaniu szybkich utworów. W innych rodzajach muzyki również się sprawdza ale zejście basu nie jest tak głębokie jak w wersji "br". Pozytywną cecha jest to, że owe skrzynie mają niewielkie gabaryty i litraż, ze względu na ciśnienie panujące w środku.

 

Wersja "bass reflex" to tak zwana skrzynia aktywna, stosowana do muzyki takiej jak: hip hop, rap, reggae itp. charakteryzuje się głębokim zejściem niskich tonów, przeznaczona do wolniejszych utworów. Z szybszymi nie zawsze sobie dobrze radzi. Np. przy muzyce typu rave czy hardcore potrafi dostać tzw" zadyszki".

 

Jeśli chodzi o wersje tzw. uniwersalną ze względu na zróżnicowane kryteria słuchacza co do rodzaju muzyki - stosuje się przeważnie skrzynie ciśnieniowe. Tak pokrótce to wygląda i sam musisz zadecydować która wersja spełnia twoje kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Mam pytanie odnośnie przetworników cyfrowo-analogowych. W FAQ Car-audio czytałem że przetwornik powinien być 24bitowy. Czy różnica pomiędzy 1bitowym będzie bardzo odczuwalna w odsłuchu?? Nie jestem audiofilem ale chce się dowiedzieć bo stoję właśnie na wyborem patefonu do mojego B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytałem że przetwornik powinien być 24bitowy

 

Powinno być napisane, że dobrze by było gdyby był 24-bitowy. W przetworniki 24-bitowe jest wyposażony sprzęt z wyższej półki ale nie zawsze jest to prawdą niestety, często chodzi o chwyt reklamowy. Teoretycznie przetwornik 24-bitowy powinien być lepszy od przetwornika 1-bitowego .... Reasumując, większość radioodtwarzaczy tych dobrze grających jest wyposażona w przetworniki 24-bitowe ale są również jednostki które doskonale grają a wyposażone są w przetwornik 1-bit. np. starsze Clariony (9375, 9575 ) czy Alpinki - chociażby 9812. Ale jest też wiele modeli radioodtwarzaczy 24-bitowych które graja naprawdę kiepsko. Przetwornik 1 bitowy wbrew niektórym opiniom jest o wiele bardziej zaawansowany niż przetworniki wielobitowe i wcale nie powiedziane że musi grać gorzej czy lepiej.

 

Czy różnica pomiędzy 1bitowym będzie bardzo odczuwalna w odsłuchu

 

Musiałbyś mieć sprzęt z naprawdę wysokiej półki i tzw "dostrojone ucho" żeby odczuć różnice. Dla początkującego audiofila różnica będzie nieodczuwalna. Jeżeli masz możliwość to odsłuchaj sobie kilka interesujących cie modeli (nie skupiając się zbytnio na specyfikacji 1 czy 24 bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie jestem na kupnie 2x GZ30SPL 1000rms każdy w obudowie szczelinowej. Niestety nie jestem w tych sprawach ekspertem i nie wiem jaki wzmacniacz to owego zestawu byłby odpowiedni. Zastanawiałem się nad jakimiś monoblockami sztuk 2 lub 1. Instalacja zasilająca w aucie jest na kablach 16mm2 i na niej gra 2x Magnat b30 na macaudio z4200(mogę się mylić co do wzmaka bo nie pamiętam dokładnie tak czy owak wzmak ma 2x300rms).Instalacja może być czy do zmiany? Proszę was o pomoc i odpowiedz.

 

p.s Uprzedzając kolejne pytanie za wzmacniacz/ -e mogę dać max do 2 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chce zakupic sobie do passata B5 kombi Skrzynie Basowa ALPINE SBG-1244BR 30cm.Moze ktos doradzi jaki wzmak by to rozbujał.Radyjko mam Alpine 9880R.Chodzi mi o miekki bass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce zakupic sobie do passata B5 kombi Skrzynie Basowa ALPINE SBG-1244BR 30cm

 

Osobiście odradzam - w tej cenie kupisz coś lepszego a Alpine nie jest dobrą firmą jeśli chodzi o głośniki. Radia i wzmacniacze ok ale głośniki niestety lipka. Podaj budżet jaki masz do wydania i rodzaj słuchanej muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tube i wzmaka 1000.rodzaj muzyki to techno.nie chodzi mi zeby grało głosno tylko miekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym rewelacji nie będzie ... można np. skonfigurować coś takiego:

 

Sub:

Rockford Punch P1s4-12

lub

HERTZ ES 250

 

Wzmak:

GZTA 2155 - 2 kanały na mostku

lub

SINUSLIVE SL-A 500 v2 - monoblock, dedykowany raczej do Hertz'a

 

Okablowanie:

Hollywood HW Energetic

 

Do tego przewody ze wzmaka do suba o przekroju powiedzmy 2x4mm2

 

To taki standardowy zestaw w tej cenie jeśli chodzi o nówki. A jak dobrze pogrzebać to z używek można wycisnąć coś bardziej przyzwoitego zwłaszcza jeśli chodzi o wzmaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja natomiast chcialbym sie dowiedziec jakie glosniki zamontowac do przednich drzwi w moim pasku tak aby wzmachol je pociagnol i nie charczaly a zagraly jak trzeba, wzmachole mam w sumie dwa 400w(gto 2040) i 600w(gto2060) JBL, najprawdopodobniej do dyspozycji po jakims czasie zostanie mi ten 400w. Prawde mowiac myslalem nad jakimis Hertz+cykacze lub rainbowy, prosze o jakies szczegolowe informacje, z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tube i wzmaka 1000.rodzaj muzyki to techno.

 

jeden z tych glosnikow

http://allegro.pl/2x-jl-audio-12w3v3-2szt-i2280822040.html

 

+ to w mostku

http://allegro.pl/rodek-r-280-i-i2281551961.html

 

albo cos z audisona. I recze ze bedzie bardzo ladnie gralo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty patrz kolego że te JL to 8 ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie, trzeba by 2 podpiac zeby 4 ohm miec.

na 4 ohm nie trudno cos znalezc...i to juz w komplecie

http://allegro.pl/jl-audio-12w3v3-4-skrzynia-maskownica-krakow-i2277291199.html

 

---------- Dodano o 12:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:16 ----------

 

400w(gto 2040)

Nie moge znalezc zadnej specyfikacji tego wzmacniacza, ale pewnie ma ok 60 W na kanal.

Hertz jak i JBL slyna z mocno podbitych dolow, wiec jak to razem polaczysz to moze byc przebasowane lekko, no ale to zalezy co chcesz uzyskac i jakiej muzyki sluchasz. Rainbow moze byc ciekawym rozwiazaniem, ale proponuje kupic jakis w miare podstawowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy? Mozesz wrzucic linki z czyms konkretnym? Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności